Pembe dokunuşlar

Bir önce ki yazımda artık boş vaktim olacak, daha sık yazacağım diye sevinmiştim ama eşimin bu hafta ki konferansının iptal olması nedeniyle yalnız kalacağım, bir sürü araştırma, istenen konuların yazılması vs. gibi uğraşılacak 4 gün geçirmek yerine bir an önce bu evden kurtulmaya yönelik girişimlerde bulunmaya karar verdik. Nitekim geçen hafta içi boyunca internetten ev arayıp dün ev bakmaya gittik.  Taşınmayı düşündüğümüz yer şu an ki evden 1.5 saat kadar uzakta olduğundan günün bir kısmı da yollarda geçmiş oldu. İşin kötü yanı ise tüm gün ev gezip, tamamen beğenmediğim fakat oturulabilecek bir yer olarak düşündüğüm sadece 1 tane ev çıkmış olması. Dolayısıyla bugünün geri kalanında yeni bir ev listesi yapıp yarın salı günü için görüşme ayarlayabilirsek salı günü tekrar oralara biryerlere gideceğiz. İnşallah güzel birşeyler bulabiliriz.

 

pg88

 

hg0602-17

 

 

Yukarıda ki sebeplerden ötürü yeni araştırmalar yapamadığımdan arşivimde ki yazılmayı bekleyen konulardan birine değinmek istiyorum.

 

p9911

 

hg0607-94c

Yukarıda ki fotoğrafta ki Michael Young ın ağaç portmantosunu daha önce de bir yazımda misafir etmiştim.  O yazıyı kaçırdıysanız ve bunun benzerlerini de görmek isterseniz şuradan buyurunuz.

 

ih0510-60

ch0602-74

Belki evlenme hazırlıkları yapan ve bunun için öneriler isteyen arkadaşımız için faydalı bir yazı olabilir.

 

lounge_living

bright_living_room1

 

Şu yazıda  da anlattığım gibi tek renk seçerek, aksesuarlarla ortamı zenginleştirmek vs. olaylarında hangi rengi seçsem acaba diye düşünüyorsanız, fikir verebilecek bu fotoğraflardan yararlanarak, pembe rengi başka hangi renklerle kullanabilirsiniz, ne tarz mobilyalarla nasıl dururlar, hangi pembe tonu size hitap ediyor gibi sorularınıza bazı yanıtlar bulabilirsiniz.

 

pattern31

 

ih-wall-7

 

Şu boş kuş kafesleri bayağı hoşuma gidiyor. Bende bir tane almıştım ( indirimdeydi dayanamadım :) ) bir seneden fazladır taşınınca kullanırım diye diye her beğendiğimi aldığım fakat bu eve uymuyor diye kullanmayıp bir kenarda tuttuğum birçok şeyden biri kendisi.

tropical-colours

One Response

  1. Büşra Says:

    Hepsi birbirinden güzel odalar,çok beğendim.Sevgiler

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.