Rahatlık kareleri


Minderler ve yastıklar biz farketmesekte yaşantımıza büyük rahatlık katar lar. Geriye bakıp biraz düşündüğünüzde bunu farkedeceksiniz.
Aslında onlara büyük haksızlık ediyoruz. Çünkü rahatlatmanın yanısıra birçok ortama renk katıyorlar ve dekorasyonu tamamlıyorlar. Ama biz bunun farkına varamıyoruz. Mesela ben bazı koltukları üzerinde şirin minderler, yastıklar olmadan düşünemiyorum. Ne kadar güzel bir koltuk olursa olsun çok boş geliyor.

Küçük yastık ve minderlerin yanı sıra birde yer minderlerimiz var ki onlar hemen hemen herkes için ideal. Mesela çocuk odasında çocuklar yerde oynarken onlara arkadaş yada maddi durumu çok iyi olmayan öğrenci evlerinde :) baş mobilya olarak kullanılıyor. Yada fazlaca misafir gelmesi durumunda koltuklarda yer kalmaması sebebiyle yine yardıma koşuyorlar.
Neyse bu kadar tanıtıcı bilgiden sonra gelelim bunları almanın yanısıra kendi çabalarınızla yapmaya. Bu sayede sizin minderleriniz hiç kimsede olmayan tek üretimlik bir ürün olacak belkide ;)

Verdiğim örneklerden yararlanarak kendiniz kocaman çiçek, yıldız, kalp yada benzer şekillerde düz birşeyler dikebilir yada biraz daha çetrefillendirip mesela kocaman bir kaplumbağa yada kirpi gibi birşeyler dikebilir, boncuk veya düğme kullanarak göz, burun gibi şeyler yapabilirsiniz. Küçük olanları içinse kumaş boyasıyla şirin kuzular, geometrik şekiller biraz daha abartıp, sanat boyutunda soyut çalışabilirsiniz :) Aslında örgüdende güzel minderler yapabilirsiniz. Mesela kocaman bir yuvarlak yada baklava desenleri gibi örnekler kullanabilirsiniz.

One Response

  1. izon rehel Says:

    Yer minderleri vazgeçilmezim, sadece öğrenci evi olarak değil ama. Bende kendi evimi kendim dekore etmesini severim. Eğer aile ile kalmıyorsanız özellikle salonunuzda (ki benim televizyonumda orda) yerde bir minder olması çok ho$ oluyor. Özellikle arkada$larla tabu oynarken koltuk sıkıntısına birebir. Bu arada ben ekliyeyim üzerine dökülen lekeler için Amway çok güzel temizlik ürünleri var tekrar at yıka gibi bir sorun olu$turmuyor ( e biz erkekler biraz kaçıyoruz sanırım bundan :) )
    Uzun zamandır giremiyordum, yoğunluktan fırsat bulunca hemen bir bakayim dedim :)

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.