Jul 31

img_5845.JPGEvet sitemizde yeni bir dönem başlatıyorum. Bundan böyle kendi çektiğim fotoğrafları da koymaya karar verdim. Bu da arada sırada kendi evimde yaptığım şeylerle de karşılaşacağınız anlamına geliyor :)

Hasır ürünler konusunda bahsettiğim kendi kullanım şeklimi örnek olarak size göstermek için bu yeni dönemin ilk fotoğraflarını son konuyla bağlantılı olarak onlardan koyuyorum.img_5824.JPG

Aslında fotoğrafların üzerine benim olduğunu belirtecek birşeyler tasarlamıştım ama sonradan beğenmeyip sildim. Belki sonradan aklıma yeni birşeyler gelirse yaparım tekrar. Bu arada fotoğrafları büyük görmek için üzerine tıklayabilirsiniz.

Jul 29

218-0175409a67uc318773x.jpg24302_pe089431_s4.jpg

Özellikle kremrengi, kahverengi, gri, turuncu yada yeşil gibi renklerle daha fazla uyum sağladığını düşündüğüm bu ürünlerin birçoğundan kendi evimde de barındırmaktayım.

Sadece bir ürün olmasındansa birbirlerini tamamlıycak bir kaç ürünü bir arada kullanmanızı tavsiye ederim. Mekan içine dengeli bir biçimde serpiştirilmiş bu hasır ürünlerin evinize daha sıcak bir hava katacağından emin olabilirsiniz.

25168_pe107979_s4.jpgAynı zamanda yanda görmüş olduğunuz sallanan sandalye için üzerine küçük battaniye yada küçük minder gibi şeyler kullanmanız hem saha rahat bir oturum sağlıyacak hemde daha güzel görünmesini sağlayacaktır.

Burada ki ürünlerin bir çoğu ikea dan. Ben bu hasır tabağın içinde şimdilik potpuri kullanıyorum. Ama ileriki zamanlar için yine

63140_pe170593_s4.jpg

ikea da satılan bu toplardan koymay ı düşünüyorum. Sizde zevkinize göre içine koyacak yeni birşeyler bulabilirsiniz, ben yeşil elmaları da öneririm. Bence bu renklerdeki tabaklarda çok güzel duruyorlar. Aslında eğer yemek masasına koymayı düşünmüyorsanız yere yada daha farklı biryere koyarak içine örgü yumaklarınızı da koyabilirsiniz.

50632_pe156132_s4.jpgBu tarz ürünleri kitaplığınız yada benzer birşeyiniz varsa içine yerleştireceğiniz küçük hasır sepetlerle de tamamlayabilirsiniz.

Jul 27

xDuvarlarınızı sıradanlıktan kurtarmak için süper cool b17-gd-v034-red.jpgir çözüm. Bu sitede çok daha fazlasını bulabileceğiniz bu stickerlar Türkiye de çoktaan demode olmuş bordür mantığının çok daha gelişmişi.

Siteden online satış yapıyorlar ama fiyatları hayli yüksek. Eğer alabilecek gücünüz yoksa buradan örnek alarak yeni şeyler üretebilir yada buradakileri kopya ederek boyama yöntemiyle de duvarlarınıza uygulayabilirsiniz.

Bunlar sadece beğendiklerimden bir iki örnek siteyi ziyaret ederseniz çok daha fazla çeşitle karşılaşabilirsiniz.

Jul 25


Tatiden döndüm erimeden Türkiyeden paçayı kurtardım ve yine birkaç hafta önceki üşüme dolu günlerime kavuştum. Biraz fazlaca işim var aslında ama yoğun ısrarlarınız üzerine arşivden birşeyler bulup azda olsa yazmaya karar verdim :D

Bir ara dolaşırken bu avize ve duvar lambasına rastlamıştım. Ama neyle harmanlasam da size sunsam diye bir kenarda beklemedeydiler. Malesef şu an yanlarına uygun birşey araştıracak vaktim olmadığından tek tek görücüye çıkarmak durumunda kaldım. Biraz malzeme bakımından kapalı çarşıdaki cam avize ve mumluklara benziyorlar ama onlara göre daha modernler. Hemde kullanılacak ortam için renk açısından çok çeşitli alternatifler sunuyorlar. Özellikle mekanı içindeki düz renklerden bazılarıyla döşeyip üzerine biraz karmaşık renk olarak avize kullanmak pekte rastlanan birşey olmasa gerek.

Bu koltuğa benzer bir koltuk daha öncede yayılamıştım ama o kumaş ve kırmızıydı. Farklı bir alternatif olarak ta bunu sunmak istedim.

Diş şeklindeki masa lambasından da daha önce yayınlamıştım ama oda daha büyük ve beyazdı. Bu biraz daha espirili olabilir. Yada diğerine göre daha az gerçekçi olduğundan daha şirin gelebilir diye düşündüm. Aslında burdan bakınca dişle alakası olmayan bir tabure gibi duruyor sanki ama öyle değil işte.

Jul 7

Yarın 15 günlük bir ülkem tatiline çıkıyorum. Yani 15-20 gün boyunca birşeyler yazamıyacağım. Tamam zaten son zamanlarda 10 günde bir yazar olmuştum ama en azından bu sefer bahanem var :D

15-20 gün sonra görüşmek üzere kalın sağlıcakla :)

« Previous Entries