Feng-shui

Öncelikle feng shui’nin ne olduğunu tam olarak bilmeyenler için biraz açıklama yapayım.

Feng shui; Sözlük anlamı “rüzgar” ve “su” olan Feng Shui, doğada var olan evrensel yaşam enerjisini, yaşadığımız mekanlarda harekete geçirmenin yöntemlerini gösteren eski bir Çin öğretisidir. Kadim Çin de yaşama ve çalışma alanlarını yerleştirme sanatı olarak bilinir.İyi şans, refah, daha iyi ilişkiler, kariyerinizde yükselmek, daha huzurlu bir yaşam gibi değişik seçenekler sunan bu öğreti dini inancınız ne olursa olsun, doğanın dost enerjilerini evinize davet etmenize engel değildir.

Chi nedir?; Feng Shui’ye göre tüm evren bir titreşime sahiptir ve bir enerji gücü ile bağlıdır. Bu yaşamsal enerjiye “Chi” adı verilir.

Sheng Chi: Pozitif enerjidir. Bulunduğunuz mekana bu enerjiyi çekerseniz çok büyük şans, bolluk ve mutluluk getirir.

Sha Chi: Negatiftir. Bu enerjinin yoğunlaştığı mekanlarda eşyalar kaybolur, hastalıklar olur.

Odanıza ya da ofisinize yerleştirdiğiniz ışık, kişileri kesik kesik göstermeyecek şekilde aynalar, uygun renkler, güzel çiçekler, akvaryum gibi faktörlerle ortamınızı verimli, dengeli ve pozitif hale getirilebilirsiniz.

Ayrıca evcil hayvanlar da bu enerjiye katkı sağlayacaktır ;)

Yazıların uzun ve sıkıcı olmasını istemediğimden dolayı bugünlük burda kesiyorum. Biraz da arkası yarın havası olsun :) Bir sonraki yazıda evinizi yerleştirme konusunda bazı önerilerim olucak.

To be continued…..

Evinizde dolaşan bu enerjiyi doğru yönde kullanmak için bagua haritasına ihtiyacınız olacak.

2 Responses

  1. hazelnutpaste Says:

    Çok güzel ve farklı bir siteniz var.Tebrikler.
    Lütfen yunus balığının feng shuideki anlamı ile ilgili bilgi verir misiniz?şimdiden teşekkür ederim. iyi çalışmalar dilerim.

  2. somber Says:

    Feng shuiyle ilgili çok geniş bir bilgiye sahip değilim.Az çok bildiğim konuları da çeşitli kaynaklardan yararlanarak buraya aktarmıştım. Sizin isteğiniz üzerine biraz araştırma yaptım ama malesef kayda değer brşey bulamadım üzgünüm. Sitede feng shuiyle ilgili bu konudan başka bir konu daha olacaktı. Yan kısımda ki arşivden mart bölümüne bakarsınız diğerinide bulabilirsiniz.

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.