Poseidon Undersea Hotel


Geçen gün bir araştırma yaparken şu sitede bu hotele rastladım. Dünyanın değişik yerlerinde ki tasarım olarak ilgimi çeken otel odalarına rastladığımda bunları sizinle paylaşmayı borç bildiğimden hemen tanıtıma geçiyorum :D


Deniz altının eşsiz dünyasının tadını kuru elbiselerinizle yatağınıza uzanarak çıkartabileceğiniz, başka hiçbir yerde bulamayacağınız bir yer Poseidon Underwater Hotel. Bu bir gerçek, zira kendisi yerin 13 metre civarı altındaki ilk oteli. 2009 un başlarında açılması planlanan hotelde 6 restoran, 7 bar, dive shop, su sporları merkezi, butik, kütüphane, tiyatro, konferans salonu, tenis kortu gibi daha birçok aktivite mekanı mevcut. Beni en çok cezbeden kısımlarından biri içeriden balıkları besleyebilmeniz.

Bütün suit ler özel bir filmle kaplanmış ve içeride ışık yanıyor olsa dahi hiçbir odanın içi dışarıdan görünmüyormuş. Suyun 13 metre altında dışarıdan görünmek o kadarda muhim olmasa gerek :)

Mekan Fiji de yer almakta, kendini değişik yerleri görmeye adamış insanlar için kesinlikle görülmesi gerekenler listesine eklenecek biryer olduğunu düşünüyorum.

Şurada da kendi sitesi var, daha detaylı araştırma yapmak isterseniz buyurunuz.

One Response

  1. Gökhan Says:

    Böyle bir otelde amerikada var adnı unuttum ama Trt de yayınlanan andrenalin ekibi gitmişti oraya denizin altına tüplerle dalıyorlar ve 1 gün kalma ücreti hayli pahalıydı

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.