Akıllı saksılar

Ev dekorasyonu için canlı çiçekler büyük önem taşır. Ama birçok insan için bakımı çok zordur. Keşke neye ihtiyaçları olduğunu söyleyebilselerdi diye düşünürüm ben hep. Belki bitkilerden çok hayvanlarla iç içe olduğumdan isteklerini dile getiren ya da mama kaplarının önünden geçerken boş mu dolumu görmek ve takviye yapmak daha kolay olduğundan bitki bakımını oldukça zor bulan bir insanım. Ne zaman çiçek bakmaya karar versem mutlaka kurutup öldürmüşümdür. Sadece eski evimde yuca diye bir çiçek bakıyordum ona da 20 günde bir civarında su verildiğinden o kadar fazla dert olmuyordu. Gerçi onu bile annem kurtarmıştır muhtemelen. Tamamen benim elime kalsa onunda yaşamı pek parlak olmazdı.

Artık benim ve benim gibi olan diğer insanlar için bu gösterdiğim saksılarla çiçek bakmak daha kolay.

İlk saksı Pet Plant. Junyi Heo tarafından tasarlanmış. Isı, nemlilik, su seviyesi vs. gibi değerleri ölçüyor ve ihtiyacı olan neyse LCD ekranı aracılığıyla size gösteriyor. Fazla sulaığınızı anlayacak kadar da akıllı. Eğer gereğinden fazla sularsanız suyu süzüp içinde ki özel bir kaba aktarıyor.Tüm bunların çalışması için tek yapılması gereken arada sırada usb kablosuyla şarj etmek.

İkinci saksı ise Roly-poly Pot. Samgmin Bea tarafından dizayn edilmiş. Altında ki ağırlık ve suyun doldurduğu boşluk kısımlarıyla insanlar gibi susuz kaldıklarında bayılmaya başlayıp susuzluktan öldüklerinde de tamamen yere düşen saksılar şimdilik sadece fikir aşamasında.

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.