İlham kaynakları

Evinizde bazı değişiklikler yapmayı düşünüyor fakat yeni tarzınız konusunda karar veremiyorsanız size ilham verebileceğini düşündüğüm bazı salon- oturma odası görünümleri. İçlerinden bazılarını kapalı balkon ya da kış bahçesi tarzı yerler için de uygulayabilirsiniz. İlki benim çok sevdiğim iki tasarımcı Colin ve Justin in tasarımlarından ve kapalı balkon ya da kış bahçesi içinde kullanabileceklerinizden biri.

3637.jpg

Fotoğrafların çoğu Living ETC. dergisinin galerisinden. Birkaçı ise Martha Stewart tan.

508034.jpg

506573.jpg

mpa102631_0707_couch_xl.jpg

Bu tasarımlara göz atarak salonunuzu renkli bir şekilde mi tasarlamak istersiniz, yoksa sade ve açık renklerde mi? bunlara karar verebilir, uygulamak istediğiniz tarz konusunda da belki bir karara varabilirsiniz. Ben her zaman kırmızı, mavi ve beyaz üçlüsü kullanımını çok sevmişimdir. Belki sizde bir odanız için böyle birşeyler deneyebilirsiniz.

509522.jpg

509846.jpg

532997.jpg

Aynalar, yer lambaları, masa lambaları ve koltuğunuz için değişik minderler güzel görünüm için dekorasyona yardımcı olacak öğelerdir. Aynalar gündüz, lambalar ise gece ışık dağılımı için önemlidir. Işık ise başlıbaşlına dekorasyonun en önemli parçasıdır. Bunun için sadece tavandan gelen ışıkla yetinmeyip mekanınızın farklı köşelerine yer lambası, masa lambası veya duvar için aplikler kullanarak ışık opsiyonlarınızı geniş tutmalısınız. Farklı ambiyans oluşturmak ya da modunuza göre kendinizi iyi hissettirecek ışık ayarlaması için ise ışığı kısıp, yükseltebileceğiniz dimer anahtarlardan kullanabilirsiniz.

mpa102631_0707_porch_xl.jpg

colourful-living-room.jpg

living112.jpg

Düzenli aralıklarla kullanacağınız taze çiçekler de hem koku hem görüntü olarak mekanınıza tazelik getirecektir.

living9.jpg

mpd102374_fall06_porch_xl.jpg

Tek kişilik koltuk yerine kullanabileceğiniz sallanan sandalyeler kitap okurken veya dinlenirken zamanın keyfini çıkartabileceğiniz şeyler olmalarının yanı sıra, aynı zamanda koltuklarınızla aynı görünümde olmamaları sebebiyle mekanınızın görünümüne hareket katacaktır.

living4_001.jpg

living-room11-06-p128.jpg

Orta sehpası yerine büyük puflar kullanmak da değişik bir seçenek olarak düşünülebilir. Ayak uzatmak içinde kullanarak daha rahat bir ortam oluşturulabilir.

mpd102099_sum06_dintoliv_xl.jpg

mpd102374_fall06_couch_xl.jpg

One Response

  1. cocuklacocuk Says:

    Yeşillerde canlı canlı duruyor ama sanırım yine klasik beyaz olacak tercikhim, alttan 2. foto.

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.