Apr 29

Evinizde kullanılmayan boş kutularınızı veya kullandığınız ama dış görünüşünden hoşlanmadığınız kutuları pul, fimo, kağıt yada kumaş gibi nesnelerle kaplayarak görünümlerini güzelleştirebilir ve yaptığınız bu işlemden dolayı ortaya çıkardığınız yeni işe yarar işlerden kendinizi mutlu edebilirisiniz.

 

 

Geri dönüşüm ortamına soktuğunuz bu kutuları dikiş kutusu, mücevher kutusu, fotoğraflarınızı barındırabileceğiniz bir kutu gibi amaçlar için kullanabilir veya kendi ellerinizle yaptığınız bir kutuyu içine hoşlanacakları birşeyler koyarak sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Eğer pul koleksiyonunuzu artık daha görünür hale getirmek istiyorsanız yada dolabınızdaki kutuları daha güzel hale getirmek istiyorsanız faydalı olabilecek küçük, tefek birkaç öneri.

Apr 20Son Türkiye ziyaretimde edindiğim dekorasyon dergisi yardımıyla artık Türkiyede olan ve gerçekten güzel tasarımlara imza atmış birkaç marka öğrendim :) Uzunca bir süre zamanım olmamıştı ama bugün dersime çalıştım. Buradaki markaların Türkiye de yaşayanlar için pek bir anlam ifade etmiyeceğini düşündüğüm için yazmaya çekindiğim bazı konular vardı. Ama dergiyle birlikte burada gördüğüm birsürü ürünün farklı markalar altında Türkiye de de satıldığını öğrendim.

İnternette aradığımda pek bilgi bulamadım ama araştırmalarım devam edecek :D . İzleyen günlerde de marka, model ve fiyat olarak bazı bilgiler yayınlamayı düşünüyorum. Bilginize…

Pabetland de bu bahsettiğim markaların çoğu var. Ziyaret etmenizi öneririm.

Bu ürünler Kozıol adlı bir alman firmadan. Yukarda soldaki siyah gazete&dergi koymak için, onun yanındaki ise kahve kabı ve ölçü kaşığı, alttakilerde ofisiniz için şirin bant tutucular.

Apr 16Ülkemizde lost dizisinin çok tutulmasıyla beraber, insanlar bu diziye ait tüm koleksiyon materyallerine sahip olmak istediğinden dolayı artık Türk halkının büyük bir çoğunluğu da bu figürlerden haberdar oldu. Türkiye dışındaki birçok ülkede uzun yıllardır varlığı bilinen bu figürlerle sevdiğiniz dizi kahramanları veya grup elemanları yada maskotlarını evinizin vazgeçilmez aksesuarları arasına katabilmeniz için size birkaç önerim olacak.

Burada hemen hemen dünyaca ünlü tüm dizi ve film karakterlerini bulmanız mümkün. Lost, Buffy The Vampire Slayer, Matrix, Kill Bill, Lord Of The Rings vs. gibi son zaman film ve dizilerinin yanısıra, gençliğinize veya çocukluğunuza yer etmiş Freddy Krueger, Terminator ve Muppet Show gibi yapımların da karakter figürlerinin yanısıra puzzle veya masa üstü oyunları gibi daha birçok seçenek var. Simpsons ıda unutmamak lazım tabi :) .

Burada ise yine Star Wars, Southpark, FamilyGuy, Nightmare Before Christmas, Corpse Bride gibi daha birçok yapımın karakter figürlerini, t-shirtlerini ve dünyada hemen hemen aklınıza gelebilecek tüm çizgiromanları bulmanız mümkün.

Müzik bölümünden de biraz bilgi vermek gerekirse Iron Maiden(Eddie), Kiss, Elvis Presley, Jhon Lennon, Kurt Cobain, Queen, Jimi Hendrix, Sex Pistols gibi daha birçok müzisyeninde figürlerini bulabilirsiniz.

Sorun şu ki iki siteninde uluslararası gönderim yapıp yapmadığını bilmiyorum. Bu araştırmayıda size bırakıyorum.

Apr 15Küçüklüğümden beri sallanan,dönen kısacası herşekilde hareket eden koltukları çok sevmişimdir. Hatta küçüklüğüme dair çizgifilmlerdeki gibi birkaç kötü hamaktan düşüş anımda var :D

Herneyse, bunlar çok hoşuma giden birkaç hareketli koltuk ve sandalye. Rattan( hasır) olanı özellikle dış mekan için güzel bir dinlenme köşesi oluşturacaktır. Onun dışında kapalı balkonlar, kış bahçeleri veya iç mekanda büyük cam önleride onun için uygun mekanlar olabilir.

Diğerleri ise her ortama uyum sağlıyacak gibi görünüyorlar. Modern ve retro başta olmak üzere birçok dekorasyon stili ile eşleşebilirler.

Bazıları küçük alanlar için güzel bir keyif alanı oluştururken, diğerleri için geniş bir mekana ihtiyacınız olacaktır.

Çocuklarınız ve içinizdeki çocuk için çok eğlenceli olacağına eminim.

Apr 11Piyasada kedi ve köpekler için üretilmiş birçok çeşit yatak bulunsa da genellikle birçoğu birbirine benzer şekil ve modellerde üretilmiş oluyor. Sıradan olmayı sevmeyen insanlardansanız ve onunda sıradan bir yatakta uyumasını istemiyorsanız sizin için ordan burdan topladığım o kadarda sıradan olmayan bu yataklar belki ilginizi çekebilir. ( Çok komplike bir cümle oldu ama neyse)

Petinizin klasik tarzda bir salonda uyumasını tercih ediyorsanız bu hasır görünümlü yataklar yada minik kraliçe yatakları aynı zamanda dekorasyonunuzu da tamamlayan güzel bir obje olacaktır.

Modern tarzda bir mekan içinse diğer yatakların tümü kullanılabilir. Bu şirin yatakların yatak odası veya çalışma odası gibi yerlere de hareket katacağını düşünüyorum.

Eğer kedinizle birlikte uyuyorsanız yatağınızın yanına koyacağınız yüksek bir yatak siz uyurken sizi izleyerek uyumasını ve kendini daha güvende hissetmesini sağlayacaktır. Ayrıca kediler meraklı varlıklar olduklarından dolayı yüksek yerlerde bulunup olan biten herşeyden haberdar olmak hoşlarına gider. Bu durum için 2-3 katlı oyun evlerinin katlarında bulunan yataklar yada petçiklerimiz için yazımda ki yüksek sepetten edinebilirsiniz. Oyun evleri hemen hemen her petshop ta, diğer yüksek sepetse ikea da satılmakta.
Farklı bir alternatif olarakta bu kalorifer petekleri üzerine asabileceğiniz sıcak sıcak uyumasını sağlıcak aynı zamanda kaloriferinizin üzerinde pencere varsa oradan manzara izleyebileceği bir yatak çeşidi var. Dekorasyon açısından pek ilgi çekici bir yatak değil ama onun için keyifli bir mekan olabilir ;)

« Previous Entries