Deniz kabukları, şekerler, taşlar

Deniz kabukları, şekerler ve taşlar bilindiğinin aksine dekorasyon için kullanımı son derece önemli ve zevkli objelerdir. Şu anda deniz kabuğu ve taş toplamak için biraz erken bir tarih olabilir ama size tavsiyem yazın ilk iş bunlardan biraz toplayıp evinizin dekorasyonunda kullanmanızdır. Yok ben o kadar bekleyemem diyorsanız bazı yerlerde minik fileler içinde satılıyorlar. Çok fazla örnek verebileceğim yer yok ama ikea da taşların satıldığını biliyorum. Hemde farklı renk tonlarında.

Bu taşları öbek halinde yere veya masa vs. gibi bir yerlere koyabilir yada şık bir kase içinde de sergiye sunabilirsiniz :) . Büyük saksılardaki çiçekler de toprağın üzerini kapatmak için de kullanabilirsiniz. Ama bu durum için beyaz taş kullanmanız daha uygun olur. Çünkü çiçeği suladığınızdan dolayı koyu renkli taşların bazı kısımları kireç gibi beyaz bir doku oluşturuyor. Tabi böyle oldukça üstündeki taşları yenileriyle değiştirme şansınız da var oda ayrı konu.

Deniz kabuklarına gelince bunlarla yemek masanızı zenginleştirebilir, dolap veya duvar gibi bir yerlere yapıştırabilirsiniz. Yanında bir iki tanede deniz yıldızı ortama daha bir güzellik katar. Eğer ahşap boyama gibi hünerleriniz varsa açık mavi tonda birşeyler boyayıp kum görüntüsü veren boyalarla birlikte üzerine deniz kabukları yapıştırabilirsiniz. Eğer bu kumlu boyalardan kullanırsanız deniz kabuklarını slikon vs. gibi herhangi bir yapıştırıcı kullanmadan direk boyanın üzerine koyup biraz bastırarak beklediğiniz de zaten kendiliğinden yapışıyor ;)


Şekerleri ise kendi renklerine uygun yada değişik şirin kaselerde servis etmeniz ev dekorasyonuna da katkı sağlar. Şeker yerine küçük kağıtlara sarılı çikolatalardanda kullanabilirsiniz.

Bu konuda fotoğraflardan ilham alarak kendiniz de birşeyler

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.