Jun 30


Bugün için her odaya bir ürün seçtim. Bana kalırsa hepsi birbirinden şirin ama zevkler ve renkler tartışılmaz tabi. Umarım sizde benim kadar beğenirsiniz :)

Önce mutfakla başlayalım bu şirin pinokyo aslında mutfağınızdaki şirin şişelerinize yağ doldurmanıza veya herhangi bir kaptan ince ağızlı kaplara birşeyler boşaltmanıza yardımcı olacak yardımsever bir huni.

Bu yeşil köpekciği ise çocuk odalarında kullanabilir, bahçenizde çocuğunuz için güzel bir oyun alanı oluşturabilir yada evinizin herhangi bir köşesinde süs için bile kullanabilirsiniz. Üstüne oturmak için büyüklere biraz küçük gelebilir ama çocuklar için ideal bir boyutta. Ölçü konusunda pek iyi değilimdir ama ortalama bir yükseklik vermek gerekirse sanırım 45-50 cm civarındadır.

Sonraa can çekişiyor gibi görünen minik turuncu şey çalışma masaları için tasarlanmış kablo toplayıcısı. Ofisiniz veya herhangibir çalışma ortamı için kullanılabilir.

Bahçe için cool bir koltuk yada yatak. Nasıl adlandırırsanız artık. İngilizce de daybed olarak geçiyolar :)

Ne kadar alışılmamış bir durum olsa da ben bu kıvrımlı kitaplığı yada cd lik te olabilir yatakodası için seçtim. Bence yatak odasında kitaplık yada cd lik gibi şeyler son derece hoş duruyor.

Son olarakta salon yada oturma odası nasıl bir yerde yaşamayı tercih ediyorsanız orası için sehpa yada ayak uzatmak için kullanabileceğiniz aynı zamanda gazete ve dergilerinizide birarada, düzenli tutmaya yardımcı olacak birşey.

Aslında birde koltuğum vardı ama onu koyacak oda kalmadı. Neyse oda başka bir konuda karşınıza çıkar merak etmeyin :)

Jun 20Bu tarz kıvrımlı objelerin dümdüz objelere göre daha estetik göründüğü inkar edilemez bir gerçek.
(çok önemli bir konuymuş gibi oldu :D ) Genellikle bulunması zor ve fiyat açısından biraz pahalı olan bu ürünler çoğunlukla özel tasarımcıların elinden çıkıyor.

Ama herzamanki gibi internet sayesinde ulaşamayacağınız şeyin olmadığını da bildirmek isterim. Tek ihtiyacınız birazcık ingilizce bilmek. Bunun sayesinde tüm dünya tasarımcıları ve çoğu mağazalar ayaklarınızın altında.

Bu gün ki konumuzda birbirinden alakasız olarak birkaç çeşit sandalye ve lambalar var. Elimde fiyat olarak sadece hasır, yaprak görünümünde ki sandalyenin fiyatı var. Örnek olması açısından söylemem gerekirse kendisi 1027$.

Rahatlık açısından bakarsak lamba için böyle bir durum söz konusu değil tabi :) ama bu tarz kıvrımlı sandalye ve koltukların vücut kıvrımlarına uyum sağlayarak daha rahat olduklarını söyleyebilirim. Ama tabiki de istisnalar kaideyi bozmaz.

Bu sonuncu lambanın kıvrımla alakası olmamasına rağmen onuda koymak istedim çünkü çok hoşuma gitti. Ampullerinden biri patladığında düşünmek istemiyorum ama bu haliyle balık yumurtalarına benziyorlar :D

Bu arada belirtmek isterim ki uzun zamandır kategori sistemimde bir sorun var o yüzden son yazılarımı kategorilendiremiyorum.

Jun 11Şu anda ofis olmayı bekleyen küçücük bir odamız var. Bazı şeyleri kısmen almış olsakta henüz tamamlanmadı ama herşeyi bittiğinde belki fotoğrafını çekip buraya koyabilirim :)

Aslında daha değişik düşüncelerim vardı, daha farklı tarzda dizayn etmeyi düşünüyordum, fakat odanın içindeki bir girintiye dolap sığdırmak istediğim için ve oraya boyut olarak uyan dolabı sadece ikeada bulduğum ve onunda sadece bir rengi olduğu için bütün odayı o dolaba göre tasarlamak zorunda kaldım. (Çok çetrefilli bir cümle oldu sanırım)

Ofisimizin neredeyse tamamı bunlar. Aynı zamanda sanırım ikeada ki en hesaplı ürünlerden kendileri. Yani ortalama olarak.

Eğer sizinde home ofis yapma gibi planlarınız varsa belki bu tarz bir oda düşünebilirsiniz.
Country sytle gibi oldu bana kalırsa.

Kırmızı ve yeşil şeylerin ne olduğu anlaşılmayabilir. Onların raf olduğunu söyleyebilirim:) Görünmez bir şekilde duvara monte ediliyolar.

Kuru kuru oda olmaz tabi o yüzden aksesuarlarıda ekliyorum. Sadece asıl konu olan dolabı eklemiyorum çünkü zaten kendisi bu renklerde sıradan sade sürgü kapılı bir dolap. Pek bir özelliği yok yani.

Jun 1

Her nekadar mevsimi geçmiş olsa da bunu yazmak için kışa kadar bekleyemeyeceğim:) Bu battaniyeler bence çok güzel. Sanki yalnızlık çektiğinizde yanınızda bir arkadaş gibi. Şekli dolayısıyle sanki yatak gibi yerdense koltuk onun için daha ideal gibi görünüyor. Aynı zamanda eskimiş koltukları kamufle içinde süper bir seçenek gibi görünüyor.

Bu ne olduğu ilk bakışta bilinmeyen nesne ise, ayrı ayrı puf şeklinde yada birleştirilip koltuk olarak kullanılabiliecek garip birşey. Pek kullanışlı gibi görünmüyor ama olsun onunda takihlisi çıkar elbet. Aslında bunun gibi zaman zaman değiştirerek kullanılabilecek ürünler değişiklik seven insanlar için gayet güzel bence. Ama sanırım eski eşyalarından asla vazgeçmeyen 30-40 sene aynı eşyayı kullanmış ve imkan verseniz bile eskileri değiştirip yenisini almayan yada onca yıl bir eşyayı yerinden oynatmamış ve oynatmıyacak olan insanlar için çokta keyifli olmasa gerek.

Bu sandalye yada koltuk hernasıl değerlendiriliyorsa yine son derece kullanışsız ama bir o kadar güzel ürünlerden. İyi yanı ise istediğiniz şekilde koyup kullanabilmeniz ters, düz, yan :) hangisi rahatınıza gelirse.