Feb 19

Küçük bir eve sahipseniz ya da büyük olmasına rağmen çok fazla dolap vs. si bulunmayan bir evde yaşıyorsanız, kısacası birşeyler saklayacak yere ihtiyacınız varsa bu problemi kendi içeriğinde saklama çözümleri sunan mobilyalarla çözebilirsiniz.

1000-105837

 

1000-105826

 

Böyle bir probleminiz yoksa bile deneyimlerime dayanarak söylüyorum: en azından bir tane çekmecesi bulunan bir sehpa her zaman daha kullanışlı oluyor. Benim şu an kullandığım sehpanın öyle bir durumu yok, fakat bundan önceki sehpamın bir çekmecesi vardı ve içinde bardak altlıkları, dergiler vs. bulunduruyordum,  hem şimdiki gibi ortalıkta dolaşmıyor oluyorlardı, hemde gerektiğinde koltuktan ulaşılabilecek  en kısa mesafede bulunuyorlardı. Bundan sonra alacağım sehpam içinde, o zamana kadar çoluk çocuğa karışma durumlarını da hesaba katarak şu altında minik puflar barındıranlardan düşünüyorum.

1000-102819

 

Saklama çözümlerinin yanı sıra, masaya dönüşenlere de yer vermek istedim.  Bunlar da yine evi küçük olan, yalnız yaşıyor olup evinde fazla misafir ağırlamayan, ya da benzer durumda ki insanların ilgisini çekeceğini düşündüğüm sehpalar.

 

1000-104434

 

1000-104436

 

Sehpalar Dwell den..

Feb 12

 

mla102784_0207_febcov_xl

Evinizde eşinize ya da erkek arkadaşınıza sevgililer gününe uygun güzel bir sofra ve güzel görünen yiyecekler hazırlamanız için Martha Stewart tan çalınmış bu öneriler, gözlerden uzak başbaşa vakit geçirmek isteyenler, maddi olanaklardan ötürü lüks restoranlarda yemek yiyemeyecek olanlar ve kişisel daha birçok sebepten dolayı sevgililer gününü kendi mekanında geçirmek isteyen sevgili okuyucular için özenle seçilmiştir.

 

mld103886_0209_heartnapkn06_xl

Yemek ve masa görüntülerinin yanı sıra çiçek ve mum gibi klasik yöntemler kullanmak istemeyenler ya da klasik yöntemlere katkıda bulunacak dekorasyon fikirleri arayanlar için kağıtlardan ya da keçeden oluşan kalp seklinde süslerimiz var.Bunlardan hazırlamak için 1-2 gününüz var. Ama sevgili uğruna bu eziyetlere katlanmayı aklına koymuş olanlarınız için eminim külfet olmayacaktır.

gt076_crayheart01_xl

 

3102_013108_heartfeltedscar_xl

Sevgiliyle geçirilecek kısıtlı bir vakite sahipseniz ve bu sırada yemek değilde içecek servisi yapmak daha uygunsa bu çeşit birşeyler deneyebilirsiniz. Süsleme açısından marshmallow ya da kremşanti modunda birşeylere ihtiyacınız olabilir. Eve giderken her ihtimale karşı bir markete uğramayı unutmayınız :)

mld102629_0207_marshmallows_xl

Sevgiliye hazırlanacak kahvaltı planlarınızı geliştirmek için birşeyler arıyorsanız şöyle bir yola başvurabilirsiniz.

mld103886_0209_ctouttoast01_xl

 

Bu fotoğraf ise pek rastlanmayacak bir durum olmasına rağmen sevgililer gününü kalabalıkça geçirmekten hoşlanan, sevgililer günü için partimsi birşeyler düzenlemeyi düşünenlere yardımcı olabileceğini düşündüğüm ve Martha Stewart tan olmayan tek fotoğraf. Tabi buradaki kişi sayısını düşürüp buna benzer 2 kişilik bir sofra da hazırlayabilirsiniz.

tears_001a

Geçen sene böyle birşeyler yazamamıştım ama ondan önceki senenin sevgililer günü konusuna da şuradan ulaşabilirsiniz. Orada da yine Martha Stewart tan bolca öneriye rastlayabilirsiniz.

Feb 2

Bugün önemli bir sınavım olduğundan dolayı bugüne kadar yazmamıştım ama  kar koşullarından dolayı sınavım ertelenince yazayım bari dedim.  Buralara genelde hiç kar yağmadığından dolayı 3. bir yılı daha kar göremeden geçireceğim diye içim içimi yiyordu.  Ama bugün hem uzun zamandır özlediğim, beklediğim ve çok istediğim karın yağması, hemde sınavımın ertelenmesiyle sevincim iki kat oldu :)

 

mugbits500_84314

 

Bu ürünler yeni bulduğum bir siteden, aslında bir aydan fazla oldu ama olsun yeni sayılır. İçerisinde genellikle erkeklere yönelik komik ya da eğlenceli ürünler bulunmakta. Arada bayanlar içinde birşeyler çıkabiliyor.

nosedispenser500_5177

Bazı ürünler bazılarınıza iğrenç gelebilir belki. Mesela bu burunu banyonuzda duvara monte edip içine de yeşil duş jelinden dolduruyorsunuz. Gerisi malum. Bunun gibi. Ama olsun nekadar iğrenç olursa olsun sonuçta değişik birşey.

potty_putter_center_500_10422

 

Tuvalet halısı daha çok tuvalette ki zamanlarını boşa harcamak istemeyen insanlar için. Tuvalette dergi, kitap, gazete okumaktan sıkılıp artık farklı hobileri gündeme getirmek istiyorsanız alın size mini golf.

 

shower_radio_500_7208

Son olarak da duş radyosu var. Musluk görünümünde ki bu su geçirmez duş radyosuyla duşlar daha keyifli olsa gerek.