Heey yine ilginç birşeyler buldum.

061907_morfeo_01.jpg

Bu koltukların hastası oldum :D Geçen gün ayda yılda bir uğradığım bloglardan birine uğradım. Çokta uzun zaman olmuştu. Bu blogla ilk karşılaştığımda bayağı bir şaşırmıştım çünkü kendi siteme koyduğum bazı şeylere burada da rastlamıştım. Kalp kalbe karşı yapmışız yani :) Bugün ki ürünleri de bu blogdan aldım.

061907_morfeo_03.jpg

Koltuğun adı Morfeo, Giovannoni ve Rodrigo Torres tarafından tasarlanmış. Koltuk oturmaktan çok uyumak için tasarlanmış. Antenleri olarakta adlandırabileceğiniz tepe ışıkları oynar biçimde ve nereye ışık uygulamak istiyorsanız oraya yönlendirebiliyorsunuz. Uyumadan önce kitap okuma keyfine sahip kişiler için birebir. Shrek sevenlerin de extra hayran olabileceğini düşündüğüm bir koltuk. Fiyatı $ 5.580 unicahome da satılıyor.

071007_creep_02.jpg

Raf ve sehpaya gelince anlaşılacağı gibi ikiside aynı tasarımcının elinden çıkma yani Susan Bradley. Çok estetik ve güzel bir çalışma. İkisininde siyahı ve beyazı var. Birlikte kullanılırken ikisini de aynı renkten kullanmanın yanısıra biri siyah biri beyaz olacak şekilde de kullanabilir, kırmızı koltuk ya da duvarlar gibi bir ayrıntıyla tamamlayabilirsiniz. Unutmayın ki siyah ve beyaz neredeyse oralarda biryerlerde kırmızıya da ihtiyaç vardır :) Buda burada satılıyor.

071007_creep_03.jpg

Mantar sehpa da bağzı insanlara iğrenç gelebilir belki ama özellikle retro tarzda, renk olarakta yeşil ağırlıklı bir mekanınız varsa ortama güzelce ayak uyduracaktır. Normal sehpa ve kenar sehpası olmak üzere iki seçeneği var. Ama bence ikisinin birden kullanımı biraz ortalığı karıştırabilir. Aşırı dozda mantar görünümü hoş olmaz. Satan kişiler bayağı bir iddialı olsa gerek ki bu şekilde çok da fazla tercih edilmeyebilecek bir ürünü $ 485- $ 985 gibi fiyatlara satıyorlar.

060507_mushroom_03.jpg

060507_mushroom_02.jpg

Birde bu kıvrım büklüm şeyler var. Bunları X serisi diye adlandırmışlar. Mobilyalarının kullanımından sıkılıp sürekli yerlerini değiştiren insanlar için yeni bir alternatif. Sehpa olarak kullanmaktan sıkıldınız mı? Çevirin başka türlü yemek masası olsun. Ondan da sıkıldınız bir daha çevirin koltuk olsun. Bu ürünleri iç mekanda kullanmanın yanısıra dış mekanlar içinde kullanabiliyorsunuz. Hemde koltuklarınızın kumaşlarının kirlenmesi yada eskimesi gibi bir sorununuz yok :)

060507_x_03.jpg060507_x_04.jpg

5 Responses

 1. Mehmet TURAc Says:

  Yeşil ile kırmızı olan aynı model sanırım. Ama ben kırmızının hastası oldum! Üstelik yeşil rengini, kırmızıdan daha çok sevmeme rağmen.

  İşin kötü yanı her beğendiğini almaya kalksan o kadarda geniş ve bir çok odası, salonu olan bir eve sahip olmak gerekiyor.

 2. cocuklacocuk Says:

  hepsi muhteşem ben sehpayı özellikle çok beğendim…

 3. sude Says:

  merhaba dekarasyonu çooooook beğendim elinize sağlık ama koltuklar olmamış üzgünüm by

 4. safinaz Says:

  merhaba ben seydişehirden dekarasyonunuz çok başarılı
  tebrik ederim sizden bir isteğim var yeni resimler koyabilirmisiniz beni duyan kişiye bir ricam olsun by

 5. somber Says:

  Beğendiğinize sevindim ama maalesef resimleri rastgele koymuyorum. Genelde konular bulmaya çalışıp ona göre fotoğraf araştırıyorum vs. Daha sık yazı yazmayı bende isterdim ama malesef o kadar vakit bulamıyorum ;)

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.