Birkaç feng shui önerisi

-Düzenleyeceğiniz mekanın giriş kapısına sırtınızı verdiğinizde gözünüze çarpan dış cepheye yakın en sol köşeye minik paralarınızı yerleştirebilir, metal bir çan asabilir yada 2 adet mor mum yerleştirebilirsiniz. Burası sizin para köşenizdir. Temiz ve düzenli tutmaya dikkat etmelisiniz.

-Giriş kapınıza göre en ön ve en sağ köşe evlilik ve ilişki alananınızdır. Partnerinizle birlikte olan fotoğraflarınızı bu alanda sergilemelisiz. Mümkünse yatak odanız da bu bölümde olmalı. Kırmızı renkte objeler, kristal, rüzgar çanları evlilik ve ilişki alanınızın canlanmasını sağlayacaktır.

-Taze çiçekler bulunduğunuz mekana pozitif enerji verir. Eğer s olmuşlarsa negatif enerji verirler. Bunun için mekanınızda solmuş çiçek bulundurmayın ve mümkünse solanları yenileriyle değiştirin.

-Mutfakta bulunan eşyalar, özellikle ocağın yeri önemlidir. Ocak zenginlik ve sosyal hayat açısından ciddi etkilere sahiptir. Bunun için içi her zaman temiz tutulmalı ve ateşleyicilerin hepsinin aktif çalışır halde olduğundan emin olunmalıdır.

-Giriş kapınızın üstüne, dışarıdan gelecek kötü enerjileri geri yansıtması için bir ayna asın.

-Yemek masanızın etrafındaki sandalyelerin çift sayı olmasına özen gösterin. Tek bir sandalye yalnızlık anlamına geliyor.

-Oda da kaktüs bulundurmayın.

-Mekanda mutlaka kırmızı bir obje bulundurun. Yoğun kırmızı içeren bir resimde olabilir.

-Blgisayarınızı, telefonunuzu ve hesap makinenizi batı yada kuzeybatı yönüne yerleştirin.

-Çalışma yerleriniz bol ışıklı olmalı Sarı ışıklar, güneybatı ve kuzeydoğu, beyaz ışıklar kuzeybatı ve batı yönlerden gelmeli.

-Ev ve ofisinizin giriş kapısının uzak çaprazı güç noktasıdır. Çalışma masanızı buraya yerleştirin.

-Çalışma masanızı boş kiriş altına yerleştirmeyin. Baş ağrısı yapabilir.

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.