Jan 25

Birkaç gün önce Türkiye den döndüm. Her gittiğimde aldığım olmazsa olmaz birkaç kilomla beraber :) Eee tabi  buralarda leziz Türk yemeklerinden uzak yaşayınca orada ki her günümü acıkmadan yemek yiyerek geçiriyorum.  Neyse ki yeni alınmış kilolardan kurtulması kolay oluyor.

3

c16x

c25x

Bugünkü fotoğraflar geçmişte arşivime eklemiş olduğum ve nereden eklediğimi hatırlamadığım fotoğraflardan.

togocorner_1_zoom

Yukarıdaki fotoğraftaki koltuk takımını daha önce yayınlamıştım diye hatırlıyordum ama farkettim ki yayınlamamışım.  Bu koltuklar Ligne Roset in Togo serisinden. Moduler bir şekilde istediğiniz gibi kullanabiliyorsunuz. Yukarıda ki turuncu yatakda yanlış hatırlamıyorsam yine Ligne Roset in olması lazım.

Jan 15

0089927_pe223236_s4

 

 

Yarın bir haftalığına Türkiye ye gidiyorum. Gidiş yazısı olarak aslında kışa girerken evimde yaptığım, kış mevsimine uyum sağladığını düşündüğüm değişiklikleri anlatan ve gösteren bir yazı yazmayı planlıyordum. Ama aylardır yaptığım gibi yine ertelemek durumunda kalıyorum.  Zira vakit bulup evin fotoğraflarını çekemedim henüz. Umarım dönünce halledebilirim. Ya da kış bitmeden :D

 

0091634_pe227363_s4

 

0091635_pe227364_s4

 

 

Yukarıda ki iki halı ve diğerleri Ikea nın genç serisine eklenen yeni ürünler.

0091636_pe227365_s4

 

0091207_pe226535_s4

 

Şu anda harıl harıl hazırlanma aşamasındayım ve dinlenmek için verdiğim 5 dakikalık molayı bu yazıyı yazmak için kullanıyorum. O yüzden kusura bakmazsanız fotoğrafları dayayıp gideceğim.

72963_pe189215_s4

 Yukarı da ki örtü Ikea nın klasik yatak örtülerinden ama bu rengi de yeni çıkmış. Diğer yeni ürünlere uyumlu renkte.

Jan 10

Bugünlerde acayip şekilde tüm günümü yangelip yatarak geçirmek istiyorum ama halletmem gerekende o kadar çok şey var ki. Hepsinin içine kendim koydum kendimi, ama umuyorum ki bir kısmını bir iki ay içinde tamamen bitirmiş olacağım. Belkide daha önce.

Yangelip yatma isteğimin doğurduğu sonuç ise şöyle rahatça uzanmalık, bu sırada kitap okuyup, müzik dinlemelik birşeyler yayınlamamı gerektirdi.

consoleshelves

 Mesela Stanislavkatz ın kitaplığı gibi. Bu firmanın çok ilginç ürünleri var sitesinden bakmanızı tavsiye ederim.

music_sofa-1-1

 Ya da tasarımcı Giongkun Wuqiongkun un muzik koltuğu gibi.  İçinde ayrıyetten birde cd çaları bulunmakta.

banloum

 Belki de sessiz, sakin bir köşede uzanmalık Banloum koltuk ihtiyaçlarınıza daha iyi bir karşılık sunabilir.

Jan 4

img16l

Pb teen gençler için ya da bir başka deyişle teenager lar üzerine özel eşyalar üreten bir firma.

img1lh7l

 Ürünlerini bulunduğunuz yerde bulamıyor olsanız dahi, bence sitesini gezmek ya da benim vereceğim örneklere bakmak Türkiye de ya da her nerede iseniz orada ki mobilya ve aksesuarlarla dekore edeceğiniz mekanlar için iyi birer ilham kaynağı olabilir.

img98l2

 

Benim fotoğraflarda yoğunlaştığım genel oda görüntüleri olmasına rağmen aslında bir genç odası ya da genç ruhlu kişilerin genel ev tasarımı için gerekli olabilecek, nevresimden saç düzleştiricisine kadar hemen hemen herşey mevcut.

img37l1

Ipod dock ları ve telefonlar gibi birçok elektronik te yine ev aksesuarlarının ve mobilyaların yanısıra şirin bir şekilde sergilenmekte. Mesela bu eski model telefonların telsiz sekilde yapılmış olması hem kullanışlılık hem görünüş açısından akıllıca bir fikir olmuş. Telefonların kişiselliştirilebilir olması da ayrı bir güzellik.

phone

 

 Sitede ki ürünler genellikle kızlar için ve erkekler için olmak üzere ikiye ayrılıyor. Her ne kadar benim kızlık zevklerimin tekmelemesinden dolayı pembelerden kendimi alamasamda erkek takipçilere de bakılacak birşeyler sunmak açısından az da olsa birşeyler buldum. Ama kabul edin ister kıyafet, ister oda olsun her zaman kız eşyaları daha güzel oluyor!

 img89l3

  Benim en çok hoşuma giden ürünlerden biri Ipod speaker ı  olup, aynı zamanda birde notlarınızı alabilmeniz ya da ufak tefek sanat eserleri döktürmenize yardımcı olacak kara tahta.

img5l1