Evimde sevdiklerim

Önceleri çok nadirde olsa arada sırada yeni aldığım ve çok hoşuma giden şeyleri sizlerle paylaşıyordum. Uzun zamandır fotoğraf makinamı sadece kedimin fotoğraflarını çekmek için kullanır olmuştum.  O da yine ayda yılda bir :) Aksini yapmaya ya zamanım yoktu ya da üşeniyordum. Neyse ki yoğun ötesi günlerim geride kaldı. Uzun zamandan sonra ( sanırım 5-6 ay kadar) dün tekrar fotoğraf makınamla bir bağ kurma çabasını gösterip kendisini London Bridge e gezmeye götürdüm :D   Tower bridge etrafında yerli turist modunda dolaştık birlikte.  Neyseki fotoğraf makınasıyla olan bu birleşme uzun zamandır biryerlerde beklemede duran  planlarımı devreye sokmamı sağladı. Ortalama 1 senedir alıp alıp biriktirdiğim ama fotoğraflarını çekip sizlerle paylaşmadığım, alırken ve halada çok sevdiğim ufak tefek şeyleri artık paylaşmanın zamanı geldi.

 

2009_04_021

Birkaç ay önceki bir yazımda bütün evin fotoğrafını çekip sizlere nasıl bir evde, nasıl bir dekorasyonla yaşadığımı göstermek istediğimi belirtmiştim.  Ama ne yazıkki bunu biraz daha ertelemem gerekicek. Çünkü o yazıyı yazdıktan hemen sonra salonun şeklini değiştirdim. O kadarda beğenmedim ama eskisine de çevirmedim çünkü aldığım koşu bandını yatak odasına çıkartmayı (yine hesap kitap yapmadan) planlamışken, merdivenlerden çıkartamayıp salonun yarısını kaplayacak şekilde salonda tutmanız gerektiğinden ve en mantıklı şekil şu anda ki olduğundan  daha fazla birşey değiştiremiyorum.  Şu halini de göstermek istemiyorum açıkçası. Zaten istediğim beyaz koşu bandı yerine normal gri gönderdiler öteki çok satılıyormuş kalmamış diye. Çok paçoz oldu buda, rengi hiç yakışmadı beyaz salonuma. Neyse zaten taşınınca salonda durmayacak nasıl olsa. Ben yine 2. kata çıkartmayı planladım ama inşallah taşımacı insanlar bir sorun çıkartmadan koyarlar oraya yoksa yine ya salonda ya mutfakta tutmam gerekir. (Endişelendim şimdi bak!) Neyse çok uzattım buraları :)

_mg_04551

Gelelim baştan başlayarak aldıklarımı tanıtmaya; Mutfak fırçası Boston Warehouse, şu yazıda da yine aynı markanın süngerliğini aldığımı anlatmıştım. Bardak altlıkları Orla Kiely. Onları Heal’s den almıştım. Burada ki en sevdiğim mağazalardan biri.

_mg_04721

Tuvalet fırçası Alessi.  Alessiyi nuxx ta bulabilirsiniz. Ayrıca bunuda tanıtan bir yazı yazmıştım eskiden ona da şuradan ulaşabilirsiniz. Bu fırçanın görüntüsünün yanısıra başka bir güzelliğide eskidikçe fırça başının yenisini alıp değiştirebiliyor olmanız.

_mg_0451-1

Bu saatin bir markası yok, Londra da yaşayanlar ya da sık sık gelip gidenler için Camden Town dan aldığımı söylemem almak isteyenlere yardımcı olabilir sanırım. Aslında sonradan başka birkaç yerde daha gördüm ama neredeydi hatırlamıyorum malesef.

_mg_0460

Bıçak seti ise Voodoo Bıçak seti. Onuda yine şurada yazmıştım çook çok önceden.

_mg_0458

Kitap desteğim James inde buralarda ki üçüncü görünüşü olacakmış. Linki almak için uğradığım şu yazımda zaten ikinci defa koyduğumu yazmışım ama sanırım ilkinde ismini yazmamışım ki onu bulamadım.

Şimdilik bu kadar aslında daha var ama onlarda sonraya kalsın :)

6 Responses

 1. hakki Says:

  basit ama güzel ürünler

 2. mosquito Says:

  Çok güzeller.Bıçak setini biliyorum,sitemde de yayınlamıştım bi ara.Fırçaya bayıldım..

 3. ayşe Says:

  mrb!hepsi güzel ama fırçaya bayıldım!acaba aynısından bulabilirmiyiz almak istiyorumda!

 4. Tuba Mavituna Says:

  Benim mutfak fircasini aldigim yer tek tek parcalarin satildigi bir yerdi. Yani urunlerin aynisindan ya da baska renklerinden olan normal magazalardan degil. Aldigimdan baska da gormedim birdaha hic orada. Ama daha once de yazdigim gibi markasi boston warehouse belki internette bi arama yaparsaniz satan biryer bulabilirsiniz.

 5. denizzz Says:

  Pek çok ufak ama şık dekorasyon ürünleri için bir sitede bu
  http://www.innobees.com/
  Ayrıca internetten siparişte verebilirsiniz.

 6. hayal Says:

  harikalar

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.