Örgü Oyuncak


Eğer siz de odalarınızdan birini bu resimdeki gibi bir rafla süslemek isterseniz yardımcı olacak birkaç önerim var. Aralarından bazılarının nasıl yapıldığını öğrenmek isterseniz aşşağıdaki linklerden yardım alabilirsiniz. Örnekler ingilizce ama ingilizce bilmiyorsanız da belki resimler yardımcı olabilir.

Bunlardan çocuklarınıza, yeğenlerinize vs. güzel hediyeler yapabilir yada içinizdeki çocuğa hediye edebilirsiniz ;) . Erkekler bu tarz şeylerden pek hoşlanmasa da kadınların birçoğu özellikle yataklarının üzerinde bu tarz şeyler barındırmayı çok severler :)

Sıcak günler tamamen etkisini göstermeden önce, örgü örmek için hala biraz zamanımız kaldığını düşünürek, bu şirin şeyler den örmeniz için biraz acele etmenizi öneririm.

Bunları evde kalmış yünlerinizden çok rahat yapabileceğinizi düşünüyorum. Fazla büyük değiller ve çeşitli yünlerden oluşuyolar. Herzaman söylediğim gibi renklerini ve boyutlarını değiştirerek daha kendinize özgü oyuncaklar da yapabilirsiniz. İçlerini silikonlu elyafla doldurmanızı öneririm. Pamuk vs. gibi şeylerden daha kullanışlı oluyor. Ve malzeme olarakta yünlerin yanısıra göz yapmak için minik düğmelere de ihtiyacınız olacak. Benden söylemesi :) .

Burada da yararlı olacak birkaç link var.
www.knitting-and.com
knitty.com
www.garnstudio.com
www.craftzine.com
joyblogging.typepad.com

3 Responses

  1. izon rehel Says:

    1. fotoğraftaki raftan var evimde benim :) üstünü çe$itli saatlerle kapladim. Sonra daha güzel gözükmesi için her renge bir ülke her ülkeninde saatini ayarladım. Ama bo$luklar vardı sanki bunlarda yapıp(ya da bi arkada$’a yaptırıp) koysam çok daha güzel olacak gibi. Özellikle ikinci linki baya sevdim =)

  2. janjan Says:

    ya güzel olmuşta başka yokmu?:D

  3. dekorasyon Says:

    bunları öğrenmek lazım evde iki çocuk var çok güzel

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.