Ayakkabı tepsisi

0106_msl_pebbletray_l.jpg

Bunu şimdi Martha stewart ta gördüm. Bence çok akıllıca bir yöntem olmasının yanı sıra çokta güzel görünüyor. Maliyeti de gayet düşük. Tek ihtiyacınız olan büyük bir metal tepsi yada onun gibi birşey ve taşlar. Taşları da deniz kenarından kendiniz toplarsanız bedavaya getirmiş olursunuz. Ama öyle bir imkanınız yoksa bahçe ürünleri satan yerler ve yapı market tarzı yerlerden bulabilirsiniz sanırım.

Karlı ve yağmurlu kış günlerinde ayakkabılarınızı sürekli aynı çamurun, çöpün üzerine koymak yerine taşların üzerine koyduğunuzda altlarında ki buz ve kar taşların arasından süzülüp tepsinin dibine indiğinden ayakkabılar sürekli çamur üzerinde durmamış olacak. Bununla beraber kapınızın yanında sıradan ve muhtemelen kirli görünen ayakkabı rafları yerine dekoratif olarak ta güzel görünecek taş dolu bir tepsiye sahip olmuş olacaksınız. Ama taşlarınızı ve tepsinizi düzenli olarak temizlemeyi, yıkamayı unutmamalısınız. Zira çamura bulanık taşların görünümü temizi kadar hoş durmayacaktır.

6 Responses

 1. İşitme Kaybı Says:

  çok zekiiiiceee :)

 2. Cocukla Cocuk Says:

  süzülme fikri çok güzel de temizlemesi zor göründü gözüme.

 3. somber Says:

  küvet ya da duş neyiniz varsa olduğu gibi taşları içine boşaltıp kolayca yıkayabilirsiniz bence. aynı şekilde tepsi de o şekilde yıkanabilir.

 4. nalan Says:

  izin verirsen bu fikri on marifete taşımak isterim ya da sen taşı. çünkü paylaşılması duyurulması gereken yaralı bir bilgi,hatta ben de blogunda yazabilirim .
  yazının bir bölümü reklamın altında kalmış lnk varmıydı ?
  yanıt bekliyorum selamlar

 5. somber Says:

  Elbette taşıyabilirsiniz. benim çok fazla zamanım yok malesef, ama siz buranın linkini vererek koyabilirsiniz. reklam altında kalma olayınıda halletmeye çalışacağız. söylediğiniz için teşekkürler. benim reklamlarım kapalı olduğu için göremiyorum :)

 6. Granit Says:

  bu dolomit taşlar ne yazık ki çok çabuk kirleniyor.

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.