Gidiyorum yine.

Cumartesi sabahı yine ülkem topraklarına doğru yola çıkıyorum. Bayramı orada geçireceğim inşallah. 23 Aralık dönüş günüm aslında, ama döndükten sonra kendime gelmek birkaç günü aldığı için bir süre sizi eski konularla başbaşa bırakacağım.

Ama öncekilerden değişik olarak bu sefer kuru kuru gidiyorum yazıp gitmiyorum. Son zamanlarda en çok hoşuma giden ürünler bunlar. Umarım sizde beğenirsiniz.

Dönüşte de yılbaşı öncesi süs püs olaylarına giricem. Bilginize..

circular-encl-280.jpg

Yuvarlak hatlı mobilyalar son yıllarda benim gözde tarzım. Hem küçük çocuk sahibiyseniz yada olacaksanız evi daha güvenli kılıyor.

Bu şömine önceki konunun artığı aslında. Ama biraz daha diğerlerinden farklı olduğu için ayrı koyarım diye düşünmüştüm. Şu anda ki konuyla da gayet uyum sağladığından daha fazla kenarda bekletmek istemedim. Bana ocakbaşını anımsatıyor :D

batti-placentero-chair-upside-down.jpg

Koltuğun ismi Batti Placentero Chair. Arjantina lı genç tasarımcı Batti tarafından dizayn edilmiş. Koltuk ismini iki hamilelik döneminin birleşiminden almış. “Plasenta “+ “Pleasure” ( zevk). Hamileliğin neresi zevkli orası tartışılır demiş tanıtan site ama eminim başından bu dönemi geçiren insanlar öyle düşünmüyordur. Koltuğu aşağı ve yukarı doğru olmak üzere iki şekilde de kullanabiliyorsunuz. Oturulduğunda insana ayrı bir zevk ve rahatlık verildiği iddia ediliyor. Araştırmalara göre gerçekten de anne karnındaki şekillerde yatılabiliyor ve anne karnında olduğu gibi herşekilde düşmeden güvenli bir yatış sağlıyor. Hiçbir şekilde dengesini kaybetmiyor. Fotoğraflara dikkatli bakarsanız birinde aşşağı doğru, diğerindeyse yukarı doğru. Kırmızı dışında 5 rengi daha var. Ama hepsinin dışı beyaz.

batti-placentero-chair.jpg

Bu şirin, tombiş, yuvarlak ses sistemine mp3 çalarınızı ya da televizyonunuzu felan bağlayabiliyor ve istediğiniz yerde kulaktan aldığınız zevkin yanısıra göz zevki de almış oluyorsunuz.

objectminipod.gif

Ayna için söylecek fazla birşeyim yok. Son derece şirin ve bol yuvarlaklı bir ayna. Özellikle pembe, mavi yada yeşil bir duvarda çok şirin duracağını düşünüyorum. Ama sadece benim düşündüğüm tonlarında. O yüzden siz farklı ton düşünürseniz güzel durmayacağını da düşünebilirsiniz :D Aşağıdakiler düşündüğüme benzer renkler ama tamda aynıları değil. Merak edecek olursanız Filliboya nın kartelasından aldım..

colours.png

6675_large1.jpg

Dönüşte görüşmek üzere….

5 Responses

 1. cocuklacocuk Says:

  koltuk çok güzel ve rahat görünüyor. ama koltukta uyumak pek benim tarzım değil

 2. dekorasyon Says:

  Yazı için teşekkürler. Özellikle Batti Placentero Chair koltuğu süpermiş. Biraz tehlikeli gibi geldi bana.

 3. Mehmet TURAÇ Says:

  Uzun uzun zaman sonra öncellikle tekrardan merhabalar.

  Ben de aslında yuvarlak biçimli eşyaları seviyorum ama bu yazıdakileri bir türlü beğenemedim.

 4. dekorlatif Says:

  Geçmiş yıllarda yaşadığınız tüm güzel anların çoşkusu bu yılda sizinle olsun…

 5. karmançormancı Says:

  Koltuk nefiss.. içine gömül ohhh

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.