Jul 23

The Nightmare Before Christmas tutkunu olanlarınız varsa aynı zamanda damask desenlerle de ilgiliyseniz kesinlikle çok beğeneceğinizi düşündüğüm bu ev eşyaları disney tarafından satılıyor. Kolay bulunabilesi olmamalarıyla birlikte kolay kolay başka birinin evinde de göremeyeciğiniz türden şeyler.

Jul 13

Genelde insanlar oda değişim işlemlerine yaz aylarında giriştiklerinden böyle bir konu için iyi bir zaman olabileceğini düşündüm.

Bunun gibi krem rengi bir odayı hem kız hem erkek için düşünebilirsiniz. Yorucu renklerden uzak doğal renklerden oluşan bir oda. Cinsiyetini bilmeden beklenen bir bebek içinde gayet uygun bir seçim olacaktır.

 

Kırmızı renkte ki oda gibi bir oda ise çocuğunuz için kullanmanın yanısıra ev ofisi gibi biryerde kullanıp ayrıca misafirleriniz için extra yatak olabilecek kullanışlı bir oda tarzı.

Jul 6

Mor rengi normalde hiç sevmememe rağmen ev dekorasyonunda mor-fıstık yeşili uyumu her zaman hoşuma gitmiştir. Bu reklerle harmanlayabıleceğiniz en uyumlu mobilya rengiyse koyu renkli ahşaplardır. Bu oda da ikea nın çokda ucuz olmayıp kalite olarak iyi olan bazı ürünlerinden oluşuyor. Duvar kağıtlarını sadece bu tarz renklerle kullanabileceğiniz kağıtlar için fikir verme açısından damask olanı geçmiş konularımdan birinden aldım diğeri ise ebay den.

986-166-x40s.jpg

 

1f_1_b.JPG

Ben bu renkleri uygulamak için modern tarzda mobilyalar kullandım fakat siz kendi tarzınıza göre klasik te yapabilirsiniz. Bu yeşille birlikte özellikle klasik tarzda kadife ve mor ya da mürdüm rengi koltuklar çok güzel duruyor. Bunu da söylemeden geçemiyeceğim.

63590_pe171271_s4.jpg

 

Halı ikeadan ismi Andrea cirkel. Türkiye sitesinde aynısını bulamadım ama benzerini buldum. Onun fiyatı 378 ytl di. Tahminimce bunun da aynıdır.

62905_pe170155_s4.jpg

 

Eğer desenli duvar kağıdı kullanacaksanız bunun gibi bir perde yerine düz renk birşeyler tercih etmenizi öneririm. Koyu renk ahşap mobilya kullanacaksanız perde yerine koyu ahşap jaluzi ya da stor perde kullanmakta iyi bir seçenek olabilir. Perde ninde ismi yine Andrea.

74521_pe182385_s4.jpg

 

74517_pe182384_s4.jpg

68202_pe182354_s4.jpg

Koltuk kramfors serisinden. Fiyatı 2.336 ytl. İhtiyacınıza göre ikili, üçlü, daha kısa köşeli vs. gibi seçeneklerden birini seçebilir puf ekleyebilir, kumaş değişikliği yapabilirsiniz. Bunlara göre fiyatta değişicektir tabi. Yine desenli duvar kağıdı kullanmazda düz renk boya veya duvar kağıdı kullanırsanız burada ki tekli koltuk gibi çizgili veya desenli tekli bir koltuk kullanarak ortama hareket katabilirsiniz. Tekli koltuğun ismi Karlstad.

56168_pe161578_s4.jpg

 

56170_pe161580_s4.jpg

Büfe ve sehpa da stockholm serisinden. Sehpa nın fiyatı 448 ytl. Ikea nın Türkiye sitesi çok kötü oladuğundan, arama kısmı bile olmadığından dolayı fiyatların hepsini bulamadım. O yüzden kusura bakmayınız. Neden bütün siteleri aynı yapmıyorlar onu da hala anlayabilmiş değilim.

62554_pe169452_s4.jpg

 

Son olarak bunun gibi güzel bir yer lambası ve güzel aksesuarlarla odanızı tamamlayabilirsiniz.