My deco ve salonumun bir kısmı

_mg_8979-2.JPG

76988jpeg_600×600_q85.jpg

My deco birkaç hafta önce keşfedip ilk dakikadan itibaren bağımlısı olduğum bir site. Her boş anımı orada geçiriyorum bulduğumdan beri. Gerçek eşyalarla 3 boyutlu odalar tasarlayabiliyorsunuz. Ürünlerin fiyatları, satıldığı yerler, markaları gibi şeyleri de görebiliyorsunuz. Kendi evinizin fotoğraflarını çekip yükledikten sonra decorate my photo kısmında eşyalarınızın, duvarlarınızın, yerlerinizin renklerini değiştirebiliyor ve furnish my photo kısmında odanıza yeni eşyalar ekleyip gerçeklerini almadan önce odanızda nasıl duracağına bakabiliyorsunuz. Bunları yapmak için fotoğrafınızı yükledikten sonra 24 saat kadar beklemeniz gerekiyor. Fotoğrafınızı bu işlemler için hazır hale getiriyorlar. Mesela ilk fotoğrafta ki benim salonumun bir bölümü ikincisi ise orada renkleriyle oynanmış hali. Ben sadece duvar kağıdı kaplayıp, yerleri parke yaptım ama normalde koltuk ve yastıkların bile renklerini değiştirebiliyorsunuz. Bu arada bu koltukta yazıları yazdığım yer oluyor :D

77662jpeg_364×273_q85.jpg

79618jpeg_364×273_q85.jpg

73178jpeg_364×273_q85.jpg

78056jpeg_364×273_q85.jpg

Bunlarda orada tasarladığım odalardan bazıları. Buraya tıklayarak benim tasarladığım diğer odaları ve buradakilerin büyük hallerini görebilirsiniz. Büyük hallerine bakmak için enlarge a tıklamanız yeterli. Siz odanızla işleminizi bitirdikten birkaç gün ya da birkaç saat sonra daha gerçekçi bir hale sokuyorlar. Sitenin yoğunluğuna göre değişiyor bu zaman.

6 Responses

 1. İşitme Kaybı Says:

  Siteni tam gezmedim daha,mimar mısın bilmiyorum ama kesinlikle çok ince zevklisin….My deco’daki tasarımların ne güzel…

  Ben de bi resim ararken buldum blogunu,gezmeye devam edeyim burada :)

 2. öcü Says:

  merhabalar, ben yeni evimi dekore ediyorum ve şu ark lambaderlere bayılıyorum.ama aradım taradım bulamadım,siz nerde satıldığını biliyormusunuz?

 3. somber Says:

  bir onceki konuda da onerdigim gibi mozaik design da bulabilirsiniz.

  http://www.mozaikdesign.com/

 4. zafer Says:

  merhaba;

  salonunuz çok şık dekore edilmiş doğrusu; sade ve işlevsel.

  beyaz sehpa çok hoşuma gitti; nerden bulabilirim?
  teşekkürler

 5. nefes Says:

  bende evimi mydecoya yollayıp dekore etmek istiyorum.nasıl yapıldığını tarif ederseniz çok sevinirim.zira hiç ingilizcem yokta

 6. somber Says:

  öncelikle mydeco ya üye olmanız gerekiyor. Üye olduktan sonra profil sayfanızdayken altta seçenekler var inbox,settings vs. yanyana. Ordan rooms kısmına gelince onun altında furnish my photo ve decorate my photo var. Decorate my photo renkleri değiştirmeniz için furnish my photo farklı eşyalar koyup kaldırmanız için. Oradan add a new photo ya tıklayıp fotoğrafınızı yükledikten sonra 24 saat içinde fotoğrafınızı hazır hale getiriyorlar. Hazır olunca mail ve siteye de uyarı gönderiyorlar zaten. Ondan sonra fotoğrafınıza tıklayıp üzerinde oynamalar yapabilirsiniz. Ama bütün herşeyi açıklamam biraz imkansız gibi. İngilizce bir sözlük yardımcı olabilir ;)

  Sehpayı türkiye de nereden bulabileceğiniz konusunda bir fikrim yok. Aradım ama bulamadım da. İsmi “Gilmore Space loopy coffee table” diye nette arayıp denerseniz belki rastlayabilirsiniz.

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.