İdeal yatak odası düzenlemesi

Living etc. nın İngiltere ağustos sayısında okuduğum bir yazıyı sizlerle de paylaşmak istedim. Yatak odasını düzenlemek isteyenler için faydalı olabilir.

Yaşam danışmanı Ruth Phypers ın fonksiyonel ve uyumlu bir yatak odası yaratmak için verdiği öneriler;

Yatağınızı pencere altına değil, düz bir duvara dayayın. Bilinç altında size arkadan destek verir. Yatakta oturduğunuzda odaya girişi görmelisiniz. Çünkü iç güdüsel olarak, size neyin yaklaştığını görebilmeniz daha iyi uyumanızı sağlar.

Komodin ve başucu lambalarınızı yatağın iki yanına,simetrik yerleştirin. Denge sağlayacaktır.

Yatağın altında hiçbirşey olmamalı. Toz bile!  Böylece hava akımı sağlanabilir. Eğer yeriniz az ve kesinlikle yatağın altını kullanmak zorundaysanız, herşeyi düzenli tutmak için, uygun kutular ya da çekmeceler kullanın.

Etrafta çok fazla elektronik eşya bulundurmaktan kaçının. Özellikle yatak başının etrafında. (Kitap okuma vs. için gerekli lambalar hariç).

Gözlerinizi ilk açtığınızda ne gördüğünüz önemli! Yeni uyandığınızda bünyeniz psikolojik açıdan zayıf olduğundan ilk gördüğünüz şey çok önemli. Bunun için negatif ve kasvetli birşeydense, ilham veren, iyimser ve neşelendirici bir sanat eseri ideal olacaktır. Unutmayın ki bu sizi bütün gün boyunca etkileyecektir.

Bedroom

Silk-headboard

Bedroom

Kaynak: Living etc.

One Response

  1. mosquito Says:

    Doğru evet,bir ara feng shui ile ilgili bir yazı okumuştum,burada okuduklarımın birçoğu vardı yazıda.Şu an uygulayamadıklarım var ama yine de özen gösteriyorum..

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.