İftar sofraları

a100879_fal04_rufflerunner_l.jpgİftara gelen misafirlerinize değişik sofralar hazırlayarak kendinizden diğer iftar sofralarında da bahsedilmesini istiyorsanız :) belki fotoğraflardan esinlenerek şık sofralar hazırlayabilirsiniz.

Benim size önerim ya belli bir konsept kullanmanız yada monokrom renklerden oluşan bir masa hazırlamanız. Bunun için tek bir renk üzerinden gitmeniz gerekiyor tabi. Mesela koyu yeşil bir masa örtüsü üzerine biraz daha açık yeşil tabaklar ve biraz daha açık renklia101097_win05_graphicblue_l.jpg bardaklar kullanabilirsiniz. Veya bardakları normal cam bardak olarak kullanıp bu renk oyunlarını peçetelerinizde kullanabilirsiniz.

Konsept uygulamaya gelince, diyelim gül desenli tabaklarınız var. Bunlarla birlikte masaya içinde tek bir gül barındıran ince küçük vazolardan kullanabilirsiniz. Ama vazo ve çiçeklerin insanların birbirlerini görmesini engellememesi lazım. Aynı zamanda masanın boş kalan yerlerine gül yaprakları serperek te dekorasyonu tamamlayabilirsiniz. Bu fikri diğer çiçeklerlede kullanabilirsiniz tabi. Ama masada yaprak istiyorsanız bunu en güzel gülle sağlayabilirsiniz.

ft_nov05msl12_l.jpgVeya bu konudan da yararlanarak deniz kabukları kullanarak bir sofra hazırlayabilirsiniz. Nasıl bir konsept kullanırsanız kullanın masanızdan birkaç tanede olsa mum eksik etmeyin derim ben. Mumları eşit aralıklarla kullanmanız önemle rica olunur :)

Not: Kağıt peçetedense kumaş peçete kullanmanız masanızı daha kaliteli gösterecektir. Aynı zamanda gül yaprakları yada deniz kabukları gibi şeyler kullanmaktansa daha sade bir masayı tercih edecekseniz, masa dekorunuza uygun peçete bileziklerinden kullanmanız masanızın şık görünmesinde katkıda bulunacaktır.

Bu arada fotoğraflar Martha Stewart tan yine.

One Response

  1. seda Says:

    çok gizel takımlar

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.