Apr 25

dreamscape-bed-and-side-dra.jpg

allan-lake.jpg

İsmi Dreamscape Bed olan bu değişik yatak Allan Lake in ortaya çıkarmış olduğu bir sanat eseri. Model itibariyle biraz taş devrini andırıyor. Yatak odanızda yeni bir dünya oluşturup, kendinizi peri masallarında hissedebileceğiniz bir ürün. İki komodin ve iki büyük yatakaltı çekmeceleriyle birlikte satılıyor. Gardrobu yok malesef. Ama ayrı bir kıyafet odası ya da gömme dolap tarzı bir dolap sistemi kullanıyorsanız ideal olabilir. Aksi halde uygun bir dolap bulmak gayet zor olacaktır gibime geliyor.

take-a-nap-on-your-private-cloud-15712.jpg

İkinci yatağımızın ismi Private Cloud. Duran yataklardan artık sıkıldaysanız ve farklı deneyimler peşindeyseniz tam size göre bir ürün. Dev bir sallanan sandelye formunda. Bebeklerin sallanan beşiklerine özenen büyükler içinde eşsiz bir yatak :) Ama tabiki bu yatak için normal yatağınıza harcayacağınız yerden çok daha fazlasını harcamanız gerekecek. Onun için oldukça geniş bir oda da kullanmanız gerekiyor. Yatak normalde birisi dokunduğunda sallanıyor. Sadece şeklini beğendiyseniz ve sallanmak istemiyorsanız, bunun için ayaklarının altına sıkıştırabileceğiniz iki tane destekle birlikte geliyor. Böylece sabitleştirebiliyorsunuz.

car-bed.jpg

beds12.jpg

Araba şeklinde ki yataklarda benim favorilerimden. Eski Amerikan model arabaları çok seviyorum aslında belki de ondan özellikle bunları çok beğendim. Hep çocuklar araba yatak kullanacak değil ya! Bu yataklar Jake`s chop shop tan. Gallery kısmında daha birçok buna benzer ürün var.

gervasoni-bamboo-otto-bed.jpg

gervasoni-green-bed.jpg

Yatak başı siyah bambudan, kendi de tamamen doğal kaynaklardan yapılmış bu yatak Gervasoni tarafından tasarlanıp Green Bed adını almış. Alt kısmının neredeyse yere değiyor olması yatağı biraz daha modernize etmiş. Buram buram Asya kokan bir yatak. İkinci fotoğrafta olduğu gibi asya işi kağıttan top avizeler, bambu stor perdeler, bambu halı, çince veya japonca yazılı yatak örtüleri ve nevresimler, etrafa dekorasyon olarak serpiştirebileceğiniz kare tabak içinde taş ve mumlar ve 3-5 chopstick le birlikte yatak odanızı Maldivler den, Tayland dan ya da oralarda hernereyi beğeniyorsanız oradan fırlamış bir yatak odası edinebilir, her sabah uyandığınızda kendinizi oralarda hissedebilirsiniz.

ctbed001_z.JPG

cu_p02585.jpg

Bu son iki yatakta yine benim çok sevdiğim bir tarz olan dört direkli yataklardan. İlki hakkında fazla bilgi bulamadım. Ama Fas tarzında olduğunu söyleyebilirim. İşli yer minderleri, nargile vs. gibi ürünlerle yatak odası dekorasyonu tamamlanabilir. En sonuncusu ise görüldüğü üzere ayakları agaçlardan oluşuyor ve ağaçların yatağın ortasında ki birleşim yerinde bir kuş yuvası var. Tasarımcısı Shawn Lovell. Doğa meraklısı insanlar için…

Apr 20

knifehookswall.jpg

Tc studio nun tasarımı olan bu bıçak askılıklar; kıyafet, çanta, mutfakta havlu, kurulama bezi vs. , veya kapı girişinde mont asmak gibi birçok amaç için kullanabilir. Şurada satılıyor. Benim önerim eğer dolabınız buna uygunsa veya gömme dolap tarzında bir yeriniz varsa onun kapısının iç kısmına monte etmek olabilir. Bu ya da başka bir askılıkta kullanabilirsiniz. Çantalarınızı muhafaza etmeniz için çok uygun bir yer olacaktır. Ben daha birkaç ay önce yaptım. Birkaç senedir bütün çantalarım dolabın yerinde üst üste bir yığın oluşturuyordu. Ve aradığım çantayı bulmam bayağı bir zor oluyordu. Dolap kapağının iç kısmına monte ettiğim askılar sayesinde artık çok kolay istediğimi bulabiliyorum. Ben şunlardan aldım sizde benzer birşeyler kullanabilirsiniz. Hem duvara montedense tahtaya bu tarz şeyler monte etmek daha kolay oluyor hemde dolabın içinde kalarak dışarıda kalabalık bir görüntü oluşturmamış oluyor.

antlercoatrack.jpg

Erich Ginder tasarımı ve Design Public tarafından piyasaya sürülmüş bu askılığın adı Ghost antler coat rack. Bence en fazla 3 tanesi yanyana güzel durabilir. Zira bu fotoğrafta ki görüntü karmakarışık geldi bana.

up_chair.jpg

Bu koltuğu nereden bulduğumu unuttum. Ama farklı farklı renkleri vardı onu hatırlıyorum :D Ayak uzatma yeri ve kendisi çok şirin bir ikili oluşturuyorlar.

062707_carpet_02.jpg

062707_carpet_03.jpg

Son olarak ta parke halı var.

Apr 13

Aslında sitemizin içeriği ev dekorasyonu biliyorum ama bunları görünce sizlere göstermeden edemedim. Her zaman evin içi olacak değil ya. Bu da evin dış dekorasyonu değilmi ama?

1_breezehouse_cool_exterior.jpg

Biliyorsunuz ki prefabrik evler diğer evler gibi yapımı uzun sürmeyen hazır evler. Bunlar da belki prefabrik örnekleri arasından en güzelleri. En azından bana göre. İlk evin tasarımı Michelle Kaufman’a ait. Yapının adı Breeze house. Ortalama fiyatı $279,000 ama tabiki bu fiyata getirmeleri ve arsanıza oturtmaları vs. gibi şeyler dahil değil. Ama evin nimetleri çok :) Herşeyi doğal kayaklardan yararlanılabilmesi için özel tasarlanmış. Mesela, mesela sıcaklığı koruması için fayanslar taştan yapılmış, gün ışığından olabildiğince faydalanmak için çatı ve pencerelerin yeri özel olarak ayarlanmış vs.

213.jpg

Dışları böyle olduğuna göre içlerinin de nasıl olduğunu tahmin edebilirsiniz herhalde.

rocionapa3.jpg

Bu gibi evler sayesinde yeni bir yerlere taşınmak daha kolay olmalı. Düşünsenize istediğiniz yerden bütçenize uygun bir arsa alıp üzerine bu harika evleri yerleştirip hayallerinizdeki evinize kavuşabilirsiniz. İster deniz kenarı, ister orman içi, ister göl kenarı bir sürü yer seçebilirsiniz.

zeroenergyhouse1.jpg

Bu evin tasarımcısı Zoka Zola. Yapının adı ise Glass & Bedolla House. Yine bu ev de diğeri gibi doğal kaynaklardan maximum yararlanmayı sağlıyor. Güneş enerjisi ile ısınma, pencerelerin çapraz açılması sayesinde maximum havalandırma vb. gibi özelliklerinin yanısıra yemek odası ve salonda yorucu bir iş günü sonrasında yemek yerken ve salonunuzda dinlenirken gün batımının eşsiz görünümünün keyfini çıkartabilmeniz için batı ya konumlandırılmış.

billboardbuilding2_copy.jpg

Son evimizinde tasarımcısı Klein Dytham. Dışı güneş ışığını kontrol altına alabilmek için bambu desniyle kaplı.

Apr 7

Sizde benim gibi kurukafalı ürünler dizisi bağımlısıysanız bunlar tam size göre. Kıyafetleriniz ve aksesuarlarınızın yanı sıra kurukafa takıntınızı ev eşyalarınızda da devam ettirmek istiyorsanız size yeni fikirler verebilecek yeni buluşlarım da bunlar.

aaaaaq6cy7yaaaaaaf1d1a.jpg

Nevresimle başlamak istedim. Çünkü bu nevresimi 2 yıl gibi bi süredir çok beğeniyor ve ara ara bakıp beğenimi yeniliyorum. Fiyatı konusunda biraz kafam karışık. Çünkü çarşaf seti için $129, sadece yorgan kılıfı içinse $140 gösteriyor. Belki toptan hepsini alınca indirim yapıyorlar. Çünkü normalde herşeyi ayrı ayrı satılıyor. Ama sanırım sadece Amerika da satılıyor. Bir ara burdan almak için arayıp bulamamıştım çünkü.

skulllinen.jpg

Bu ikinci nevresimi ise yeni buldum. Onuda çok beğendim ben. Orta okuldayken aynı bu desende t-shirt üm vardı. Bulunca nostaljı oldu bana :D İkisi de aynı siteden satılıyor. Bakmak isterseniz buradan

12966396_11_b.jpg

Tekstille başlamışken önce onları bitireyim bari. Bu yastıkla da yatağınız ya da koltuğunuz gibi yerleri süsleyebilirsiniz.

skulltablerunner.jpg

Pembe masa örtüsü yine benim favorilerimden. Birazdan gelecek olan tabaklarla birlikte kullanabilir ya da yemek yemediğiniz bir zaman masanızı süslemek için kullanabilirsiniz.

skull_tableware_1.jpg

Sıra geldi tabaklara, bardaklara, çatal- kaşıklara…

skullbowls.gif

Jargol bizlere bu güzel tabakları takdim etmiş. Bundan ötürü tasarımcılarına teşekkürlerimizi sunuyoruz :D

murval.jpg

Bunlarda serinin geri kalanları fincan, teapot, düz tabaklar vs.

skullsarahcihat.jpg

Eğer beyaz tabakları beğenmediyseniz bu da renklisi. Bence yemek yemenin yanı sıra duvarda süs olarak da kullanabilirsiniz. Böylece duvarlarda kullanılan klasik tabak olayına bir yenilik getirmiş olabilirsiniz.

_mg_8786-1.JPG

Son olarak da kendimden birkaç şey. Uzun olanı tütsülük. Diğeride aslında küllüktü ve ben onu çok uzun yıllar önce ağabime hediye almıştım. Sanırım 10 ya da daha fazla yıl önce :) O da küllüğü mumluğa çevirmiş. Sonradan da nasıl olduysa bana kaldı.