*Yılbaşı için süs- püs*


Ülkemizde yılbaşının hafiften christmas edasında kutlanmasından mütevellit Living etc. ve Ideal Homes dergilerinin christmas için düzenlediği bu dekorasyonları bende size yılbaşı için öneriyorum.

Belki bu kadar abartmanıza gerek yoktur ama biyerden bi fikir ötekinden başka bir fikir kaparak kendi dekorasyonunuzu oluşturabilirsiniz.


Örneklerde ki gibi sofralar hazırlayarak ağırlayacağınız misafirleri sofranıza hayran bırakabilirsiniz. Yemekler ne kadar kötü olursa olsun, misafirleriniz kötü yaptığınız yemeklerle değil hayran bırakan sofranızla hatırlayacaktır o günü. Yemekleriniz de güzel olursa bonus tabi :)

Altın renginde ki süsler siyaha yakın koyu kahverengi ahşap mobilyalarla iyi giderken, siyahla birlikte kırmızı, beyaz mobilyalarla kırmızı, turuncu, pembe ve mavi gibi canlı renkler, ceviz tonlarında ki mobilyalarla ise christmas denince akla ilk gelen renkler olan kırmızı ve yeşil renkler en iyi uyumu sağlıyor bana göre.

Ağaç süslemeyi düşünüyorsanız ve modern bir mekana sahipseniz, klasik yeşil ağaçtansa beyaz ağaçlardan kullanmak daha güzel olabilir. Zaten Türkiye de insanların genelde yapay ağaç kullandığını varsayıyorum. Beyaz ağaçları evinizin geri kalan dekorasyonunun renklerine göre tek bir renk ya da rengarenk süslerle süsleyebilirsiniz.

Bence klasik yeşil ağaçlar biraz daha klasik tarzda ki evler için daha uygun olacaktır. Ya da yine modern olup koyu ahşap renklerde mobilyası olanlar için. Yeşil ağaçlarıda yine daha modern ve sade bir görünüm için tek renk kullanarak ya da daha geleneksel ve sıcak bir görünüm oluşturmak için rengarek süslerle süsleyebilirsiniz.


Salon ve yemek masalarından başka süsleyebileceğiniz en uygun yerlerden biri de girişler. Evinize girip çıkarken daha neşeli ayrılıp, daha neşeli girmenize yardımcı olabilecek ve gelen giden insanları da yaratıcılığınızla etkileyebileceğiniz bir mekan hazırlamak için merdivenleriniz varsa trabzanlarınızı süsleyerek işe başlayabilirsiniz. Yoksa da eşiklere asacağınız süsler, kapılara asacağınız çelenkler ve gerekli ışıklandırmayla bile aynı etkiyi sağlayabilirsiniz. Son zamanların popüler el işi maddesi keçe yi kullanarak çeşitli süsler hazırlayıp kendi ağaç süslerinizi ya da etrafa asacağınız süsleri de kendiniz yapabilirsiniz.

Christmas kutlayanlara şimdiden Merry Christmas , kutlamayanlara yeni yıl tebriği zamanında yapılacaktır :D

One Response

  1. İşitme Kaybı Says:

    bu ara vızır vızıt oturma odası önerilerine bakıyorum…çekyatları atıp 1.resimdeki gibi bir oda hayal ediyorum ama alacağım kanepe yatak da olabilmeli..hepsi çok güzel,derleyip topladığın için tşkler…

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.