Kar, Sahlep ve Şömine!!!

Yeni yıla girer ayak sitede yeni yıl değişikliği yapmaya karar verdim. Bundan sonra fotoğrafları böyle büyük boyutlarda koymaya başlıyorum. Böylece hem size daha rahat görünmüş olacaklar. Hemde ben anasayfaya baktıkça amaan bu konu hala bu sayfadan çıkmamış. Nekadar da az yazıyorum suçluluğundan kurtulmuş olucam :P

110filio.jpg

Önceki yazımda keyif insanı olduğumu söylemiştim :D Bu üçlü gibi daha birçok kombinasyon var hayatımda yapmaktan büyük zevk duyduğum veya hiç yapmadığım ama zevk alacağımı düşündüğüm. Sallanan sandalye+ kedi+ örgü, deniz+ kum+ güneş ve cips+ kola+ film gibi:) Ama en çok sevdiğim bu üçü. Sahlep yerine çay da olabilir. Bir de ek olarak bu üçlüye de kedi ekleyebiliriz. Ama benim ki gibi muma atlayıp bıyığını yakan cinsten biraz salak bir kediniz varsa bu dördüncüyü eklemenizi önermem.

103bat.jpg

Neyse konumuza dönelim. Bu soğuk kış günlerinde içimizi ısıtacak bir konuyla karşınızdayım. Biliyorum Türkiye de şömine kullanımı çok da yaygın değil. Ama kullanmayanlardan çok olmasa da kullananlar var. Bu konu sanırım daha çok şöminesi olanlara veya yaptırmayı düşünenlere hitap ediyor.

line_c.jpg

Öncelikle ilk iki fotoğrafda ki şöminelerden bahsetmek istiyorum. Tasarımı Dominique Imbert adlı kişiye ait olan bu şömineler olağan dışı görünümleriyle insanda waooow etkisi bırakıyor. Aynı zamanda free standing özellikleriyle bacanızın uyum sağlaması doğrultusunda heryere monte edilebiliyor. Duvarınızda delikler açmanıza gerek kalmadan şömine zevkine kavuşmuş oluyorsunuz.

focus-fireplace-filiofocus-wall.jpg

Diğerlerinin tasarımcıları hakkında pek fikrim yok. Ama kendi zevkim üzerinden giderek daha çok free standing olanlara yer vermeye çalıştım. Bu kelimenin Türkçesini bulmak için çok düşündüm ama birşey bulamadım. Neyse ingilizce bilmiyor olsanız bile konu anlaşılmıştır sanırım.

angel-std-bss-280.jpg

Şömine hakkında çok fazla bilgi sahibi olmayan biriyseniz eğer sizi şöminelerin sadece odun yakarak ısıtan şeyler olmadıkları gerçeğiyle tanıştırmak isterim. Şömine yaptırmak konusunda tereddütleriniz varsa belki bunu öğrendikten sonra biraz daha olumlu bakabilirsiniz bu işe.

focus-fireplace-filiofocus-free-standing.jpg

Şömineler bildiğimiz odunla yakılanların yanı sıra elektrik ve gazla çalışanlar olarak üç kısıma ayrılıyor. Bunlar için tek yapmanız gereken uygun şömineyi alıp ona göre elektrik yada gaz hattı gibi olayları ayarlamanız. Bunları da şömineciler yapıyor zaten. ( amma çok şömine kelimesi oldu)

river6.jpg

Sizede keyifle karşısına geçip ısınması kalıyor ;)

7 Responses

 1. KIYMET Says:

  MERHABA..UZUN ZAMANDIR SİTENİZİ TAKİPTEYİM..ÖZENLE HAZIRLANAN HERŞEYİ SEVDİĞİM GİBİ SİZİN SİTENİZİDE BEĞENİYORUM..GEÇEN HAFTA YAZMALIYIM DEKORASYON SİTESİNİNDE NEDEN KÜÇÜK RESİM KULLANIYORSUNUZ.. BÜYÜK RESİM KULLANIN Kİ DETAYLARI DAHA İYİ GÖRELİM VE GÖRSEL BİR ŞENLİĞE DÖNSÜN DİYE AKLIMDA GEÇİRİP..BEN SATIRLA DÖKÜNCEYE KADAR SİZ AYNI DÜŞÜNCELERLE RESİMLERİ BÜYÜTMÜŞSÜNÜZ..ÇOK SEVİNDİM..
  GÜZELLİKLERLE KALIN..

 2. Lyn Says:

  mimlendiniz! : )

 3. bully Says:

  Gercekten özellikle Dominiqu Imbert tasarımı free-standing şömineler mükemmel. Türkiye’de nerden temin edebileceğimizi bildirir msiniz?
  Teşekkürler

 4. somber Says:

  Sanırım Decofire adında bir firma satıyor.

  Ali Nihat Tarlan Cad. Kahraman Sok No:2 Hoffman Plaza K:6 34744 Bostancı Kadıköy İSTANBUL

  Bu da adresi.

  http://www.decofire.com

 5. ferhan Says:

  şöminelere bayıldım çok güzeller

 6. aliM Says:

  Hiç bildiğimiz şömineleri andırmıyor. Gercekten oldukca iddialı modeller. Ateş ancak bu kadar estetik sunulabilir. Tebrik etmek lazım

 7. şömine Says:

  yeni model paylaşımları için teşekkürler

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.