Aksesuar niteliğinde mutfak gereçleri

Siteyi ilk açtığım zamanlarda odaların aksesuarlandırılması konusunda mutfak içinde hem işe yarar hemde mutfaklarımızı güzelleştiren ürünlerden bahsetmiştim. Bu konu da mutfağınıza aksesuar olmakla kalmayıp aynı zamanda kullanılabilir özelliğe sahip birkaç ürünü kapsıyor.

img_8935-1.JPG

Bunlardan ilk ikisi benim geçen hafta aldığım dondurma kapları ve yaklaşık bir ay önce aldığım Homie nin mama saklama kabı. Bazı kuru mamaların fermuarlı poşette olmaması mamaların bayatlamasını önlemek için başka poşetlere koyup, ağzını sıkıca bağlayıp her gün o poşetleri açmaya çalışma süreciyle ömrümüzün ufak bir kısmını gereksiz bir sıkıntı süreciyle geçirmemize sebep olabiliyor. Bende bu gereksiz sıkıntıdan kurtulmak için bu tarz şirin birşeyler arıyordum ki sonunda buna rastladım. Vakumlu kapağı sayesinde mamanın sürekli taze kalmasını sağlıyor. Birde tasadüfen mama kaplarının altındaki amerikan servis le takım oldu :)

_mg_8905-1.JPG

Havaların biraz ısınmasıyla birlikte dondurma yeme sıklığımızın artması sonucunda evde doğru düzgün dondurma kaplarımın olmayışı beni biraz rahatsız etti. Herşeyin kendi tabağında yenmesi konusunda takıntılı olan ben dondurmayı sıradan bir kase ile servis edemezdim tabiki :D Türkiye de kalan dondurma kaplarımı da taa buralara taşıyamayacağıma göre kendimi dondurma kabı arayışına verdim. Hernekadar plastik şeylerden hiç hoşlanmasamda bunları bulduğumda çok bir alasım geldi. Daha önce de internette rastlamıştım zaten. O zamanda hoşuma gitmişti.

10650bricco1.jpg


Artık Türkiye de yoklar sanırım ya da ben görmedim ama eskiden mis sütün müydü neydi bu tarz süt kutuları vardı. Sanırım içinde günlük sütler oluyordu. Bu sürahide o süt kutuları şeklinde tasarlanmış. İçine süt koyarsınız, su koyarsınız orası size kalmış.

ceramic_cherry-butter-dish_-2.jpg
sprinkle-butter.jpg

Tereyağ kaplarını herzaman çok sevmişimdir. O tereyağlarının basit plastik kutularındansa bu tabaklardan kullanmak hem buz dolabınızda hemde masanızda daha hoş bir görüntü oluşturacaktır. Tereyağ yemek istemeyen çocuklarınıza da belki biraz ilham kaynağı olabilirler.

cherrytrinket.jpg

Bunların yanısıra birde cupcake şeklinde ki minik kaplar var. Şeker kabı olarak kullanabilir, hamur yoğururken, bulaşık yıkarken vs. yüzüklerinizi koyabilir, kendi ihtiyacınıza göre ufak tefek şeyler için kullanabilirsiniz.

153_saladplant_cutout-1.jpg

Salata kaşıklarıda oldukça olağan dışı. Çekmecenizde saklamak yerine mutfak camınızın önünde ya da mutfakta çiçek bulundursanız nereye koyabilecekseniz öyle bir yere koyabilmeniz için oldukça uygun.

144_saladplantsitu-1.jpgİngiltere sitesinden alışveriş yapabilenleriniz varsa benimkiler hariç, diğerlerini şuradan temin edebilirsiniz.

2 Responses

  1. ezgi Says:

    salata kaşıklarını çok beğendim.tavsiye ettiğiniz siteye baktım.ancak internet alışverişine güvenemiyorum.ayrıca türkiye ye gelişte prasedörler varmıdır?bilginiz varmı acaba..teşekkür ederim

  2. somber Says:

    Tr ye gelisleri hakkinda bir fikrim yok malesef. Fakat soyle birsey onerebilirim. O siteden urunun ismini alip amazon.com gibi yerlerde aratirsaniz belki karsiniza cikabilir. Hem alisverisin guvenli oldugunu bildiginiz bir yer olur, hemde tr ye de gonderme ihtimalleri daha yuksek olur sanirim.

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.