Mar 30

-Düzenleyeceğiniz mekanın giriş kapısına sırtınızı verdiğinizde gözünüze çarpan dış cepheye yakın en sol köşeye minik paralarınızı yerleştirebilir, metal bir çan asabilir yada 2 adet mor mum yerleştirebilirsiniz. Burası sizin para köşenizdir. Temiz ve düzenli tutmaya dikkat etmelisiniz.

-Giriş kapınıza göre en ön ve en sağ köşe evlilik ve ilişki alananınızdır. Partnerinizle birlikte olan fotoğraflarınızı bu alanda sergilemelisiz. Mümkünse yatak odanız da bu bölümde olmalı. Kırmızı renkte objeler, kristal, rüzgar çanları evlilik ve ilişki alanınızın canlanmasını sağlayacaktır.

-Taze çiçekler bulunduğunuz mekana pozitif enerji verir. Eğer s olmuşlarsa negatif enerji verirler. Bunun için mekanınızda solmuş çiçek bulundurmayın ve mümkünse solanları yenileriyle değiştirin.

-Mutfakta bulunan eşyalar, özellikle ocağın yeri önemlidir. Ocak zenginlik ve sosyal hayat açısından ciddi etkilere sahiptir. Bunun için içi her zaman temiz tutulmalı ve ateşleyicilerin hepsinin aktif çalışır halde olduğundan emin olunmalıdır.

-Giriş kapınızın üstüne, dışarıdan gelecek kötü enerjileri geri yansıtması için bir ayna asın.

-Yemek masanızın etrafındaki sandalyelerin çift sayı olmasına özen gösterin. Tek bir sandalye yalnızlık anlamına geliyor.

-Oda da kaktüs bulundurmayın.

-Mekanda mutlaka kırmızı bir obje bulundurun. Yoğun kırmızı içeren bir resimde olabilir.

-Blgisayarınızı, telefonunuzu ve hesap makinenizi batı yada kuzeybatı yönüne yerleştirin.

-Çalışma yerleriniz bol ışıklı olmalı Sarı ışıklar, güneybatı ve kuzeydoğu, beyaz ışıklar kuzeybatı ve batı yönlerden gelmeli.

-Ev ve ofisinizin giriş kapısının uzak çaprazı güç noktasıdır. Çalışma masanızı buraya yerleştirin.

-Çalışma masanızı boş kiriş altına yerleştirmeyin. Baş ağrısı yapabilir.

Mar 29

Öncelikle feng shui’nin ne olduğunu tam olarak bilmeyenler için biraz açıklama yapayım.

Feng shui; Sözlük anlamı “rüzgar” ve “su” olan Feng Shui, doğada var olan evrensel yaşam enerjisini, yaşadığımız mekanlarda harekete geçirmenin yöntemlerini gösteren eski bir Çin öğretisidir. Kadim Çin de yaşama ve çalışma alanlarını yerleştirme sanatı olarak bilinir.İyi şans, refah, daha iyi ilişkiler, kariyerinizde yükselmek, daha huzurlu bir yaşam gibi değişik seçenekler sunan bu öğreti dini inancınız ne olursa olsun, doğanın dost enerjilerini evinize davet etmenize engel değildir.

Chi nedir?; Feng Shui’ye göre tüm evren bir titreşime sahiptir ve bir enerji gücü ile bağlıdır. Bu yaşamsal enerjiye “Chi” adı verilir.

Sheng Chi: Pozitif enerjidir. Bulunduğunuz mekana bu enerjiyi çekerseniz çok büyük şans, bolluk ve mutluluk getirir.

Sha Chi: Negatiftir. Bu enerjinin yoğunlaştığı mekanlarda eşyalar kaybolur, hastalıklar olur.

Odanıza ya da ofisinize yerleştirdiğiniz ışık, kişileri kesik kesik göstermeyecek şekilde aynalar, uygun renkler, güzel çiçekler, akvaryum gibi faktörlerle ortamınızı verimli, dengeli ve pozitif hale getirilebilirsiniz.

Ayrıca evcil hayvanlar da bu enerjiye katkı sağlayacaktır ;)

Yazıların uzun ve sıkıcı olmasını istemediğimden dolayı bugünlük burda kesiyorum. Biraz da arkası yarın havası olsun :) Bir sonraki yazıda evinizi yerleştirme konusunda bazı önerilerim olucak.

To be continued…..

Evinizde dolaşan bu enerjiyi doğru yönde kullanmak için bagua haritasına ihtiyacınız olacak.

Mar 6

Aslında gidene kadar birşeyler yazmayı planlamıştım ama malesef zaman bulup yazamadım. Yarın sabah 15 günlük bir tatile çıkıyorum. Yani 15 gün boyunca birşeyler yazamayacağım. Tatil dönüşü görüşmek üzere hoşçakalınııız :D .

Mar 3

Bunu geçen gün öylesine gezinirken buldum. Her nekadar Türkiye de artık bahçeli çok fazla ev kalmamış olsa da, olanlara daha faydlı bir bilgi olacağını düşünüyorum. Olmayanlar da böyle de birşey varmış dersiniz. Belli mi olur günün birinde sizinde bahçeli bir eviniz olabilir.

Ürün şöyleki; Bahçenize bu ince tahta parçacıklarını bir güzel kurduktan sonra boşlukların içini bitim yerine kadar toprakla dolduruyorsunuz ve sonra da üzerine biraz çim tohumu. Sabırsızlık etmeyip bi sürelik bekleyiş ve düzenli sulama sonrasında sandalyeniz yada koltuğunuz (ne derseniz artık) hazır.

Sanki bana insanlardansa evinizde beslediğiniz kedi, köpek vs. için daha uygun bir oturma alanı gibi geldi. Tabi ortak da kullanabilirsiniz de. Yani sanki onların daha çok hoşuna gider gibi geldi. Özellikle kedilerin çim yiyesi geldiğinde yatağını yemesi kendisine bile garip gelir heralde :D .

Mar 2

Daha Z- blog listesi anasayfamdan çıkmamışken, bir mim sürüklemecesine daha maruz kalmış durumdayım.

Bu defa ki mim kanunlarına göre bana link veren ferruh.mavituna yı kritize etmem gerekiyor.
Ferruh Mavituna:Yazdığı yazıların saatlerine bakarsak, kendisinin iş yerine çalışmak yerine, halkı için tüm gün çalıştığını ortaya çıkarmış oluruz. Yıllardır bazı duygularını etrafında ki insanlara anlatmadan sitesinde yazdığına ben şahitim ( öyle bir bağ yani). Kendisini genellikle takip ediyorum. Teknik konuları pek okumasam da. Onun da sadece bu blog da yer alan resimlere baktığını düşünürsek ööle karşılıklı anlaşıp gidiyoruz :) . İnsanlarla paylaştığı bilgilerin birçoğunun gerçekten yararlı olduğunu düşünüyorum ( SQL injection dersleri vs. gibi). Kendisinin Hacker olduğuna dair konuşulan ama kimse tarafından kesinlik kazandırılamamış bir sorunun da cevabını burdan herkese veriyorum.

Evet Ferruh Mavituna bir “white hat hacker” dır.

Gelelim benim paslarıma:

portakalagaci

cizgiliblog

keditasmasi

izonrehel