Fırça ve kürekler

Bunların Türkçe de özel bir ismi varmıydı 2 gündür düşünmeme rağmen bulamadım. Neyse ben fırça ve kürek olarak adlandırdım varsa birileri söyler herhalde.

prod_280901.jpg

item_37710.jpg

adorable-juicer-dustpan-scrub-brush.jpg

Bir gün böyle birşey hakkında birşeyler yazacağım hiç aklıma gelmezdi. Ama birkaç tanesine rastlayıp çok beğenince bir araştırma yapıp bulabildiğim bütün ilginç olanları karşınıza çıkarma kararı aldım. Bu benim hayatım boyunca hiç kullanmadığım bir araç- gereç. Fakat bildiğimiz üzere her insanın temizlik alışkanlığı, kullandığı ürünler vs. değişik oluyor. Kullananlara yeni fikir, benim gibi kullanmayanlarada aa negüzelmiş deme imkanı doğuyor.

29172f9e31df4.jpg

41bnut0sabl_sl500_aa280_.jpg

wilson-song-vacuum-broom.jpg

Bunlar gibi şirin temizlik ürünlerinin temizlik yapmayı daha bir çekilir kıldığını düşünüyorum. Sanırım odanızın çok güzel olması ve ordan çıkmak istememeniz gibi birşey oluyor.

230364689.jpg

folding_broom_and_dustpan_set.jpg

Bu gibi ürünlerin tek kötülüğü günlük gezme hayatınızda çok rahat rastlayamayacağınız şeyler olmaları. Ya özel olarak aramanız ya da internetten bulmanız gerekiyor.

prince_and_princess_dustpan.jpg

dustpans_s.JPG

decorative_dustpan.jpg

8 Responses

 1. nalan güler Says:

  bu şirin şeylere süpürge-faraş veya fırça-faraş deniyor,ama nedenini bilmem annem başkalarının yanında faraş yerine kürek demeğe dikkat ederdi.sebebini sorduğumda argo bir kelime olduğunu söyleyip ne çağrıştırdığını ise geçiştirmişti,nerde o eskilerin nezaketi ve zerafeti dğil mi efeeeem.
  neyse bunlar pek hoşlar.Ama ben normal formda bir örneğini mutfak masası ve tezgahı için kullanıyorum . araba temizliği için,araba bağajında taşıyanlar da gördüm,
  bulsam alırdım doğrusu.

 2. haydins Says:

  supermis bu modeller :) supurge ve faras denir..Ama bunlar pek supurge katogorisine girmiyorlar sanirim..

 3. cimcimcime Says:

  Bunlar çok sevimli gözüküyolar hele şu kızla erkek figürüne bayıldım kendi evim olduğu zaman küçük elektrik süpürgelerini sevmeyen biri olarak mutlaka alıcam :) (şimdilik annem süpürüyo)

 4. Cocukla Cocuk Says:

  fırça ve faraş. benim çok fazla kullanmadığım ürünlerden böyle şirinlere sahip olmadığımdan mıdır acep. balkonda iyi oluyor . Bir de su vakumlu olana bayıldım, mutfakta dökülen kırıntılara harika olmaz mı

 5. miminor Says:

  cok guzeller:)insanın sürekli bişiler süpüresi geliyor.

 6. ezgi şener Says:

  hepsi çok şirinler.bende evlilik hazırlıkları yapıyorum ve evimde böyle değişik aletlerin olmasını istiyorum..nerden alabilirim acaba.fikri olan varmı?

 7. somber Says:

  Benim yaşadığım yerde octopus var. orada çok güzel ve değişik bu tarz ufak tefek ev eşyaları oluyor. desenli ekmek kızartma, saç kurutma makinaları vs. gibi. yıllar once bağdat caddesinde aynı öyle bir mağaza görmüştüm. ama adı octopus muydu hatırlamıyorum hiç. eğer bağdat caddesini biliyorsanız bazı mağazalar kaldırımdan merdivenle inilen yerdeler. yani normal mağazaların alt katlarında yer alıyorlar. öyle bir yerdeydi ama dediğim gibi ne adını hatırlıyorum ne de neyin karşısında neyin yanında vs. olduğunu.Hala varmıdır ondan bile haberim yok. Birde gitmedim görmedim ama nuxx diye biryerin varlığından haberim var. http://www.nuxx.com.tr den tam yerini öğrenebilirsiniz. orada da bu tarz şeyler var sanırım. Ben Türkiyedeyken mudo ve tepehome dan gibi yerlerden de gayet ilginç şeyler buluyordum. Oralara da bakınabilirsiniz ;)

 8. ezgi şener Says:

  teşekkür ederim çok sağolun…:)

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.