Dec 28

Belki bir çoğunuz tüm dünyanın yani sıra özellikle Amerika’nın en ünlü ev hanımı Martha Stewart’ i tanıyorsunuz. Yemeklerin bir kısmı Türk damak tadına uymayabilir ama, dekorasyon için verdiği güzel ipuçları bayağı bir işinize yarayabilir.

Özellikle yılbaşını bazı konuklarla geçirecekseniz kendi evinizde yapabileceginiz ufak tefek süsler, misafirleriniz size övgüler yağdırırken egonuzu tatmin etmeye oldukça yararlı olacaktır :)

Nedense bu kadının çocuklar için yaptığı şeyler benim hep daha çok ilgimi çekmiştir.

Sizede tavsiye edilir..

Martha Stewart

Dec 25

Rahat mı? Cool mu? yazısında bu sandalyeler hakkında bir fikrimin olmadığını söylemiştim. Yaptığım testler sonucunda bu sandalyenin çoook rahat olduğunu söylemek istedim. Diğerleri hakkında hala bilgi sahibi değilim, olamayacağım da, nitekim o kadar çok sandalyeyi evimde barındırmam mümkün değil.

Dec 20Rahatlığımı tercih edersiniz? Yoksa değişik ve karizmatik olanı mı? eğer cevabınız ikinciden yanaysa işte size birkaç öneri.Aslında burdakilerin rahatlıkları konusunda hiçbir fikrim yok belki son derece rahattırlar. Çünkü bazen çok rahatsız olmasına rağmen bazende çok rahat olanlarına rastlayabiliyorsunuz. Ama rahatsızsada zaten genellikle yemek yerken kullanacığınızdan dolayı, eğer saatlerce yemek yemiyorsanız bu konunun o kadar önemli olduğunu düşünmüyorum. Eğer biraz düşünürseniz evinizdeki sandalyeleri ne kadar az kullandığınızı farkedersiniz.

Özellikle beyaz olanları klasik evler dışında hemen hemen her tarzla ve bir çok kombinasyona uydurabilirsiniz. Eğer evininizde çok fazla beyaz renk y

oksa

belirli yerlere bir kaç beyaz aksesuar serpiştirirseniz emin olun çok güzel olacaktır.


Tabi benim şu anda önerdiğim ürünleri Türkiye ‘de bulmanız biraz zor olabilir. Ama bu tarz ürünleri Mudo ve benzeri yerlerde yada caddebostan daki mobilyacılarda bulabilirsiniz sanırım.

Dec 19

Son zamanlarda çok tutulmayan bir tarz olsada bazılarımız klasik eskilerden de hoşlanmakta. Benim eski çöpler olarak adlandırdığım antikalar :) , eskitme eşyalar, dünyaca ünlü Türk halıları, şark köşeleri ve bunlarla kardeş nargileler.

Şu anda modernizmin peşinden koşturmakta olsamda benimde eskiden bunlardan bazılarına ilgi beslemişmiğim vardır.

Bunları kolayca bulabileceğiniz yerler ; Kadıköyde bitpazarı civarındaki eskiciler, antikacılar yada eminönü kapalı çarşı dolayları. Başka yerler varsada ben bilmiyorum. Siz yazarsanız sevinirim.

Bu arada 2 saat nargile içmenin 50 tane sigaraya eşdeğerde olduğunu da söylemeden edemiyeceğim. Nargile hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz http://www.nargile.cc/ bu adresi öneririm. Kendileri satışta yapıyorlar. Nargile fiyatları, kurulumu, içim tavsiyeleri ve tarihçesi gibi bilgileri öğrenebilirsiniz ;)

Dec 18

Bu yazıyı evlerimizin şirin yaratıkları kediler, köpekler, kuşlar vs. için yazıyorum.

Bir çok insan onlara birer ev süsüymüş gibi baksada besleyenler bilir hepsinin birbirinden farklı huyları, karakterleri ve zevkleri var. Bu konuda kuşlar hakkında pek bir bilgim yok ama kedileri iyi tanırım. Genellikle hepsi evin en güzel yerlerini kendilerine ait bellerler. Bazıları hep aynı renkteki şeylerin üstüne oturur, bazılarıysa sert yada yumuşak yer ayırımı yapar. En sevdikleri şeylerden birinin de manzara izlemek olduğunu düşünürsek, onların eşyalarını da özenle seçmek hoşlarına gidecektir. Hem bence pet eşyaları havanseverler için gayet şirin şeyler. Insan beslemediği zaman bile alıp evine koyası geliyor.

Ama tabi aldığınız koltuk, yastık ve bunun gibi şeyleri kullanmadığında da hayal kırıklığına uğramayın. Buna hazırlıklı olun, çünkü onun için rahat olmayadabilir. Kediler başına buyruk hayvanlardır. Sizin istediğinizi değil kendi istediklerini yaparlar genelde. Ama bunun gibi yüksek ve altı gibi karanlık kuytu yerler genellikle hoşlarına gider ;)

Köpeklere gelince; ben beslemedim ama herkes bilirki köpekler de kedilerin tam tersine itaatkardırlar. O yüzden onlara herhangi bir koltuk alıp buna oturacaksın dediğinizde büyük ihtimalle sözünüzü dinleyeceklerdir. Zaten özellikle koltuklar ve yataklar da köpekler için çok daha fazla seçenek vardır. Şekil, renk, boy, desen olarak çok farklı ürünler bulabilirsiniz. Birde ayriyetten onlar için battaniyeler de var aklınızın bir köşesinde bulunması için

Kuşlar içinde eğer evinizin dizaynı koyu ahşap tonlarında yapılmışsa çok güzel ahşap kafesler var. Ben bunu o kadar beğenmedim ama başka resim bulamadım :) )

« Previous Entries