Feb 28


Eğer siz de odalarınızdan birini bu resimdeki gibi bir rafla süslemek isterseniz yardımcı olacak birkaç önerim var. Aralarından bazılarının nasıl yapıldığını öğrenmek isterseniz aşşağıdaki linklerden yardım alabilirsiniz. Örnekler ingilizce ama ingilizce bilmiyorsanız da belki resimler yardımcı olabilir.

Bunlardan çocuklarınıza, yeğenlerinize vs. güzel hediyeler yapabilir yada içinizdeki çocuğa hediye edebilirsiniz ;) . Erkekler bu tarz şeylerden pek hoşlanmasa da kadınların birçoğu özellikle yataklarının üzerinde bu tarz şeyler barındırmayı çok severler :)

Sıcak günler tamamen etkisini göstermeden önce, örgü örmek için hala biraz zamanımız kaldığını düşünürek, bu şirin şeyler den örmeniz için biraz acele etmenizi öneririm.

Bunları evde kalmış yünlerinizden çok rahat yapabileceğinizi düşünüyorum. Fazla büyük değiller ve çeşitli yünlerden oluşuyolar. Herzaman söylediğim gibi renklerini ve boyutlarını değiştirerek daha kendinize özgü oyuncaklar da yapabilirsiniz. İçlerini silikonlu elyafla doldurmanızı öneririm. Pamuk vs. gibi şeylerden daha kullanışlı oluyor. Ve malzeme olarakta yünlerin yanısıra göz yapmak için minik düğmelere de ihtiyacınız olacak. Benden söylemesi :) .

Burada da yararlı olacak birkaç link var.
www.knitting-and.com
knitty.com
www.garnstudio.com
www.craftzine.com
joyblogging.typepad.com

Feb 27


-

Bugün size samimi bir ortam oluşturdum :)

Bu koltuk beklenen den biraz fazla bir samimiyet oluşturuyor ama gerektiğinde de ayrılabilmek üzere modüler bir şekilde tasarlanmış. Eğer tv izlemek istiyorsanız o kadar kullanışlı olmayabilir. İçeriye nasıl girilebileceği konusunu hiç açmıyorum zaten. Neyse zaten burada ki amacımız kullanılabilirlik ten öte gözümüz gönlümüz açılsın :D

Bu sandalye için belki bir yastık gerekebilir, o zaman daha rahat olur gibime geldi o yüzden bu yastığı da ikea’dan sandalye için seçtim.

Halı ya gelince onu da Mary-Kate ve Ashley kızlarımız ın koleksiyonundan seçtim. Diğer halıları için google dan arayıp çeşitli desenlerde daha birçoğunu bulabilirsiniz. Halılar Amazon.com a kadar heryerde satılıyor. Türkiye’de de satışı var bildiğim kadarıyla. Link vermiyorum, çünkü zaten farklı farklı yerlerde çok fazla satış var.


Son olarak odamızı tamamlamak için olmazsa olmaz kitaplıklarımdan ve hem dekoratif hem de aydınlatma amaçlı bu şirin yuvarlak masa lambaları.

E hadi buyurun! oda hazır :D

Feb 21


Daha çok modern ev tasarımına uyum sağlıyacak olan bu sehpalar dan temin etme konusunda bazı sorunlar yaşayabilirsiniz, zira ben hepsini yabancı sitelerden buldum. Fakat iyi bir marangoz veya o tarz işler yapan birileri yardımıyla sizde bunlar gibi sehpalar edinebilirsiniz ;)

Feb 16


Evinizde hem dekorasyon amaçlı hem de ortalığı biraz daha derli toplu gösterebilecek bu tarz sepetleri heryer için kullanabilirsiniz.

Mesela resimlerden örnek vermek gerekirse bir tanesini temizlik malzemeleri dolabı için kullanmış ve süslü şirin bir sepet içine tüm temizlik malzemelerini koymuşlar. Sizde gerek temizlik malzemeleri gerekse mutfakta ki atıştırmalık bisküvi, çikolata vs. için böyle bir sepet yapıp dolap içlerinizi monotonluktan uzaklaştırabilirsiniz.

Bir diğeri ise misafirler için hazırlanmış bir sepet. Yatılı bir misafiri rahat ettirecek bir çok üründen oluşan bir sepet hazırlayıp kalıcakları odaya yerleştirmek misafirlerinizi çok mutlu edecek ve emin olun sizi dillerinden düşürmeyeceklerdir.

Bunların dışında sepetlerin içine kokulu mumlar, örgü yumakları, çikolata veya şekerler ve aklınıza gelebilecek bir çok şey koyarak salon, yatak odası, çalışma odası vs. gibi yerlerde dekoratif amaçlı da kullanabilirsiniz.

Ya da ailenizden yada arkadaşlarınızdan birilerine içini onun hoşlanacağı birsürü şeyle doldurarak bir hediye sepeti hazırlayabilirsiniz.

Feb 15

Arslanlar şehri‘nden bana gelen listeyle ben de bu listeyi oluşturdum. Çok fazla takip ettiğim blog yok ama bunlarla idare edin artık :)
Benim listem:

1- Ferruh Mavituna

2- Portakal ağacı

3- 10 Marifet

4- Funda Atabek

5- Kaybolan hikayeler

6- Bildirgeç

7- Digital photography school

8- Benka Pulko

9- Just Jeny’s Photos

10- Karkovski

11- Tree Fall Design

12- Shimandsons

13- Arslanlar şehri

Aldığım liste:

1- Mürekkep

2-Japonya’da öğrencilik

3- Kriptografi gördüm

4- Faideli şeyler

5- Bilgisiz

6- Yakuter

7- Ylmz

8- Deneyimler

9- Dolmakalem

10- Teknoseyir

11- Emre Sokullu

12- İzlenimler

13- T-infection

14- Kedi tasması

15- Acemi blogcu

16- Blog böceği

17- Altı üstü tasarım

18- Pınar’ın linux günlüğü

« Previous Entries