Roll top küvetler


Roll top küvetlerin isim olarak Türkçe de bir karşılığını bulamadım. Var mı ondan da emin değilim.

Victoria tarzı tasarımlardan hoşlanıyorsanız evinizin favori parçalarından olacağını düşünüyorum.

Bu konuyu yazmakta ki amacım Türkiye de ki bir çok insanın banyolarını kullanım amacı dışında pek fazla düşünmemeleri. Ama bence nasıl salonunuzun güzel görünmesini önemsiyorsanız banyoyu da aynı şekilde düşünmelisiniz.

Bunun için banyoyu aksesuarlandırmanın yanı sıra yapabileceğiniz şeyler; tavana kadar fayansınız yoksa fayans olmayan ve su gelmeyen kısımları desenli duvar kağıtlarıyla kaplamak, (Ama tabi bu işlem için rutubetsiz bir banyo ya da sahip olmalısınız.) klasik plastik banyo dolapları yerine normal tahta, hatta renki boyanmış dolaplar kullanmak, banyonuzun duvarlarına da tablolar asmak ya da canlı çiçek kullanmak olabilir. Bazıları için banyonuzun büyük olması gerekiyor tabi.

Yeriniz olduğu takdirde banyonuzda kullanacağınız tek bir sandalye de hem görünüm için hemde banyo yaparken asacak yeriniz yoksa havlularınızı ve bornozlarınızı üstüne koyabilmeniz açısından kullanışlı olacaktır.

Tüm bunların yanısıra yatak odanızı yeniden tasarlıyorsanız, birkaç fotoğrafta göreceğiniz gibi eski zamanlara dönerek yatak odanızda küvete sahip olabilirsiniz. Tamamen açık olarak, duvar ya da dolap gibi birşeyle bölünerek oluşturulmuş bir ayrımda ya da girintili çıkıntılı bir odanın o kadar ayak altında olmayan bir bölümünde olmak üzere çeşitli şekillerde kullanabilirsiniz.

Her nekadar tarihleri 1837 lere dayansa da bazılarının dış yüzeyleri metalik görünümlü olarak kaplanarak biraz daha modernize edilmiş.

Aşşağıda kiler ise daha klasik olanlara birkaç örnek daha.


Bu arada fotoğrafları toplayalı çok uzun zaman oldu ama yanlış hatırlamıyorsam hepsi Living Etc. nın galerisinden di.

4 Responses

 1. arzupinar Says:

  yurtdışındaki bu tarzlı dekorasyonlara bayılıyorum. bizde banyolar da birbirine benziyor maalesef.
  en çok pembe küveti sevdim.

 2. nalan güler Says:

  sevgili evin delisi,sayfanın takipçisi ve tarzının hayranıyım.
  boyanabilen duvar kağıdı ve taş halıya da özellikle bayıldım.
  zaman zaman senden izin isteyip bazı yazılarından resimleri blogumda ve 10 marifette yayımlıyorum biliyorsun.
  izin istemek ve beklemek biraz zaman alıyor acaba bana bir açık çek versen veya şu şartlarla istediğini yayımla desen mümkün mü.
  sevgilerimi yolluyor yanıtını lütfen mailime bekliyorum.

 3. ebru aygün Says:

  merhaba

  sitede görmüş olduğum küvetlerin fiyatlarını göndermenizi rica ederim

 4. Tuba Mavituna Says:

  Görmüş olduğunuz fotoğraflar çeşitli dergilerden ve sitelerden toplanmış, tarzı tanıtan ve ilham amaçlı yayınlanmıştır. Malesef fiyatlarını bilmiyorum ama Victoria dönemi tarzı küvet olarak araştırırsanız belki bir sonuca varırsınız.

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.