Seramik boyamaca

img_6064.jpgEvinizde ki düz renkli seramik ürünlere biraz renk katmak ve onlarıimg_6067.jpg size özel hale getirmek için birkaç önerim var. Daha doğrusu kitaplarımın önerileri. Birkaç ay önce aldığım bu kitaplarla ancak ilgilenme fırsatı bulabildim. Dekorasyonla ilgili birçok şey gibi kitapları da sizinle paylaşmak istedim. Örnek olabilecek birkaç fotoğrafını çektim ama tabikide yeterli değil bunlar. Kitapta her sayfada farklı bir obje için boyama örnekleri var. Eğer özellikle boyamak istediğiniz bir ürün varsa ve fikir arayışı içindeyseniz nasıl birşey olduğunu söylemeniz yeterli. Eğer kitapta olan ürünlerdense fotoğraflarını çekip koyabilirim.

img_6071.jpgSeramikleri yenilemek için ihtiyacınız olacak şeyler; seramik boyası, kopya kağıdı, birkaç fırça ve eğer tekniği gerektiriyorsa scalpel denen şu küçük cerrah bıçağına benzer bıçaklardan ve patina süngerine ihtiyacınız olabilir.

Bu arada yeni evlenecek çiftler için bir öneride bulunmak istiyorum. Türkiye de olanimg_6069.jpg birşeymi bilmiyorum ama burada yeni evlenecek olan bayan ve onun arkadaşları evlenmeden önceki günlerde bekarlığa veda partisi kapsamı içinde biryerlere tabak çanak boyamaya gidiyorlar. Gelin hanımın herbir arkadaşı onun için bir tabak, bardak vs. boyuyor (tabi kendi zevklerine göre birşeyler boyuyorlar) ve evlenecek çift için sonsuza kadar demiyeyim, kırılana kadar onları hatırlatacak karmakarışık bir yemek takımları olmuş oluyor :) Belki bu fikri kullanmak isteyenler olabilir.

Daha sonra birde bu konunun mobilya boyama versiyonu çıkacak.

Bilginize..

 

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.