Kız bebek odaları

Çocukla alakası olmayanlar; bu post tan sonra bebek ve çocuk odasıyla ilgili birşeyler yazmaya uzun bir ara vereceğim içiniz rahat olsun :D

 


Kız bebek denince gerek kıyafet, gerek oda olsun hep pembe gelir insanın aklına. Birçok insan herkesin yaptığını yapmayayım diye pembe renkten uzak durmaya çalışsada yine son karar çoğunlukla pembe de kılınır. Bence kız çocuk denince akla pembe, pembe denince de kız çocuk gelir. İkisi birbirini tamamlayan 2 şeydir benim gözümde.

Fotoğraflarda gördüğünüz üzere ana renkler farklı uygulansa dahi pembe yine aksesuarlar ya da nevresim, yatak örtüsü gibi şeylerle biryerlerine serpilmiş odaların.

 

Ama ne renk uygulayacaksanız uygulayın önce ki bebek odası yazısında bahsettiğim gibi gece odanın karanlık olmasını sağlamanız çok önemli.

 

Küçük dekorasyon önerileri olarak mdf den yapılmış harfleri istediğiniz renklere boyayarak ya da hazır boyanmışlarını alarak bebeğinizin ismini oluşturup odanın duvarına ya da kapısına asarak odasını kişiselleştirebilir, duvar kağıdı ya da benzeri duvar süslemeleri kullanmak yerine odayı düz bir renge boyamayı düşünüyorsanız bir duvarı ya da odadaki girinti, çıkıntıları farklı renklere boyayarak daha neşeli ve içaçıcı odalar yapabilirsiniz.

 

Bebeğinizin ayak veya el baskılarını çıkartıp çerçeve yapabileceğiniz alçı setlerinden almanız da hem ilerisi için hoş bir anı hemde bebeğinizin odası için hoş bir duvar süslemesi olacaktır. Burcu nun blog unda nasıl yapıldığını görebilirsiniz. Aslında ben 3 boyutlu olmayıp sadece elini ya da ayağını bastırarak çıkarabileceğiniz tarzda olanları daha çok seviyorum. Hem sanki daha dayanıklı olurlar gibi geliyor. Ama bunlarda daha sanatsal :D

 

Odayla uğraşmak için fazlaca zamanınız varsa flickr dan bulduğum bu fotoğraftaki gibi yuvarlaklar ya da başka şekiller de yapabilirsiniz.

One Response

  1. tansuk Says:

    “Çocukla alakası olmayanlar; bu post tan sonra bebek ve çocuk odasıyla ilgili birşeyler yazmaya uzun bir ara vereceğim içiniz rahat olsun :D ” Demişsin.

    Bu posttan sonra çocukla alakalı olmak geliyor insanın içinden.

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.