Açık havaya açılma zamanı

Yaz mevsiminin kapıya dayanmasıyla balkonlara, bahçelere, teraslara açılma zamanı geldi. Küresel ısınma sayesinde bundan sonra yazların daha da uzun sürmesi beklenirken, bu uzun yazları açık havanın tadını çıkararak geçirmek isteyenlere fikir verebilecek birkaç öneri de benden.

cocoon-hammock-3.jpg

hometemptations.jpg

ji-dhc101-07.jpg


products_egg_chair_beach1.jpg

Salıncaklar küçük, büyük ailece keyif alınabilecek bahçe mobilyaları. Tek kişilik ve ya 2-3 kişilik olmak üzere çeşitli salıncaklar mevcut. Malzeme olarak ise ahşapların yanı sıra hasırlar da son derece şık. Şık bir dışmekan oluşturmak için benim tavsiyem; artık şu Yeşilçam filmlerinden fırlama, demir iskeletli, çiçek desenli minderlerlerden oluşan salıncaklardan kurtulmak.

prd7fb0838c-01a0-48cd-bbbc-505a06a8a9eb.jpg

bucketcandles.jpg

230207821.jpg

floral_fabric_lanterns.jpg

Bahçe mobilyalarında tercih edebileceğiniz birçok tarz var. Daha yaygın olan hasırların yanı sıra fotoğraftaki gibi fransız bistro tarzı ürünler de kullanabilirsiniz. Diğerlerine göre biraz daha küçük boyutlarda olmaları sebebiyle fazla masa, sandalye yerleştirmeye müsait olmayan yerler için son derece kullanışlılar. Bunlarla birlikte kullanabileceğiniz aksesuarlar; Kağıt veya kumaştan fenerler, metal çiçek sulama kapları ve yine renkli metal kovalarda mumlar ya da çiçekler olabilir.

drop_big.jpg

otb0692.jpg

mla102472_0607_lights_xl.jpg


98-7201565ia69uc453099x.jpg

Hasır bahçe mobilyalarında aksesuar ve aydınlatma için; bambo meşaleler ya da şu uzun çubuklu şirin mumlardan kullanabilirsiniz. Fotoğrafını Martha Stewart tan aldığım bu kağıt lambaları da kendi zevkinize göre süsleyip yağmur almayan bölgelerde rahatça kullanabilirsiniz.

prd82b6c27a-221e-4eee-a5ad-4612db7d74e7.jpg

kerry-young.jpgsierra_outdoor_fireplace-2.jpg

Biraz daha modern mobilyaları tercih ediyorsanız bu tarz birşeyler kullanabilir, nasıl bir tarz kullanıyorsanız kullanın bunun gibi bir dış mekan şöminesiyle birlikte bahçe dekorasyonunuzu tamamlayabilir ve serin günlerde de bahçenizin ve ya terasınızın tadını çıkartabilirsiniz.

2 Responses

  1. cocuklacocuk Says:

    içimiz açıldı, koltukların hepsi başka güzel.

  2. barış, Says:

    fenerler çok güzel burada kapalı çarşıda turistlerin en çok rağbet ettiği ürünlerden ama bunun bakır aksamlı olanları çok daha otantikler ,

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.