Nov 27

wisproper.jpgBu aralar beyaza takmış durumda gibi görünebilirim ama aslında sadece bu ara değil 1 sene kadardır takmış durumdayım. Beyaz mobilya mekandaki koltuk, sandalye ıvır, zıvır, aksesuar gibi ekstra ürünlerde çok daha geniş bir kullanım alanı sunuyor. Mesela beyazlawisdot.jpg

birlikte pembe, turuncu, yeşil, mavi gibi sıradışı wistiptoe.jpgrenklerde (özellikle L şeklinde) koltuklar kullanabilir, aksesuarlarınızıda yine monokrom olarak aynı renkle devam ettirebilir yada farklı farklı uyumlu renklerlerle birlikte rengarenk bir mekan oluşturabilir, tasarımınızı düz renk yada karışık renkli modern bir halıyla tamamlayabilirsiniz.

Dengeli bir ortam oluşturmak için rengarenk tercih ettiğinizde düz renk halı, monokrom tercih ettiğinizde düz rengin yanısıra desenli halı da tercih edebilirsiniz.

400-104296.jpg

Aksesuar olarak kocaman değişik şekilli vazolar yerde, konsol yada masa gibi yerlerde estetik bir görüntü sağlayacaktır.

Beyaz mobilya uyguladığınız alanda duvarlar için düz renk boya kullanmaktansa desenli duvar kağıtları daha hoş durabilir. Eğer gözlerinizin çok yorulacağını düşünürseniz yada ilk kez desenli duvar kağıdı kullanacaksanız gözlerinizin alışması açısından başlangıçta tek birwispipe.jpg duvara uygulayıp diğer duvarlarıda duvar kağıdının içindeki renklerden boyayabilirsiniz.

Aydınlatma içinde köşe yerlerinizde kullanabilecğiniz yuvarlak yada değişik şekillerde beyaz yer lambaları mekandaki gece yaşamını hareketlendirecektir.

Nov 21

ej900_012.jpgDüşündüm ki sürekli ev yada ofis gibi yerlere uyabilecek şeyler barındırıyorum. Aklında cafe açmak yada cafesi olupta dekorasyonunu değiştirmeyi düşünen takipciler varsa onlara haksızlık olmasın diye cafe dekorasyonuna uygun birşeyler koymaya karar verdim bugün.

Ama ev takipçileri üzülmesin onlarında işine yarayabilir. Önerilerim evde yemek ortamı içinde uygun. Yada arkadaşlarınızla çay, kahve muhabbeti yapabileceğiniz bir dedikoduej11_002.gif köşesi için :)

Buradaki ürünlerin hepsinin tasarımı başlıktanda anlışalacağı gibi Erik Joergensen a ait. Tasarımlarından daha fazlasını görmek isterseniz ismin üzerine tıklayarak sitesine gidebilirsiniz.

Cafe sahibi insanlar için küçük bir önerim olacak. Eğer yeterli yeriniz varsa sandalye masa düzeninierik-joergensen.jpgn yanısıra biryerlere en azından 3-4 kişilik bir koltuk, sehpa ve etrafına koyabileceğiniz tekli birkaç koltuk ile küçük bir oturma grubu oluşturarak mekanınızı grup şeklinde takılan insanların yada okul kıran gençlerin :D uğrak yeri haline getirebilirsiniz. Emin olun her defasında gitmek için biyerler düşünürken hep birlikte rahatça oturabildikleri koltuklu mekanı herzaman ilk sıraya koyacaklardır.

Aynı zamanda akvaryum yada benzer birşekilde mekan içerisindeej5_020.jpg insanlara ulaşamayacak bir yada birkaç hayvanda müşterilerle duygusal bağ oluşturup insanların devamlı gelişini sağlayabilir. Şahsen ben Türkiyedeyken en çok sevdiğim mekanlardan bir tanesi içinde birsürü kedisi olan bir cafeydi. Cafenin içinde birsürü kedi yatağı vardı. Ama böyle birşey cesaret ister sonuçta kedi sevmeyen insanların gelmeyecek olmasını göz önünde bulundurmalısınız. Diğer bir sevdiğim mekanda akvaryum gibi birşeyin içinde yılanları olan yerde de yer kaplumbağaları dolaşan bir cafeydi. Ama sanırım herkes için en uygun olan balıklardır. Sonuçta balıklardan kimse korkmaz.

Nov 14

Bilirmisiniz bilmem beyaz mobilya 70 ve 80 lerde çok ünlüydü. Sonrasında çıkan ahşaplar5244-6807.jpg, eskitmeler insanlara değişik alternatifler oluşturmaya başladığından beyaz mobilyalar unutuldu gitti. Ama son yıllarda ortaya çıkan retro dizayn modası sayesinde artık demode olmuş eskitmeler yada istikbal, bellona vs. lerin yardımıyla tüm evlerde aynılarını görüğümüz huşağacı rengi yada kapak ve çekmecelerine turuncular yeşiller ıvırlar zıvırlar eklenmiş çocuk odası mobilyası benzeri mobilyalardan kurtulup fotoğraftaki gibi beyazlar i6106002.jpgle daha şekilli ve cool evlere sahip olabilirsiniz. Salonunuzda büyük bir devrim yapmak isterseniz size tavsiyem kocaman yer kaplayan konsol ve gümüşlüklerden kurtulup yerine içine tabak, çanaklarınızı saklayabileceğiniz bu tarz bir dolap ve eşyalarınıza uygun renkte bir kitaplık kullanmanız.

Gelelim bu sandalye ye. Görünüş olarak farklı olduğu 74089_pe190840_s4.jpgkesin ama denemiş biri olarak hiçte rahat olmadığını söyleyebilirim. Ama misafirlerinizin fazla oturmasını istemiyorsanız işe yarayabilir :D

Bu nevresimide birkaç ay önce ikea nın yeni çıkanlar listesinde g05_2005-p88.jpgörmüştüm. Çok hoşuma gitmişti. Espirili, olağan dışı ve hoş bir nevresim.

Bu fotoğrafta burda yapılmışı var şeklindeki fotoğraflarımdan. Renkler ve konsept olarak çok beğendiğim bir mekan tasarımı. Evinizde her daim yaz mevsimini yaşatır gibi geliyor bana. Aydınlık ve sıcak.

Nov 8

untitled-1.jpg

Tatilden dönüp bir iki gün de dönüş toparlanması yaptıktan sonra yine buralardayım.

Aslında bu tarz ürünleri birleştirerek sanal odacıklar tasarlamayı ayrı ayrı şeyler koymaktan daha çok seviyorum ama başka yerledeki fotoğrafların pekte uygun olmaması nedeniyle daha çok ikeadan yapabiliyorum. Yine klozet kapağı hariç diğerleri ikea dan olmak üzere küçük, minik ve şirin olduğunu düşündüğüm bir mekan oluşturdum.

Bu aralar banyonuzda değişiklikler yapmayı düşünüyorsanız belki taze fikirler verebilir. Eğer halı açısından bir taneden fazla koymalık yeriniz olursa krem rengi olanlarından da alarak, perdeylede biraz daha uyumlu hale getirebilirsiniz.

Banyonuzun herzaman düzenli görünmesi için kulak çubuğu ve pamuk gibi şeyleri kapalı bir dolapta tutmuyorsanız, kendi kaplarında tutmak yerine fotoğraftaki gibi kavanozumsu kapaklı bir kap içinde tutabilirsiniz. Böylece 3-5 ayda bir 5 dk vakit harcayarak daha düzenli bir banyoya sahip olmuş olursunuz. Bunun dışında görüntü açısından havlularınızın da banyonuzun renkleriyle uyum içinde olması daha düzgün ve düzenli bir görüntü oluşturacaktır.

Eğer küvet kullanıyorsanız sağ alt köşedeki gibi birşey kullanarak banyo sabunu vs. gibi ufak tefek lazım olacak şeyleri onun üzerinde tutabilirsiniz. Bazı insanlara k8300403a59uc29027x.jpgullanışlı gelmeyebilir ama bence boş dursa bile güzel bir görüntüsü var.

Küvette keyif yapmayı seven biriyseniz küvet etrafında kalan boş yerlere yada daha uygun koyacak yeriniz varsa oralara turuncu tonlarında tealight mumluklardan koyabilirsiniz.