Aug 28

835big.jpgÇiçekli, böcekli, dalgalı, malgalı, dönemeçli, delikli birçok garip şekilde tanımlanabilecek normalden biraz daha değişik bikaç koltğumuz var bugün de.

Hernekadar geç olmuş olsa da evinizde bahar etkisi yaratabilecek bu koltuklardan aynı zamanda 4 mevsim baharmış gibi hissetmek için d830big.jpge yararlanabilirsiniz. Yalnız büyükçe bir ortamda barındırılmalı aksi halde mekanda yürüyecek yer bulamayabilirsiniz.

Aslında bikinili kızımızdan anlaşılacağı üzre bu dış mekan için tasarlanmış birşey gibi duruyor ama bence iç mekan da da kullanılabilir. (Bu şekilde içinde insan barındıran fotoğraflar koymayı pek sevmiyorum ama birnevi mecbur kaldım.) Mesela pembe tonlarında dekora edilmiş büyük bir gençkız odası için uygun bir koltuk olabilir. Farketmemiş olabilirsiniz belki ama pembe ve turuncu renk birlikte kullanıldığında b840big.jpgirbiriyle son derece uyum içinde olan iki renktir.

Kendinden sehpalı bu krem rengi koltuk ile sehpa derdine son. ( Abshaper reklamı gibi oldu biraz) Çok fazla eşya kullanmadığınız takdirde daha rahat edebileceğiniz küçük bir mekana sahipseniz bu gibi bir koltuk çok ideal olacaktır.msach002_z.JPG

Kullanışlılık olarak pek bir özelliğe sahip olmayan bu kırmızı yada turuncu ( tam çözemedim) koltuk mekanınızdaki sıradanlığı çok uzaklara götürebilecek potansiyele sahip. Özellikle beyaz ağırlıklı dekore edilmiş bir mekanda zıt renk olarak mekanın gözde ürünü olacağına eminim.

Aug 22

krchr003_z.JPGBu konunun içeriği birşekilde birşeyleri tutan ürünlerden oluşuyor. Bu konuda da bu yandaki sehpanın kullanım alanını pek tatmin edici olmasada görebilirsiniz. Özellikle modern tarz evlere gayet güzel uyum sağlayabilecek bir sehpa aynı zamanda bahçe ve balkon gibi dış mekanlarda da kullanıbilir.

b-pop-up-reality-grab1.jpg

b-pop-up-reality-incense1.jpgEllerden oluşan bu değişik tutamaçlar dan bir tanesi tütsülük diğeri ise bardak vs. gibi şeyler için üretilmiş. Tütsülüğe bir diyeceğim yok ama diğerinin pek kullanışlı olacağını düşünmüyorum. Yani oturduğunuz yerden duvara monteli bir yere uzanıp birşeyler alıp koymak o kadar kullanışlı olmasa gerek.

b-pop-up-umbra-conceal1.jpg

Bu ürün ise görünmez bir kitaplık. Birkaç yıl önce eşim bana göstermişti geçen gün bir sitede yeniden rastladım ve buraya koyma kararı aldım. Bunun gibi bir kitaplığı her çeşit dekoaryona uydurabilirsiniz. Sonuçta görünecek olan sadece kitaplarınız olacak ;)

Aug 20

354-092-x40s.jpg

Özellikle desenli yerine düz renk koltuklar kullanmayı tercih990-774-x40s.jpg ediyorsanız ortamı biraz daha hareketlendirmek için kullanabileceğiniz bu tarz duvar kağıtları dekorasyonun tarzını da öne çıkarmakta yardımcı olacaktır.

Bu tarz bir duvar kağıdı kullanıyor yada kullanmayı düşünüyorsanız duvarınıza herhangi birşey asmanızı tavsiye etmem. Çünkü asacağınız şey ne olursa olsun karmaşa yaratmaktan başka bir işe yaramayacaktır.

111-526-x40s.jpg

986-166-x40s.jpgBu çeşit duvar kağıtlarında koyu renk olanları tercih edecekseniz açık renk avizeler ve yüksek güçlü ampul kullanmanızı öneririm. Ya da mekanın çeşitli yerlerinde yer lambası, masa lambası gibi ekstra aydınlatma ürünleri de kullanabilirsiniz. Aynı zamanda büyük pencereli mekanlar da iyi bir seçim olabilir.

Aug 16

clouds.jpgDün gittiğim bir alışveriş merkezinde rastladığım vitrin sergisinde buflamingos_bg.jpg bayanın ürünleriyle aramda duygusal bir bağ oluştu . Hemen vitrin camında yazan site adresini aldım ve işte sizinle paylaşıyorum.

Olağan dışı olan bu örgü karakterlerin çoğunun ismi ve huyu suyu yazıyor sitede. Neleri sever neleri sevmez gibi. Ben oldukça komik buldum :D

choccake.jpgNormalde sitede online satış da var ama kendi yapmab_dogs5.jpgk isteyen kişiler için allah kolaylık versin diyorum :) Çünkü şahsen bana gayet zor göründü. Yani şekillerini oluşturmak değil ama örgü kısımlarının makinada yapıldığını düşünüyorum. Zira elde örülemeyecek kadar ince bir dokuları var.

Mutfağınızda ve diğer odalarınızda eğlenceli bir ambiyans oluşturacağını düşündüğüm bu şirin yaratıklar için Donna Wilson ın sitesine bir göz atabilir ve kendiniz yapıp yapamayacağınıza kararcupcakes.jpg verebilirsiniz.

Bunların yanında yine sitede daha farklı olarak yastıklar ve daha değişik battaniyeler de bulunmakta. Aynı zamanda flamingolar gibi daha birçok değişik yaratık ta orada beğeniye sunulmakta. İyi seyirler.

Aug 14

img_6064.jpgEvinizde ki düz renkli seramik ürünlere biraz renk katmak ve onlarıimg_6067.jpg size özel hale getirmek için birkaç önerim var. Daha doğrusu kitaplarımın önerileri. Birkaç ay önce aldığım bu kitaplarla ancak ilgilenme fırsatı bulabildim. Dekorasyonla ilgili birçok şey gibi kitapları da sizinle paylaşmak istedim. Örnek olabilecek birkaç fotoğrafını çektim ama tabikide yeterli değil bunlar. Kitapta her sayfada farklı bir obje için boyama örnekleri var. Eğer özellikle boyamak istediğiniz bir ürün varsa ve fikir arayışı içindeyseniz nasıl birşey olduğunu söylemeniz yeterli. Eğer kitapta olan ürünlerdense fotoğraflarını çekip koyabilirim.

img_6071.jpgSeramikleri yenilemek için ihtiyacınız olacak şeyler; seramik boyası, kopya kağıdı, birkaç fırça ve eğer tekniği gerektiriyorsa scalpel denen şu küçük cerrah bıçağına benzer bıçaklardan ve patina süngerine ihtiyacınız olabilir.

Bu arada yeni evlenecek çiftler için bir öneride bulunmak istiyorum. Türkiye de olanimg_6069.jpg birşeymi bilmiyorum ama burada yeni evlenecek olan bayan ve onun arkadaşları evlenmeden önceki günlerde bekarlığa veda partisi kapsamı içinde biryerlere tabak çanak boyamaya gidiyorlar. Gelin hanımın herbir arkadaşı onun için bir tabak, bardak vs. boyuyor (tabi kendi zevklerine göre birşeyler boyuyorlar) ve evlenecek çift için sonsuza kadar demiyeyim, kırılana kadar onları hatırlatacak karmakarışık bir yemek takımları olmuş oluyor :) Belki bu fikri kullanmak isteyenler olabilir.

Daha sonra birde bu konunun mobilya boyama versiyonu çıkacak.

Bilginize..

 

« Previous Entries