Kitaplıklar

Kitaplıklar özellikle modern dizayn edilmiş mekanlarda en olması gerekenlerden bence. Özellikle büyük olanlar.

En pahalı olan ünlü tasarımcıların kitaplıklarından kendi mekanınızın büyüklüğüne göre yaptırabileceğiniz marangoz işi kitaplıklara kadar bir çok çeşite rastlayabilirsiniz. Tabi uygun fiyatlı orta kaliteli Ikea kitaplıklarını da unutmamak lazım.

Birkaç fotoğrafta olduğu gibi kitaplarınızı klasik sıralamaktansa yatık veya farklı yönlere doğru yerleştirebileceğiniz kitaplıklar asimetrik görünümleriyle mekana daha modern bir hava katmaktalar.

Kitap aşığı olanlar içinde tüm duvara uygulanabilecek bu tarz bir kitaplık farklı ve ayrı kitaplıklar kullanmaktan daha akıllıca bir çözüm. Tek kötü yanı büyük bir mekana ihtiyacınızın olması.

Bazı kitaplıkları çok büyük mekanlarda oda ayırımı yapmak için kullanabilirsiniz. Ya da kapı girişinden salonu ayırmak için gibi işlevsel durumlarda da iyi bir ayırım aracı olabilir.

Yatak odanızda küçük bir kitaplık bulundurmak yatarken kitap okumayı sevenler için kullanışlı olabilir. Kitaplarınızla birlikte ıvır zıvırlarınız içinde extra yer sağlamış olursunuz.

Aşşağıda ki iki kitaplık benim favori kitaplıklarım. Tasarımcıları Ronan ve Erwan Bourellec kardeşler olan bu kitaplıklardan petek şeklinde olan birgün alınacaklar listemde yerini almış bulunmakta. Beyazdan başka yeşil, siyah ve kırmızı olmak üzere 3 rengi daha var. İsmi de ” Cloud bookcase”. Diğerinin ismi ise ” Brick bookcase”. Oda yine aynı tasarımcılardan.

En altta ki kitaplığımız da Piola Leaning Bookcase. Bu da yukarıda ki birkaç kitaplığın aksine çok kitabı olan kişiler için pek uygun olmayan bir kitaplık.

8 Responses

 1. ışıl ışıl Says:

  Hepsi birbirinden ilginç. En çok koşan figürleri beğendim.

  Bu arada 07.07.08′den bu yana RSS’deki (ne) hata(sı ise) yüzünden akışlar kesilmiş. Yapabileceğiniz bir şey vardır belki.

 2. iç çamaşır Says:

  modeller çok güzel

 3. seval Says:

  Selam,
  Sitenizi yeni keşfettim.Kitaplık modeli ararken ,ağustos 2008 de sitenize eklediğiniz Kitaplıkları gördüm.Özellikle kahverengi kitaplığın uygun olacağını düşündüm.Nereden temin edebilirim?

 4. somber Says:

  Kitapligin adi “Delado bookcase”. Nerede satildigini bilmiyorum malesef. Uretici firmasi Porada diye bir firma ama Turkiye de nerelerde bulunur bilemiyorum.

 5. Mehmet KONMAZ Says:

  Sitedeki kitaplıklar çok güzel miş, özellikle koşan adam figürü gerçekten çok güzel.
  Daha sonra epey bir süre bu ürünleri yapan-satan yer aradım,
  Sonunda buldum. http://www.kitapix.com
  (reklam oldu galiba ama ben çok aradım siz aramayın diye yazdım)

 6. Tuba Mavituna Says:

  tesekkur ederiz :)

 7. Ahu Says:

  Kitapix inde modelleri güzelmiş, farklı modeller arıyordum iyi oldu,saol paylaştığın için.

 8. Memur Says:

  http://www.kitapix.com a bende baktım.

  Gerçekten Harika Sıradışı Kitaplıklar var.
  Artık Kitaplık Denince Akla gelecek ilk yer burası olacak sanırım

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.