Tabak-çanak

msw_su_06_gt_table_l.jpgBiliyorum son zamanlarda iftar misafirleriyle ilgili buna benzer bir konu yazmıştım ama üzerinden yeterli zaman geçti sanırım :) Bunlarda çok hoşuma gitmişti içimde kalmasın dedim.

Sadece misafir için değil kendiniz ve aileniz içinde güzel sofralar hazırlamayı seviyorsanız ve artık herzaman hazırladığınız gibi hazırlamaktan sıkılmış ve yenilik arıyorsanız, buradaki fotoğraflardan örnek alabilirsiniz. 110-0153098a68uc407997m.jpg

Eğer hiç sadece aileniz için bu şekilde hazırlanmayı denemediyseniz bir kere olsun deneyin bence. Belki yıldönümü gibi özel bir gününüzü evde kutlarken olabilir bu ilk sefer. Ama sonradan böyle bir sofrada yemek yemenin özensiz hazırlanmış bir sofraya göre nekadar farklı olduğunu sizde keşfedeceksiniz.

110-8407090spa68uc431754x.jpgEn üstteki masa aslında düğün vs. gibi bir toplantı için hazırlanmış. Ondan dolayı taşın üzerinde numara yazıyor. Ama siz daha küçük bir davet için bu tarz bir sofra hazırlamayı düşünürseniz taşın üzerine hazrıladığınız oturma planına göre isimler yazabilirsiniz.

Amerikan servisler masanızın daha güzel görünmesinin yanısıra yemek yiyen kişi içinde kendi alanını belirlemekte yardımcı olacaktır. Özellikle çok kişiyi ağırlıyor ve sıkışık oturmak zorunda kalıyorsanız bu senin ekmeğinmiydi benim ekmeğimmiydi derdinede son vermiş olursunuz :D Tabi tüm bunla217-0153160n04uc435650x.jpgrın yanı sıra yemek sonrasında ortalığı toplarkende size büyük ölçüde yardımcı olurlar. Masa örtüsü üzerine yada direk çıplak masa üzerine uygulayabilirsiniz.

Büyük bir masa hazırlamışsanız masanın her iki ucuna tuzluk ve karabiberlik koymanız insanların ordan oraya uzanmasını engeller. Eğer iki tarafa koymak bile yetersizde bunu bir ikili de ortaya koyarak 3 e de çıkartabilirsiniz.

Küçük fotoğraf biraz buda okuldan gelmiş hani bana demiş gibi oldu ama onunla ilgili bir sorun çıktı kusura bakmayın.

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.