Jan 27

splatstan.jpg

Ürünleri bu şekilde isimlendirmek çok değişik ve şirin olmuş bence. Bu arkadaşlardan daha fazlasını bulmak istedim ama malesef zaten benim bildiklerimden başka yokmuş sanırım. Yada varsa da isimlerini bilmediğimden bulamadım.

splashstan_b1.jpg

Splat Stan mobilyalarınızı çay, kahve vs. gibi içeceklerin zulmünden korumak üzere tasarlanmış. Üzerine bardağınızı koyduğunuzda biraz onu ezmiş gibi oluyorsunuz ama olsun o zaten kendini sizin mobilyalarınızı korumaya adamış o yüzden onun için üzülmenize gerek yok :)

41vlpnbp4pl_ss500_.jpg

Hanging Harry ise Türkiye de pek göremeyeceğiniz bir ışık şekli olan ipi çekince yanan ışıklar için. Bu ışıklar yurtdışında genellikle tuvaletlerde kullanılıyor ama zaten biraz eski moda birşey olduğundan yavaş yavaş piyasadan kalkan bir ışık şekli. Ama illede ışık ipine bağlıyacaksınız diye birşey yok. Yine çok fazla kalmamış olsa da tuvaletlerde ki bazı rezervuarlar üste monteli ve ip ya da zincir herneyse onu çekmek suretiyle çalışıyor. Onun içinde güzel bir aksesuar olabilir. Tek yapmanız gereken ipin ucuna kendisini asmasına yardımcı olmanız.

41fw3qbklil_ss400_.jpg

Dead Fred i ise ofisinizde ya da evinizde çalışma masanızda kalbine kalem saplamak suretiyle kullanabilirsiniz. Ürünün gerçeğinde yattığı yerin altında görünen kanlar yok tabiki. Kuru kuru yatıyor olacak. Tek kalem için kullanılabiliyor olması biraz kötü ama sadece süs için kullanılsa bile olur. Bence çok güzel.

james-book.jpg

Bu iki kafadarın ismi james. Ürünün adı ” James the bookend” diye geçiyor. Bunu çooook önceden sanırım siteyi ilk açtığım zamanlarda tanıtmıştım. Kendisi benim favori ürünlerimden. O yüzden zaman aşımına uğramasını fırsat bilerekten ve bu konuyla da pek bir bağdaştırdığımdan ikinci defa sizlerle tanıştırıyorum.

22621_large.jpg

Bunun özel bir ismi yok sadece Redman demişler. Kendisinin görevi ise şişe kapağı açmak. Bunun dışındakilerin hepsini amazon.com dan alabilirsiniz. Linke tıkladığınızda açılacak sayfada ki arama yerine ürün isimlerini yazmanız yeterli.

Jan 25

061907_morfeo_01.jpg

Bu koltukların hastası oldum :D Geçen gün ayda yılda bir uğradığım bloglardan birine uğradım. Çokta uzun zaman olmuştu. Bu blogla ilk karşılaştığımda bayağı bir şaşırmıştım çünkü kendi siteme koyduğum bazı şeylere burada da rastlamıştım. Kalp kalbe karşı yapmışız yani :) Bugün ki ürünleri de bu blogdan aldım.

061907_morfeo_03.jpg

Koltuğun adı Morfeo, Giovannoni ve Rodrigo Torres tarafından tasarlanmış. Koltuk oturmaktan çok uyumak için tasarlanmış. Antenleri olarakta adlandırabileceğiniz tepe ışıkları oynar biçimde ve nereye ışık uygulamak istiyorsanız oraya yönlendirebiliyorsunuz. Uyumadan önce kitap okuma keyfine sahip kişiler için birebir. Shrek sevenlerin de extra hayran olabileceğini düşündüğüm bir koltuk. Fiyatı $ 5.580 unicahome da satılıyor.

071007_creep_02.jpg

Raf ve sehpaya gelince anlaşılacağı gibi ikiside aynı tasarımcının elinden çıkma yani Susan Bradley. Çok estetik ve güzel bir çalışma. İkisininde siyahı ve beyazı var. Birlikte kullanılırken ikisini de aynı renkten kullanmanın yanısıra biri siyah biri beyaz olacak şekilde de kullanabilir, kırmızı koltuk ya da duvarlar gibi bir ayrıntıyla tamamlayabilirsiniz. Unutmayın ki siyah ve beyaz neredeyse oralarda biryerlerde kırmızıya da ihtiyaç vardır :) Buda burada satılıyor.

071007_creep_03.jpg

Mantar sehpa da bağzı insanlara iğrenç gelebilir belki ama özellikle retro tarzda, renk olarakta yeşil ağırlıklı bir mekanınız varsa ortama güzelce ayak uyduracaktır. Normal sehpa ve kenar sehpası olmak üzere iki seçeneği var. Ama bence ikisinin birden kullanımı biraz ortalığı karıştırabilir. Aşırı dozda mantar görünümü hoş olmaz. Satan kişiler bayağı bir iddialı olsa gerek ki bu şekilde çok da fazla tercih edilmeyebilecek bir ürünü $ 485- $ 985 gibi fiyatlara satıyorlar.

060507_mushroom_03.jpg

060507_mushroom_02.jpg

Birde bu kıvrım büklüm şeyler var. Bunları X serisi diye adlandırmışlar. Mobilyalarının kullanımından sıkılıp sürekli yerlerini değiştiren insanlar için yeni bir alternatif. Sehpa olarak kullanmaktan sıkıldınız mı? Çevirin başka türlü yemek masası olsun. Ondan da sıkıldınız bir daha çevirin koltuk olsun. Bu ürünleri iç mekanda kullanmanın yanısıra dış mekanlar içinde kullanabiliyorsunuz. Hemde koltuklarınızın kumaşlarının kirlenmesi yada eskimesi gibi bir sorununuz yok :)

060507_x_03.jpg060507_x_04.jpg

Jan 18

Hep siteye video koymak istemişimdir. Ama hiç video koyabileceğim bir konu yazmadığımdan koyamamışımdır. Sonunda buldum. Aslında bunu bana aylaaar önce ilgimi çekeceğini düşünerekten eşim yollamıştı. Ama ben başka konulara öncelik verdim, sonrada unuttum gitti. Bugün yeniden aklıma geldi.

Evinde sürekli olarak farklı bir mod oluşturmak isteyenler için çok güzel bir buluş. Keyifli seyirler.

Jan 12

blik_race_ya_.jpg

Hiç farkettinizmi bilmiyorum ama çocuklar her nekadar dışardan dekorasyonla alakalı olabilecek en son kişiler olarak düşünülse de, aslında öyle değiller. ( Belki evin geri kalanı için olabilir ama kendi odaları için asla :D ) Dekorasyon programlarını izleyenler dikkat etmiştir belki genelde yeni odalarını gördüklerinde en çok hoplayıp zıplayan, en çok sevinen onlardır. Onlar için odaları hemen hemen istedikleri herşeyi yapabileceklerini bildikleri, tamamen özgür oldukları ve kendilerine ait olduğunu hissettikleri güvenli bir mekandir. Böyle bir yerin özellikle onların zevki doğrultusunda dizayn edilmiş olması onlar için tahmin edemeyeceğiniz ölçüde mutluluk vericidir. Zaten genelde zamanlarının birçoğunu da odalarında geçirdiklerini düşünürseniz onlar için nekadar önemli bir mekan olduğunu daha iyi anlamış olursunuz.

reindeer-l.jpg


Ayrıca psikolojik gelişimleri için de duvarların renkleri vs. çocuklar için biraz daha önemlidir. Mesela bazı beyin hastalıkların da duvarlarda değişen renkler olması dikkatlerini o renklere vermesi iyileşmelerine yardımcı oluyor. Bu hakkında çok detaylı bir fikrim olmadığı için daha detaylı yazmak istemedim ama eğer çocuğunuzun bu tarz bir problemi varsa bu konuyu detaylı araştırmanızı tavsiye ederim.

ha2977.jpg

Çocuklar hernekadar kendi odaları gibi kendilerine özel bir mekanda takılıyor olsalarda bu gibi oyun çadırları herzaman hoşlandıkları birşeydir.Ne gibi bir düşünce içerisinde olduğunu hatırlamıyorum ama bende küçükken sürekli battaniyenin bir ucunu dolabımın çekmecelerine sıkıştırıp diğer ucunuda yatağımın üstüne sererek kendime sahte bir kamp yeri oluşturup karanlıkta öylece o battaniyenin altında oynamayı çok severdim. Neyseki artık bu işler için özel oyun çadırları varda çocuklar benim gibi uğraşmak zorunda kalmıyor :D

master-hmc028.jpg

Bu yatakta olduğu gibi altında ki çekmeceden başka bir yatak çıkan yataklar çocuklarınızın yatıya gelen arkadaşları için iyi bir kullanım alanı sağlıyor. Onun dışında aynı odayı paylaşan iki kardeş içinde yer sorunu olan evlerde yine kullanışlı bir yatak. Ama kardeşler çekmecede sen yatıcaksın ben yatıcam şeklinde kavgalara tutuşabilirler. Benden hatırlatması.

boat_bed.jpg

Bunun gibi birşeyin odayı daha derli toplu göstereceği görüşündeyim. Yatağıydı, oyuncaklarıydı birçok ıvır vızır içerisine saklanmış olacaktır. Küçük odalar için de yer sorunundan kurtulmanızı sağlayacaktır.

coa-460042-l.jpg

Son olarak özellikle 2-5 yaş arasındaki, buldukları her kağıt parçasına resimler çizip, anlamsız anlamsız şeyler yazma meraklısı olan minikleriniz için bu şekilde bir masa hem kendi boyutlarına uygun oldugundan onlar için rahat olur, hemde salon sehpası yada yemek masası gibi eşyalarınızı boyanmaktan kurtarmış olursunuz.

lc-stc13002-l.jpg

Jan 5

ej2800_007.jpg

Biliyorum daha öncede bu kişinin ürünleriyle ilgili bir konu yazmıştım ama herzaman olduğu gibi bilgisayarıma kaydettiğim fazladan resimleri öylece bir kenarda tutmaya içim elvermedi yine. Zaten diğer konuyla oldukça farklı. Onda biraz café tarzı ürünlere yer vermiştim. Bu seferkiler daha çok ev ortamına yönelik.

ej2800_003.jpg

Ben özellikle yamuk duranlari çok beğendim. Normal hayatta kullanımı biraz zor gibi ama anormal hayatta nasıl olur bilemiyorum :) Belki çocukların oynamasına yönelik rahat birşey olabilir ama kimsede çocukları oynasın diye binlerce doları bir koltuğa vermez herhalde. O parayla ayrı bir oyun odası düzenleyebilirsiniz çünkü.

ej2100_001.jpg

Erik Joergensen ın tasarımları minimal ve modern ağırlıklı.

ej142_007.jpg

Bu koltuk büyük bir mekan da kullanmak şartıyla mekana olağanüstü bir estetik katıyor.

ej800_004.gif

Bu koltukları ise arka kısımlarını öne de getirerek iki farklı şekilde kullanabiliyorsunuz.

ej315_001.jpg