Oct 30

Yarından sonraki gün bir haftalık tatile çıkıyorum.  O yüzden bu ara hazırlanma telaşesi içerisinde olduğumdan dolayı birşeyler yazamıyorum. Dönünce görüşmek üzere ;)

Oct 26

Uzun zamandır değişik birşeyler tanıtmadığımı farkettim ve uzun zamandır arşivimde yer alan bu ürünleri sizlerle tanıştırmaya karar verdim.

lips.jpgÇok eskiden beri bu dudaklar gibi değişik telefonlar olmasına rağmen nedense kendilerine çok rağbet edilmiyor. Kolay kolay heryerde bulunamadağından mı yoksa insanlar normalden farklı ürünler kullanmayı sevmiyorlar mı? Ben henüz kendi içimde bu sorunun cevabını çözebilmiş değilim. Dudak fikri açıkça söylemek gerekirse beni pek sarmadı. Sadece değişik birşey olduğu için buraya koydum. Ama ben küçükken bizim kutu kola şeklinde bir telefonumuz vardı. Onu çok seviyordum :) Yaklaşık 3-4 yıl öncede fare şeklinde bir telefonumuz vardı. Nekadar kullanışsız olsada ısrarjaques_snookerdinner.jpgla kullanmaya devam ediyordum ama eşim bu kullanışsızlığa benim gibi sırf güzel göründüğü için katlanamadığından dolayı bir gün eve geldiğimde artık fareli telefonumuz yoktu.

Evlenmeye karar vermeden önce de bir gün evimiz olduğunda hep yemek masası yerine tenis masası alıp hem yemek hem tenis masası olarak kullanmayı düşünyorduk ama sonrasında öyle olmadı. Bu bilardo masasından yemek masasını gördüğümde ilk aklıma gelen bizim kendi fikrimiz oldu. Ama bu daha kullanışlı tabi. Yemek yiyeceğiniz zaman üstüne ayrı bir kat koyuyorsunuz ve normal yemek masası olarak kullanıyorsunuz. p1258h.jpg

Bu tahtadan dijital saati de orjinalini görene kadar tam çözememiştim. O yüzden onun hakkında biraz açıklama yapmak istedim. Saat çalışmıyorken yani pili yokken yada kapalıyken sadece dümdüz bir tahta gibi görünüyor. Saat olduğunu bilmeseniz ne işe yaradığını anlayamayacağınız düz bir tahta yani. Nerden nereye ne yansıyorda o saat orda nasıl görünüyor onun hakkında henüz bir fikrim yok malesef.krshv002_z.JPG

Birde diğerleri kadar bir numarası olmayan bu rafımız var. Her ne kadar süper değişik birşey olmasada daha öncede benzerlerinden koymamdan anlaşılacağı gibi bu tarz yamuk yumuk rafları da çok sevdiğimden bunuda es geçmek istemedim.

Oct 22

msw_su_06_gt_table_l.jpgBiliyorum son zamanlarda iftar misafirleriyle ilgili buna benzer bir konu yazmıştım ama üzerinden yeterli zaman geçti sanırım :) Bunlarda çok hoşuma gitmişti içimde kalmasın dedim.

Sadece misafir için değil kendiniz ve aileniz içinde güzel sofralar hazırlamayı seviyorsanız ve artık herzaman hazırladığınız gibi hazırlamaktan sıkılmış ve yenilik arıyorsanız, buradaki fotoğraflardan örnek alabilirsiniz. 110-0153098a68uc407997m.jpg

Eğer hiç sadece aileniz için bu şekilde hazırlanmayı denemediyseniz bir kere olsun deneyin bence. Belki yıldönümü gibi özel bir gününüzü evde kutlarken olabilir bu ilk sefer. Ama sonradan böyle bir sofrada yemek yemenin özensiz hazırlanmış bir sofraya göre nekadar farklı olduğunu sizde keşfedeceksiniz.

110-8407090spa68uc431754x.jpgEn üstteki masa aslında düğün vs. gibi bir toplantı için hazırlanmış. Ondan dolayı taşın üzerinde numara yazıyor. Ama siz daha küçük bir davet için bu tarz bir sofra hazırlamayı düşünürseniz taşın üzerine hazrıladığınız oturma planına göre isimler yazabilirsiniz.

Amerikan servisler masanızın daha güzel görünmesinin yanısıra yemek yiyen kişi içinde kendi alanını belirlemekte yardımcı olacaktır. Özellikle çok kişiyi ağırlıyor ve sıkışık oturmak zorunda kalıyorsanız bu senin ekmeğinmiydi benim ekmeğimmiydi derdinede son vermiş olursunuz :D Tabi tüm bunla217-0153160n04uc435650x.jpgrın yanı sıra yemek sonrasında ortalığı toplarkende size büyük ölçüde yardımcı olurlar. Masa örtüsü üzerine yada direk çıplak masa üzerine uygulayabilirsiniz.

Büyük bir masa hazırlamışsanız masanın her iki ucuna tuzluk ve karabiberlik koymanız insanların ordan oraya uzanmasını engeller. Eğer iki tarafa koymak bile yetersizde bunu bir ikili de ortaya koyarak 3 e de çıkartabilirsiniz.

Küçük fotoğraf biraz buda okuldan gelmiş hani bana demiş gibi oldu ama onunla ilgili bir sorun çıktı kusura bakmayın.

Oct 18

212-0051750a68uc411784x.jpgDuvarlarınızda kullanacağınız bilindik tek parça tablolardansa birkaç parçadan oluşan ve birbirini tamamlayan bu tarz tabloları içindeki renklere uygun bir duvar boyasıyla ve tabiki yine uygun eşyalarla birlikte kullandığınızda klişeleşmiş tek parça duvar tablolarından çok daha iyi bir görüntü elde etmiş olacaksınız.

Asıl önemli konu birkaç parçadan oluşmuş olması tabi ama bu parça sayılarından en id212-0053143a67uc334601x.jpgeali 3. 2 yada 4 parça yaptığınızda ya çok kısa yada çok uzun görünüyorlar bence. Yukardan aşşağıda kullanacak olsanız, yanyanada kullanacak olsanız benim tavsiyem 3 parça kullanmanız.

381324s.jpgBu tarz hazır tablolar kullanmanın yanı sıra kendinizde birşeyler üretebilirsiniz. Mesela biraz olsun yağlıboyaya merakınız varsa, 3 parça aynı ölçülerde tuval alıp 3 ünü birleştirip bir bütünmüş gibi düşünerek çalışarak kendi hayalgücünüze dayalı şekiller veya bilindik yuvarlaklar kareler gibi şeyler çizerek tablonuzu tamamlayıp ayrı ayrı çerçeveleterek işe başlayabilirsiniz.

Yada daha çok fotoğrafla ilgileniyorum diyorsanız, büyük bir çözünürlükte çekilmiş ( bunun için yüksek megapixel li bir fotoğraf makinasına ihtiyacınız olacak) manzara212-0053363a68uc404866x.jpg fotoğrafı gibi birşeyi bölebilir veya birbirlerine uyumlu siyah-beyaz farklı yerlerin fotoğraflarını yanyana kullanabilirsiniz. Ama benim daha eşsiz ve satın alınamayacak bir fikrim var. Mesela eşiniz ,siz ve çocuğunuz gibi yada birkaç çocuğunuz varsa o şekilde de olabilir yada herhangi sevdiğiniz 3 kişi diyelim eşit aralıklarla yanyana durmuş büyük çözünürlük lü bir fotoğrafınızı kişiler arasındaki boşlukları kullanarak, 3 parçaya bölere212-0052182a67uc335718x.jpgk ve ayrı çerçeveleterek eşsiz bir sanat eseri oluşturabilirsiniz. Bu tarz bir fotoğrafta da renklidense siyah-beyaz çok daha güzel duracak hemde nostaljik bir hava verecektir.Bunun gibi birşeyi hediye etmekte çok güzel olurdu ama kullanılacak fotoğrafın aradaki boşluları düşünürek çekilen kişilerin bilincinde çekilmesi gerektiğinden sürpriz olanağı biraz düşük :) Ama belki kardeşler olarak böyle birşey yaptırıp annenize-babanıza hediye edebilirsiniz;)

Oct 15

fab28cs6.jpgBugün sizleri en sevdiğim beyaz eşya markası olan smeg le tanıştırmak isted378135.jpgim. Aynı bunun gibi rengarenk buzdolabı, bulaşık makinesi vs. yaklaşık 7 yıl önce sanırım carrefour da görmüştüm ve gördüğüm anda vurulmuştum kendilerine. Ama ondan sonra birdaha Türkiye de hiçbiyerde rastlamadım. Onlar smeg markamıydı bilmiyorum tabi. Aradan çok uzun yıllar geçti.

Belki sürekli takip edenler bilirler ben yurtdışında yaşıyorum ve burada kiraladığınız evleri çoğunlukla bütün beyaz eşyalarıyla birlikte kiralıyorsunuz. İnşallah bir gün kendi evime sahip olursam o zaman kendi smeg lerime de sahip olabileceğim :) so66ccs-5.jpg

Artık insanlar genelde modern mutfaklar ve ankastre ürünler kullanıyor. Smeglerin özellikle klasik herkesin yaptırdığı huşağacı renklerinde modern mutfaklarla çok fazla uyum sağlayacağını düşü367060_70066.jpgnmüyorum. Ama country style yada ahşap renklerde mutfaklarla muhteşem bir uyum içerisinde olduklarından eminim. Eğer yeni mutfak edinmeyi düşünüyorsanız önerim, sade ve düzenli bir mutfak istiyorsanız ankastre li modern mutfaklar, şekil ve başka kimselerde görmek istemediğiniz eşsiz bir mutfağa sahip olmak istiyorsanız rengarenk smegler eşliğinde country style mutfakları tercih edebilirsiniz. Kırmızı tonlardaki modern mutfaklarla birlikte tüm kırmızı seriyide kullanabilirsiniz.Bu arada diğer ankastreler içinde smeg ler var tabikide. Gayet çeşitli ürünlere sahip olan bir marka kendisi renklilerin suk92mfp5.jpgharicinde yeni mod367095.jpgel metalik gri gibi ürünleride var.

Renkli smeg lerde tek kapılı, çift kapılı deepfreeze i altta olan ve üstte olan olmak üzere 3 çeşit buzdolabı var. Eflatun olan çamaşır makinesi. Kapağı kapalıyken ne olduğunun belli olmaması nedeniyle çamaşır makinenizi mutfaktağa koymanız gerekiyorsa hem diğerleriyle takım olacak hemde çamaşır makinesinin mutfakta olmasından hoşlanmayan birçok insan için en azından görüntü açısından iyi bir çözüm olacaktır.

« Previous Entries