Jun 30

0106_msl_pebbletray_l.jpg

Bunu şimdi Martha stewart ta gördüm. Bence çok akıllıca bir yöntem olmasının yanı sıra çokta güzel görünüyor. Maliyeti de gayet düşük. Tek ihtiyacınız olan büyük bir metal tepsi yada onun gibi birşey ve taşlar. Taşları da deniz kenarından kendiniz toplarsanız bedavaya getirmiş olursunuz. Ama öyle bir imkanınız yoksa bahçe ürünleri satan yerler ve yapı market tarzı yerlerden bulabilirsiniz sanırım.

Karlı ve yağmurlu kış günlerinde ayakkabılarınızı sürekli aynı çamurun, çöpün üzerine koymak yerine taşların üzerine koyduğunuzda altlarında ki buz ve kar taşların arasından süzülüp tepsinin dibine indiğinden ayakkabılar sürekli çamur üzerinde durmamış olacak. Bununla beraber kapınızın yanında sıradan ve muhtemelen kirli görünen ayakkabı rafları yerine dekoratif olarak ta güzel görünecek taş dolu bir tepsiye sahip olmuş olacaksınız. Ama taşlarınızı ve tepsinizi düzenli olarak temizlemeyi, yıkamayı unutmamalısınız. Zira çamura bulanık taşların görünümü temizi kadar hoş durmayacaktır.

Jun 23

Bunların Türkçe de özel bir ismi varmıydı 2 gündür düşünmeme rağmen bulamadım. Neyse ben fırça ve kürek olarak adlandırdım varsa birileri söyler herhalde.

prod_280901.jpg

item_37710.jpg

adorable-juicer-dustpan-scrub-brush.jpg

Bir gün böyle birşey hakkında birşeyler yazacağım hiç aklıma gelmezdi. Ama birkaç tanesine rastlayıp çok beğenince bir araştırma yapıp bulabildiğim bütün ilginç olanları karşınıza çıkarma kararı aldım. Bu benim hayatım boyunca hiç kullanmadığım bir araç- gereç. Fakat bildiğimiz üzere her insanın temizlik alışkanlığı, kullandığı ürünler vs. değişik oluyor. Kullananlara yeni fikir, benim gibi kullanmayanlarada aa negüzelmiş deme imkanı doğuyor.

29172f9e31df4.jpg

41bnut0sabl_sl500_aa280_.jpg

wilson-song-vacuum-broom.jpg

Bunlar gibi şirin temizlik ürünlerinin temizlik yapmayı daha bir çekilir kıldığını düşünüyorum. Sanırım odanızın çok güzel olması ve ordan çıkmak istememeniz gibi birşey oluyor.

230364689.jpg

folding_broom_and_dustpan_set.jpg

Bu gibi ürünlerin tek kötülüğü günlük gezme hayatınızda çok rahat rastlayamayacağınız şeyler olmaları. Ya özel olarak aramanız ya da internetten bulmanız gerekiyor.

prince_and_princess_dustpan.jpg

dustpans_s.JPG

decorative_dustpan.jpg

Jun 13

_mg_8979-2.JPG

76988jpeg_600×600_q85.jpg

My deco birkaç hafta önce keşfedip ilk dakikadan itibaren bağımlısı olduğum bir site. Her boş anımı orada geçiriyorum bulduğumdan beri. Gerçek eşyalarla 3 boyutlu odalar tasarlayabiliyorsunuz. Ürünlerin fiyatları, satıldığı yerler, markaları gibi şeyleri de görebiliyorsunuz. Kendi evinizin fotoğraflarını çekip yükledikten sonra decorate my photo kısmında eşyalarınızın, duvarlarınızın, yerlerinizin renklerini değiştirebiliyor ve furnish my photo kısmında odanıza yeni eşyalar ekleyip gerçeklerini almadan önce odanızda nasıl duracağına bakabiliyorsunuz. Bunları yapmak için fotoğrafınızı yükledikten sonra 24 saat kadar beklemeniz gerekiyor. Fotoğrafınızı bu işlemler için hazır hale getiriyorlar. Mesela ilk fotoğrafta ki benim salonumun bir bölümü ikincisi ise orada renkleriyle oynanmış hali. Ben sadece duvar kağıdı kaplayıp, yerleri parke yaptım ama normalde koltuk ve yastıkların bile renklerini değiştirebiliyorsunuz. Bu arada bu koltukta yazıları yazdığım yer oluyor :D

77662jpeg_364×273_q85.jpg

79618jpeg_364×273_q85.jpg

73178jpeg_364×273_q85.jpg

78056jpeg_364×273_q85.jpg

Bunlarda orada tasarladığım odalardan bazıları. Buraya tıklayarak benim tasarladığım diğer odaları ve buradakilerin büyük hallerini görebilirsiniz. Büyük hallerine bakmak için enlarge a tıklamanız yeterli. Siz odanızla işleminizi bitirdikten birkaç gün ya da birkaç saat sonra daha gerçekçi bir hale sokuyorlar. Sitenin yoğunluğuna göre değişiyor bu zaman.

Jun 7

Okuyucuların sürekli gelen bu ürünleri Türkiye de nereden bulabiliriz? sorularına biraz da olsa çözüm sunabilecek biryer buldum. Heyoo :D

Mozaik design bir önceki konuda da bahsettiğim Eero Aarnio gibi dünyaca ünlü tasarımcıların mobilyalarını Türkiye de bulabileceğiniz biryer. İstanbul da ortaköy, fulya ve balmumcu da şubeleri var. Linke tıklayıp siteye gittiğinizde mağazaların haritalarını ve satışa sundukları markaları vs. görebilirsiniz.

Jun 7

Birbirlerinden konu ve zaman olarak çok alakasız zamanlarda toplanmış 3-5 parça eşyayla karşınızdayım yine. Bunlar da yine blog arşivimde barındırdığım birkaç şey. Çok yoğun olduğumda, uzun araştırma yapıp yazı yazamayacağımda yardımıma koşanlardan.

aaarnio-pony.gif

İlk ürünümüz olan yeşil midillinin (aslında bana daha çok köpekmiş gibi göründü ama midilliymiş) adı “Aarnio Pony. Önceden Eero Aarnio nun ürünlerinden koymuştum yine siteye. Benim bütün ürünlerine büyük bir hayranlık duyduğum ve gelecekteki kesinlikle alınacaklar listesine de birkaç ürününü eklediğim tasarımcı olan Eero Aarnio nun en meşhur ürünü büyük ihtimalle birçok yerde karşılaştığınız “Ball ve bubble chair” dir.

titanic-lamp-2.jpg

Bu lambanın adı “Titanic Lamp”. İsminden de anlaşılacağı üzere Titanik filminden esinlenerek yapılmış.

l10099563.jpg

Bu kitaplığı da aslında başka biryerde görmüştüm. Ya bir dergide ya da televizyonda tam hatırlamıyorum. Çok hoşuma gitmişti. Zaten gerçeklerinide hep sevmişimdir. Her ne kadar birçoğunun içinde çok abuk sabuk ilanlar yapıştırılmış olsa da. Aslında bunu daha büyük hayal etmiştim ama böyle küçük birşey çıktı. Herneyse hemen takdim edeyim kendisini, adı “Phone booth cabinet”. Sanırım fiyatı da $ 130- $150 arasındaydı.

hometempt.jpg

Son ürünümüzün adı da “Naughtone plus units cross cupboard”. Görünümüne göre saçmaca pahalı birşey. Fiyatı £499 olan bu kitaplığın yeşil, beyaz ve meşe olmak üzere 3 rengi var.