Sep 25

Herkese şimdiden iyi bayramlar, bayramı istediğiniz kişilerle ve istediğiniz şekilde geçirmeniz dileğiyle :)

Bol şekerli günler, dönünce görüşmek üzere şimdilik hoşçakalın.

Sep 21

Teakolik ve eşinin erkek bebek beklemesi üzerine bebeklerinin odalarını hazırlamalarına yardımcı olabilecek örnekler hazırladım. Cumartesi 15 günlüğüne Türkiye ye gideceğim. 6 aydır gitmemiştim. Umarım hava sıcak olurda burada eksikliğini büyük ölçüde hissettiğim yazın biraz olsun tadını çıkartırım. Gitmeme 5 gün kalmış olması ve benim hala hazırlanmaya başlamamış olmamdan dolayı muhtemelen bu gitmeden önce ki son yazım olacak.

 


Erkek bebek odalarında mavi den yola çıkılarak genelde deniz teması kullanılıyor. Ama bence bebek mavisi kullanılmasındansa turkuaz tonları odaya daha bir canlılık katıyor.

Bu odayı flickr dan buldum. Linke tıklayıp flickr a giderseniz odanın farklı açılardan da fotoğraflarını görebilirsiniz.

 

Beyaz mobilya mavi tonlarla kullanmak açısından en uygun renk gibi görünüyor ama odanızı daha naturel tonlarda dizayn etmeyi düşünüyorsanız alt fotoğraftaki gibi krem rengi mobilyalar tercih edebilirsiniz.

 

Farklı tonlarda ki yeşillerde yine erkek bebek odalarında kullanılabilecek renklerden.

Aşşağıda ki örnekte daha önce sevmediğimden bahsettiğim bebek mavisi odalara örnek. Ama herkesin zevki farklı tabiki. Bu maviyi kırmızı renkle birlikte uygulamak mavi tonlar ve beyazlarla uygulamaktan daha iyi bir seçenek olacaktır.


Duvarlarınızı düz renge boyayıp yukarıda ki fotoğrafta ki gibi stickerlar yardımıyla süslemek te diğer seçeneklerden.

 

Masal diyarı havasında bir oda hayal ediyorsanız, bu duvar kağıtlarıda bulunması kolay olmamakla birlikte farklı bir alternatif.

Sep 18

Ramazan ve okul karışımı dolayısıyla biraz kullanım dışı oldum. Bu yoğunluk ve yorgunluk içinde pek vakit bulup yazamadım. Yinede üzerinde çalışmam gereken, fazlaca araştırma gerektiren konular olduğundan sadece arşivimde ki birkaç fotoğrafı koyup gideceğim izninizle.

Hanged floor light aslında ne kadar yer lambası yerine kullanılsa da tavandan asılan bir ürün. Gördüğünüz üzere ayakları yerden kesilmiş :D Yer lambası ya da avize olarak adlandırmak size kalmış.

Buda benim en çok hoşuma giden ürün. Eski tarzda olan kaloriferlerinizi biraz olsun modern göstermenin yanısıra kış günlerinde kalorifer yanında bilgisayarınızda takılırken çayınız, kahveniz ve kek, kurabiye gibi yiyeceklerinizin sıcak kalması için tasarlanmış süper bir tepsi.

Bunların hepsi freshome dan.
Aslında birtanede koltuk vardı ama fotoğraflarını ayarlarken beni kriz geçirmeye doğru sürüklediğinden onu bırakmak durumunda kaldım. O da sonra ki yazılarda karşınıza çıkar artık.

Sep 3

Ev dekorasyonu için canlı çiçekler büyük önem taşır. Ama birçok insan için bakımı çok zordur. Keşke neye ihtiyaçları olduğunu söyleyebilselerdi diye düşünürüm ben hep. Belki bitkilerden çok hayvanlarla iç içe olduğumdan isteklerini dile getiren ya da mama kaplarının önünden geçerken boş mu dolumu görmek ve takviye yapmak daha kolay olduğundan bitki bakımını oldukça zor bulan bir insanım. Ne zaman çiçek bakmaya karar versem mutlaka kurutup öldürmüşümdür. Sadece eski evimde yuca diye bir çiçek bakıyordum ona da 20 günde bir civarında su verildiğinden o kadar fazla dert olmuyordu. Gerçi onu bile annem kurtarmıştır muhtemelen. Tamamen benim elime kalsa onunda yaşamı pek parlak olmazdı.

Artık benim ve benim gibi olan diğer insanlar için bu gösterdiğim saksılarla çiçek bakmak daha kolay.

İlk saksı Pet Plant. Junyi Heo tarafından tasarlanmış. Isı, nemlilik, su seviyesi vs. gibi değerleri ölçüyor ve ihtiyacı olan neyse LCD ekranı aracılığıyla size gösteriyor. Fazla sulaığınızı anlayacak kadar da akıllı. Eğer gereğinden fazla sularsanız suyu süzüp içinde ki özel bir kaba aktarıyor.Tüm bunların çalışması için tek yapılması gereken arada sırada usb kablosuyla şarj etmek.

İkinci saksı ise Roly-poly Pot. Samgmin Bea tarafından dizayn edilmiş. Altında ki ağırlık ve suyun doldurduğu boşluk kısımlarıyla insanlar gibi susuz kaldıklarında bayılmaya başlayıp susuzluktan öldüklerinde de tamamen yere düşen saksılar şimdilik sadece fikir aşamasında.