Olağan dışı birkaç yatak

dreamscape-bed-and-side-dra.jpg

allan-lake.jpg

İsmi Dreamscape Bed olan bu değişik yatak Allan Lake in ortaya çıkarmış olduğu bir sanat eseri. Model itibariyle biraz taş devrini andırıyor. Yatak odanızda yeni bir dünya oluşturup, kendinizi peri masallarında hissedebileceğiniz bir ürün. İki komodin ve iki büyük yatakaltı çekmeceleriyle birlikte satılıyor. Gardrobu yok malesef. Ama ayrı bir kıyafet odası ya da gömme dolap tarzı bir dolap sistemi kullanıyorsanız ideal olabilir. Aksi halde uygun bir dolap bulmak gayet zor olacaktır gibime geliyor.

take-a-nap-on-your-private-cloud-15712.jpg

İkinci yatağımızın ismi Private Cloud. Duran yataklardan artık sıkıldaysanız ve farklı deneyimler peşindeyseniz tam size göre bir ürün. Dev bir sallanan sandelye formunda. Bebeklerin sallanan beşiklerine özenen büyükler içinde eşsiz bir yatak :) Ama tabiki bu yatak için normal yatağınıza harcayacağınız yerden çok daha fazlasını harcamanız gerekecek. Onun için oldukça geniş bir oda da kullanmanız gerekiyor. Yatak normalde birisi dokunduğunda sallanıyor. Sadece şeklini beğendiyseniz ve sallanmak istemiyorsanız, bunun için ayaklarının altına sıkıştırabileceğiniz iki tane destekle birlikte geliyor. Böylece sabitleştirebiliyorsunuz.

car-bed.jpg

beds12.jpg

Araba şeklinde ki yataklarda benim favorilerimden. Eski Amerikan model arabaları çok seviyorum aslında belki de ondan özellikle bunları çok beğendim. Hep çocuklar araba yatak kullanacak değil ya! Bu yataklar Jake`s chop shop tan. Gallery kısmında daha birçok buna benzer ürün var.

gervasoni-bamboo-otto-bed.jpg

gervasoni-green-bed.jpg

Yatak başı siyah bambudan, kendi de tamamen doğal kaynaklardan yapılmış bu yatak Gervasoni tarafından tasarlanıp Green Bed adını almış. Alt kısmının neredeyse yere değiyor olması yatağı biraz daha modernize etmiş. Buram buram Asya kokan bir yatak. İkinci fotoğrafta olduğu gibi asya işi kağıttan top avizeler, bambu stor perdeler, bambu halı, çince veya japonca yazılı yatak örtüleri ve nevresimler, etrafa dekorasyon olarak serpiştirebileceğiniz kare tabak içinde taş ve mumlar ve 3-5 chopstick le birlikte yatak odanızı Maldivler den, Tayland dan ya da oralarda hernereyi beğeniyorsanız oradan fırlamış bir yatak odası edinebilir, her sabah uyandığınızda kendinizi oralarda hissedebilirsiniz.

ctbed001_z.JPG

cu_p02585.jpg

Bu son iki yatakta yine benim çok sevdiğim bir tarz olan dört direkli yataklardan. İlki hakkında fazla bilgi bulamadım. Ama Fas tarzında olduğunu söyleyebilirim. İşli yer minderleri, nargile vs. gibi ürünlerle yatak odası dekorasyonu tamamlanabilir. En sonuncusu ise görüldüğü üzere ayakları agaçlardan oluşuyor ve ağaçların yatağın ortasında ki birleşim yerinde bir kuş yuvası var. Tasarımcısı Shawn Lovell. Doğa meraklısı insanlar için…

4 Responses

 1. nalan güler Says:

  taş devri kedi karyolaya bayıldım

 2. Mehmet TURAC Says:

  Private Cloud’a bayildim da Turkiyede alabilecegimiz bir yer var mi acaba ??

 3. somber Says:

  sanırım yok. biraz araştırma yaptım ama pek bir sonuca rastlayamadım.

 4. Mehmet TURAC Says:

  Neyse önümüzdeki yıllarda Almanya planim var. Üreticisi oradaymış… :) Gidip alirim o zama nkendime :)

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.