Feb 26

b-pop-up-alessi-gv10-az.jpg

Alessi nin ürünleri benim favori ıvır zıvır ürünlerim. Zaten daha önce de siteye birkaç ürününden koymuştum. Bunlarda yine evinize neşe katacak rengarenk ürünler. Fiyatları çok ucuz olmamakla birlikte alınamıyacak kadar da uçuk değiller. Her güzel şeyin bir bedeli vardır değilmi :P

b-pop-up-mr-p-drain.jpg

Sanırım Alessiler Türkiye de Decorum adı altında satılıyormuş. İnternetten yaptığım Türkiye de nasıl bulabileceğinize dair küçük ve pekde detaylı olmayan bir araştırmanın sonucunda bu bilgiye ulaştım ama aynı alessi den mi bahsediyoruz emin değilim.

b-pop-up-alessi-t-brush.jpg

Herneyse Alessi nin burada görünen şirin ürünlerinden başka daha klasik daha normal ürünleride var tabiki. Ama bunlar benim en sevdiklerim olduklarından sadece bunları koymak istedim. Eğer Türkiye de bulamazsanız bazılarını amazon.com dan bulabilirsiniz.

b-pop-up-alessi-sg77.jpg

Sıra geldi ürünlerin tanıtımına: Banyo için olanlardan başlıyayım. İlk fotoğrafta görmüş olduğunuz tuvalet kağıdı tutacağı, ikincisi küvetinizi tıkayarak doldurmanıza yardımcı olmasının yanı sıra küvet dinlencenizde yanınızdan ayrılmayacak bir arkadaş, üçüncüsü tuvalet fırçası, dördüncüsü kulak çubuklarınızı saklayacak ve kulaklarınızı temizlemede de katkıda bulunacak bir kutu. Aynı zamanda hani hep derler ya çubukları derine sokmak çok zararlıdır diye bundan kullanarak derine sokma konusunda da kendinizi koruyabilirsiniz, beşincisi ise bir tırnak makası.

b-pop-up-nail-clippers.jpg

Mutfağa geçelim: Altıncı süzgeç ve yedinci meyve tabağı.

b-pop-up-alessi-te-o.jpg

b-pop-up-fruit-bowl.jpg

Birde bu sıcak su torbaları var sanırım bunlarda yatak odasına iyi gider ;)

b-pop-up-alessi-hot-bott.jpg

Feb 24

060107_zoe_02.jpg

Martın 10 unda 10 günlüğüne Türkiye ye gideceğim için o zamana kadar elimden geldiğince sık birşeyler yayınlamaya karar verdiğimden biraz arşivimde nevar ne yok kullanayım dedim. Bunlar da geçmişte biriktirdiklerimden bazıları. Bi ara retro ipod speaker ları hakkında bi araştırma yaparken bu ilk sırada ki koltuğu bulmuştum. Hoşuma gitmişti bende hemen kaydetmiştim. Sanırım koltuğun üzerinde ipod oluduğu için sonuç olarak çıktı ama bilmiyorum artık nasıl bir bağlantı kurdular :)

emil_knit_chair-5998.jpg

Bunlar biraz bir konu hakkında araştırma yapıp siteye konu olarak koyabileceğim çok fazla fotıoğraf bulamadığım ve elimdekilerinde öylece süründüğü araştırma sonuçlarından çıkanlar. Bu dikişli olan koltuk ise bu şekilde dikişli mobilyalar aradığım bir günden kalma. Daha önce hiçbiryerde görmediğim birşeydi acaba böyle birşey varmıdır diye aklıma gelmişti ve arayınca da sadece bu koltuğu bulmuştum. Demek ki sadece bir tane varmış. Ya da ben bulamadım.

053107_michetta_01.jpg

Kadife koltukları hep sevmişimdir. Nedense renkleri daha iyi gösteriyorlar. Hernekadar kullanması zor olsada. Benim eski koltuklarım kadifeydi ve yazın üzerine çarşafımsı birşeyler sermeden oturmak ölüm gibi birşeydi. Bende çarşaf olayını sevmediğimden küçük kare koltuk şalı gibi birşey kullanıp sadece onun olduğu yere oturuyordum :D Eğer soğuk bir ülkede yaşamıyorsanız aman diyeyim yani. Ama oturacak kadife olmayan başka koltuklarınız da varsa onu bilemem. Bunlar da normalde pekde kolay rastlayamayacığınızı düşündüğüm biraz değişik kadife koltuklar.

kitchen-table.jpg

Son olarak asıl mutfak için tasarlanmış sizi yer derdinden kurtarabilecek dominomsu koltuk, sandalye grubu. Tabi başka biryer içinde kullanılabilir. Benzerini ikea da da bulabilirsiniz. Ama sadece koyu,düz bir renkte vardı sanırım. Yani bu şekilde süslü püslü birşey değildi. Ama masa ve sandalyeler için az yeriniz varsa gerçekten kullanışlı olacaklardır.

Feb 21

Bunları bugün gördüm. Bildirgeçten biri yazmış. Bende hemen size yetiştireyim dedim. Bu arada tatilden de döndüm. Bunlar benim en çok beğendiklerimden bazıları. Danimarka, Kopenhag da ki fox hotelin odaları. Otelin 61 odasıda 21 dünyaca ünlü tasarımcı tarafından farklı tasarlanmış. Sitedeki diğer odalara bakmak için buraya tıklayabilirsiniz.

room-design.jpgroom-hotel.jpghotel-room-design.jpgroom-design10.jpg

Feb 15

prague02.jpgYazılara çok ara vermiş olacağım ama zaten dün yazamamın da etkenlerinden biri tatil hazırlıklarıydı. (Kendimi kaptırıp unutmuş olmam yani) Malesef bir türlü zaman bulamadım birşeyler yazmaya. Yarın sabahın körü mü diyeyim bu gecenin ilerleyen saatleri mi diyeyim öyle karmaşık bir saatte şuraya gitmek üzere yola çıkacağımdır. Dönünce görüşmek üzere.

Feb 14

1-pucca-and-guru.bmp

Onca yoğunluğun arasında sevgililer gününü kaçırımışım şimdi aklıma geldi ama şimdi de 5 dk lığına bilgisayar başına oturdum zaten. Yazacak konumda yok :( Nasıl oldu da sizleri sevgililer gününe hazırlıksız bıraktım. Nezamandır da aklımdaydı yani. Evinizde yapabileceğiniz birşeyler koymayı düşünmüştüm. Neyse seneye artık. Sadece üzgün olduğumu belirtmek istedim. Sevgililer gününüz kutlu olsun…

Görmemiş olanlar geçen senenin sevgililer günü konusuna buradan bakabilirler.

« Previous Entries