Fotoğraf sergileme

Daha önceden defalarca taşınmak isteğimi tekrarlamıştım. Geçtiğimiz haftalarda yoğun bir ev arayışı içindeydik ve sonunda birtane bulup onunla anlaştık. Taşınacağım evin kendisinin güzel olmasının yanısıra mutfak ve banyosununda yeni olmasını istiyordum, ama malesef mutfağı süper olan evlerin ya bahçeleri çok kötüydü ya da geri kalan kısımları kullanışsızdı. Nitekim mutfağı çok süper istediğim gibi olmayan ama geri kalanı baktığımız evlerin içinde en kullanışlı ve büyük olanı seçtik. Birnevi mutfağımdan fedakarlık etmiş oldum. İlerde belki evi alırız ve bende mutfağı tamamen değiştirebilirim. Kiralık olmasının yanısıra aynı zamanda satılıkta çünkü.

509908

Daha öncede söylediğim gibi bu eve taşınırken geçici olarak diye düşündüğümüzden ha şu zaman ha bu zaman diye diye 2.5 seneyi bulduk. Bunun için baştan evi fazlaca delmek istemedik. Ama şimdi taşınacağımız evi uzun zaman geçireceğimiz bir ev olarak düşündüğümüzden baştan istediklerimi yapmaya başlayacağım inşallah. Mesela bu eve ilk taşındığımızdan beri hep merdivenlerin kenarında ki duvarı fotoğraflarla ya da şu içinde ölü  kelebeklerin olduğu tablolarla kaplamak istemiştim (kelebek koleksiyonu gibi birşey). Şimdi bu planlarımı uygulayabileceğim. Tamamen kelebek tablolarıyla kaplamaktan yıllar içinde yavaş yavaş vazgeçmiş olsamda belki fotoğrafların arasına birkaç tane serpiştirebilirim.

 

509516

Geçen gün sergilenecek fotoğraflar için acaba hepsi aynı çerçevede mi olsa yoksa farklı farklı ama aynı tarzda mı olsa , fotoğraflar normal renkli mi olsa yoksa siyah-beyaz mı olsa vs. vs. gibi düşünceler içindeyken ilham verecek birkaç fotoğraf buldum. Belki sizede bazı değişimler yapmak için ilham verebilir diye düşündüm. Ben henüz karar verebilmiş değilim ama. Fotoğraflarımdan bazılarının renkleri çok güzel, sanki onları siyah-beyaz yaptığımda özelliklerini kaybedicekler gibi geliyor. Ama bazılarınında ışıkları kötü ama kendileri güzel ancak siyah-beyaz yapınca kurtarıyorlar :) offf daha çok düşünmem lazım!

hall_002

Ümid ediyorum ki duvar bu işlemler için matkap gerektirmez.Çünkü ben matkap kullanmak için çok sakarım, eşimse matkapla duvar delmekten nefret ettiğinden ancak 2-3 tane deler delse delse. Ya da birkaç sene boyunca beklemem gerekir halletmesi için :) Neyse bunların cevabını ortalama 1 ay sonra alacağım. Mayısın ilk haftası taşınıyorum inşallah.

walls07-06-p89

Fotoğraflar housetohome dan..

5 Responses

 1. Zeynepname Says:

  Bu tarz ciddi değişimler ya dediğiniz gibi uzunca bir süre düşünmeyi gerektiriyor ya da karar verip uyguladıktan bir süre sonra vazgeçmeyi. O yüzden genelde beğenmekle yetiniyorum ben:)geriye dönüş onca matkap izinden, ve o izleri açmak için o kadar uğraşıdan sonra zor olmalı :)

 2. sümeyye inan Says:

  Yeni eviniz hayırlı olsun,güle güle oturun inş.bende şuan oturduğum evden memnun değilim,umarım bizde en kısa zamanda istediğimiz gibi bir eve taşınabiliriz.

 3. sahika Says:

  biz de kirada oturuyoruz ve ev sahibimiz çok titiz, saat için bile tek çivi çakabilmiş değiliz :( tabloları çift taraflı bant ile tutturuyorum ama böyle radikal kararlar alamıyorum malesef. insanın kendi evi gibisi yok..

 4. Tuba Mavituna Says:

  Zeynepname; Uzun yillar istediginiz sekilde kullanabildikten sonra delikleri kapatmasi bir iki saatlik alci isi ne olacak :D bence deger.

  Sumeyye; Tesekkur ederim :) insallah sizde tasinirsiniz.

  Sahika; Tasindigimiz ev yine kira olacak ama en azindan uzun zaman oturmayi planlayarak gidince cikarken evi ayni aldiginiz gibi birakmayi garantileyince o kadar problem olmuyor sanirim. Mesela salonu da seker pembesine boyamayi dusunuyorum ama eger ilerde evi almazsak cikarken yine akilli basli bir renge boyayip cikicaz :)

 5. ayça Says:

  bende resimlere,çerçevelere çok meraklıyımdır.zara homedan mudodan bulduğum tüm beyaz çerçeveleri toplayıp duvarlarımı dolduruyorum.küçüklü,büyüklü desenli,sade…bence çok güzel duruyorlar.

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.