Funky halılar


Bu tarz halılar tartışmasız eve ayrı bir neşe katıyor. Siz farketmesenizde bana kalırsa evdeki böylesine renkli ve eğlenceli eşyalar moraliniz bozuk olduğunda bile eve geldiğinizde hafiften keyfinizi yerine getirmeye yardımcı oluyor. Bilmiyorum bende mi bir tuhaflık varbelki deli diyebilirsiniz ama ( zaten bu ortada) bazen öylesine televizyon izler gibi evimdeki eşyalara bakmayı çok seviyorum. Özelliklede çok beğenerek aldıklarıma.

Böyle halılar, duvardan duvara halılardansa içerdikleri çeşitli renklerle eve daha bir uyum sağlıyor ve sıkıldığınızda değiştirme olanağı daha yüksek. Ayrıca temizlemeside daha kolay :D

Yalnız alıken dikkat edilmesi gereken bazı şeyler varki bunlar halınızın kullanım süresini uzatmaya yardımcı olacaktır.

Bu tarz halılarda fiyatlarıyla bağlantılı olarak şöyle bir durum olabiliyor. Genelde uygun fiyatlı olanlarının tüyleri zemine bir yapıştırıcıyla yapıştırılıyor. Bu halının kullanım süresini kısaltıyor ve eğer halıyı yıkamaya verirseniz halıda deforme sorunları ve tüylerde kopma gibi olaylarla karşılaşabiliyorsunuz. Tabi her uygun fiyatlı halıda böyle olucak diye bir şey yok. Daha iyi kaliteli olanlarsa tüyleri zemine dikişle tutturulmuş olduğundan biraz önce bahsettiğim gibi sorunlarla karşılaşma olanağı daha düşük. Bilginize.. ( konudan biraz saptım sanki ama olsun yararlı bilgiler bunlar .)

3 Responses

 1. amarat Says:

  size el halısı almanızı ve bundada özellikle hereke halısı almanızı ve evinizi bununla süslemenizi öneririm.hoş biraz pahalı dışarıda en kaliyteli halıddan 3 kat pahalıdır ama el emegidir.hoştur güzeldir.
  has halının üretip dünyanın birçok yerinde sattıgı ve türkiyede belirli eyrlerde satılıp istanbulda fındıkzade de ki şark halıda bulabileceginiz ottoman halılarıda güzeldir.

 2. ender Says:

  çok güzel aksesuarlar halıya ve salıncağa bayıldm bunları temin etmek istersek ulaşabileceğimiz bi adres varmı merak ettim

 3. somber Says:

  Yazılardaki fotoğrafları genellikle satıldıkları sitelerden topluyorum ama nereden olduklarını yazmak bazen aklıma geliyor bazen gelmiyor :D O yüzden bazı konularda ürünlerin marka isimleri veya nerede satıldıkları gibi bilgiler var. Halılardan yuvarlak olanı ikeadan ama diğerlerini malesef hatırlamıyorum :)

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.