Apr 23

Toplanma işleriyle uğraşırken birde baktım ne zamandır yazmamışım. Muhtemelen bu taşınmadan önce ki son yazım olacak. Çünkü büyük güne bir hafta civarında birşey kaldı. Bir yandan kutu toplayıp bir yandan da habire temizlik yapmak çok yorucu oldu, daha yeni evin anahtarını almadık bile birde oranın temizlenmesi var. Sanırım hava değişiminin etkisi de tüm bunlara etkilenince son birkaç hafta yarı bitkisel hayatta gibi geçiyor. Sürekli uyumak istiyorum ama ona da zaman yok :)

radiators1-1montage1

Neyse çok uzatmadan fotoğraflara geçeyim. Tanıtacak bir yazı yazamıyorum malesef. Ama tasarımcılarını vs. merak eden olursa birkaç hafta sonra ek bilgi verebilirim belki.

030709_an_03-hellos-arabesque4

 

elementjpg_01_01

 

 

zehnder-radiapaneel-steel-radiator

 

small_0011094

 

news5_0

 

001921

 

modern_design_radiators

stylish-home-radiator-1

Normal radyatörlerden sıkılmış ve alttan ısıtma yöntemine alternatif çözümler arıyorsanız bu tarz birşeyler düşünebilirsiniz.

Apr 9

 

Bir ara yatak odamı yenileyip böyle birşeyler mi yapsam acaba diye düşünürken böyle bir klasör hazırlamışım. Sonradan böyle bir değişim için birkaç sene daha bekleme kararı aldım zira yatak odamı alalı 2 sene civarında birşey oldu. O zamana kadar kimbilir kaç kere fikir değiştiririm.

71549_pe187142_s4

Bu yatağın güzel bir özelliği boyanabiliyor olması. Ikea bunu böyle saçma bir renkte üretmiş ama kendi isteğinize göre değiştirmek sizin elinizde. Basit bir yatak, fakat kendi zevkinize göre kumaşlar ya da tüllerle süslediğinizde böyle görünmeyeceğine eminim.

80825_pe205276_s41

 

80829_pe205280_s4

Siyah mobilyaların aynı zamanda sarı renkleri mevcut.

 

bircholivelg

Duvar kağıdı Prestigious markasının “woodland wallpaper” koleksiyonundan “Birch” isimli duvar kağıdı. Bir çok seçenekte rengi bulunmakta. Bu rengin ismi ise Olive.

Apr 3

Home showroom da ki nisan ayı konum dış mekanlar (bahçe ya da balkon) üzerine. Yararlı olacağını düşünüyorsanız online dergi kısmından (93. sayfa) göz gezdirebilir, ya da tercihinize göre dergiyi edinebilirsiniz  ;)

Apr 2

Önceleri çok nadirde olsa arada sırada yeni aldığım ve çok hoşuma giden şeyleri sizlerle paylaşıyordum. Uzun zamandır fotoğraf makinamı sadece kedimin fotoğraflarını çekmek için kullanır olmuştum.  O da yine ayda yılda bir :) Aksini yapmaya ya zamanım yoktu ya da üşeniyordum. Neyse ki yoğun ötesi günlerim geride kaldı. Uzun zamandan sonra ( sanırım 5-6 ay kadar) dün tekrar fotoğraf makınamla bir bağ kurma çabasını gösterip kendisini London Bridge e gezmeye götürdüm :D   Tower bridge etrafında yerli turist modunda dolaştık birlikte.  Neyseki fotoğraf makınasıyla olan bu birleşme uzun zamandır biryerlerde beklemede duran  planlarımı devreye sokmamı sağladı. Ortalama 1 senedir alıp alıp biriktirdiğim ama fotoğraflarını çekip sizlerle paylaşmadığım, alırken ve halada çok sevdiğim ufak tefek şeyleri artık paylaşmanın zamanı geldi.

 

2009_04_021

Birkaç ay önceki bir yazımda bütün evin fotoğrafını çekip sizlere nasıl bir evde, nasıl bir dekorasyonla yaşadığımı göstermek istediğimi belirtmiştim.  Ama ne yazıkki bunu biraz daha ertelemem gerekicek. Çünkü o yazıyı yazdıktan hemen sonra salonun şeklini değiştirdim. O kadarda beğenmedim ama eskisine de çevirmedim çünkü aldığım koşu bandını yatak odasına çıkartmayı (yine hesap kitap yapmadan) planlamışken, merdivenlerden çıkartamayıp salonun yarısını kaplayacak şekilde salonda tutmanız gerektiğinden ve en mantıklı şekil şu anda ki olduğundan  daha fazla birşey değiştiremiyorum.  Şu halini de göstermek istemiyorum açıkçası. Zaten istediğim beyaz koşu bandı yerine normal gri gönderdiler öteki çok satılıyormuş kalmamış diye. Çok paçoz oldu buda, rengi hiç yakışmadı beyaz salonuma. Neyse zaten taşınınca salonda durmayacak nasıl olsa. Ben yine 2. kata çıkartmayı planladım ama inşallah taşımacı insanlar bir sorun çıkartmadan koyarlar oraya yoksa yine ya salonda ya mutfakta tutmam gerekir. (Endişelendim şimdi bak!) Neyse çok uzattım buraları :)

_mg_04551

Gelelim baştan başlayarak aldıklarımı tanıtmaya; Mutfak fırçası Boston Warehouse, şu yazıda da yine aynı markanın süngerliğini aldığımı anlatmıştım. Bardak altlıkları Orla Kiely. Onları Heal’s den almıştım. Burada ki en sevdiğim mağazalardan biri.

_mg_04721

Tuvalet fırçası Alessi.  Alessiyi nuxx ta bulabilirsiniz. Ayrıca bunuda tanıtan bir yazı yazmıştım eskiden ona da şuradan ulaşabilirsiniz. Bu fırçanın görüntüsünün yanısıra başka bir güzelliğide eskidikçe fırça başının yenisini alıp değiştirebiliyor olmanız.

_mg_0451-1

Bu saatin bir markası yok, Londra da yaşayanlar ya da sık sık gelip gidenler için Camden Town dan aldığımı söylemem almak isteyenlere yardımcı olabilir sanırım. Aslında sonradan başka birkaç yerde daha gördüm ama neredeydi hatırlamıyorum malesef.

_mg_0460

Bıçak seti ise Voodoo Bıçak seti. Onuda yine şurada yazmıştım çook çok önceden.

_mg_0458

Kitap desteğim James inde buralarda ki üçüncü görünüşü olacakmış. Linki almak için uğradığım şu yazımda zaten ikinci defa koyduğumu yazmışım ama sanırım ilkinde ismini yazmamışım ki onu bulamadım.

Şimdilik bu kadar aslında daha var ama onlarda sonraya kalsın :)