Uzun ara sonrası

Uzun bir hastalık dönemi ardından hastalığın vermiş olduğu can sıkıntısını üzerimden atma çalışmaları sonrasında siteye birşeyler yazabilecek duruma dönebildim tekrar.

Bugün ki önerim etrafta alt boşluğu yüksek olan kitaplık, yatak vb. şeylerin atlarındaki boşlukları göstermektense fazla eşyaları da ortadan kaldırabileceğiniz güzel bir saklama mekanı yapmak.07_2005-p79_3.jpg

07_2005-p79_2.jpgFotoğraflarda da görebileceğiniz üzere güzel görünümlü eşit boyutlardaki sepetler yardımıyla bu olayı gerçekleştirebilirsiniz. Yanyana kutular yada sepetler koymayı düşünüyorsanız bunların aynı olmasına gerek yok. Sadece aynı boyutlarda ve birbirlerine uyumlu renklerde olması yeterli.

Bu tarz kutuları biryerlerden almaktansa kendiniz de elde edebilirsiniz. Küçük veya orta boylardaki karton kolilerden kapaklarını iç kısmına kıvırdıktan sonra üzerini kumaş yada renkli hediye paketleriyle kaplayabilirsiniz. Biraz daha sanatsal birşeyler yapmak isterseniz düz renk bir kağıtla kapladıktan sonra üzerine sevdiklerinizin resimlerinden kolaj çalışmaları yapabilirsiniz. Bu kutucuk yada sepetciklere kulp yapmak istersenizla102240_0906_bench_l.jpg çekmecelerinizdeki kulp deliklerini göze alarak ( ölçü açısından) kutuyu kaplamadan önce makasın tek tarafıyla 2 tane delik delin. Kurdele yada kalın bir ip geçirin, ben kırnap ipten yapmıştım. 3 eşit parçadan örüp kalınlaştırdım. Daha sağlam ve katı duruyorlar o zaman.

Delikleri delip kutuyu kaplayın. Sonrasında alt kısımda kalan delikleri üst kısımdan da delin ve hazırladığınız ipi geçirip iç tarafan düğümleyin. Ta daaa kutunuz hazır :)

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.