Garip banyolar

Yaşadığım zaman kıtlığından dolayı fazlaca açıklama yazamayacağım.  Ama yinede çok bekleyip yazılı birşeyler olmasındansa, az bekleyip fotoğraf görmeyi tercih edeceğinizi düşündüm.

cool_toilet_5

 

Bu kocaman ağızlı pisuar halka açık bir tuvalet, nerede olduğunu bilmiyorum ama muhtemelen japonya. Böyle birşey çıksa çıksa onların başının altından çıkar herhalde :D

 wc001

Dolardan yapılmış tuvalet kağıdı çok zengin insanlar için kullanılan, benim şimdi açıklayamayacağım tabiri tamamen gözler önüne seriyor. Aynı zamanda tahmin edebileceğiniz gibi, dünyanın en pahalı tuvalet kağıdı olma ünvanına sahip.

aquarium-sink1

Lavobo  ise elinizi yıkadığınız suları bir şekilde filtreleyip balıklara gönderiyor. Böylece akvaryum için ayrı su masrafından kurtulmuş oluyorsunuz. Ondan ne kadar masraf olacaksa!

outdoor-bathtub

Yuvarlak küvet ve yağmur sistemi her ne kadar o kadar da garip olmasa da banyonuzu tropikal adalarda ki şelalelerde yapıyormuş hissi uyandıracakmış gibi.  Ben ilk gördüğümde aklıma Mavi Göl gelmişti. Çocukluğumda ki favori filmlerimden di. O zamandan beri hep öyle bir yerde yaşamak istemişimdir.

rain-shower-bathtub-bathroom-design1

Aslında araştırmamı yaparken çok daha fazla garip tuvalete rastladım ama, Rtük benide kapatır diye korktum :D   Türk gelenek ve göreneklerine pek uygun değillerdi.  Garip tuvaletlerin içinde birde alaturka tuvaletlere rastladım. Çok komik bulup dalga geçer şekilde fotoğraf çektirmiş birileri ve İran a gidip tuvaleti nasıl kullanacağını anlayamayan ve çok zorluk çeken birinin bloguna rastladım.

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.