Jul 27

Bu hotel hakkında birşeyler yazmayı zannediyorum 1 sene önce kadar planlamıştım. Ama bir kenarda unutulup gitmiş. Şimdi ne yazsam, ne yazsam diye arşivimi kurcalarken gözüme çarptı.

New york ta ki Chelsea Hotel söylediklerine göre hem düşük bütçeli, hemde kalanlara farklı bir deneyim yaşatabilecek bir hotel. Yok ben öyle şatafatlı odalarda kalmam diyenlere sade ve normal odalarıda var.

Dali1_big

6 çeşit özel odaları var. Bunlardan 3 tanesi Dali eserlerinden oluşuyor. 1 tanesi Betty Boop temalı, 1 tanesi madonna temalı ve diğeride Saturday Night Fever temalı.

Dali2_big

New York a gezi planlarınız varsa, ev dekorasyonunuza da ilham verebilecek bu hotel de kalarak, değişik bir deneyim yaşamış olabilirsiniz. (Hayır bana reklam parası vermiyorlar :D )

bettyboop1_big

Diğer odalara göz atmak ve daha detaylı bilgi edinmek isterseniz sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Jul 22

Living etc. nın İngiltere ağustos sayısında okuduğum bir yazıyı sizlerle de paylaşmak istedim. Yatak odasını düzenlemek isteyenler için faydalı olabilir.

Yaşam danışmanı Ruth Phypers ın fonksiyonel ve uyumlu bir yatak odası yaratmak için verdiği öneriler;

Yatağınızı pencere altına değil, düz bir duvara dayayın. Bilinç altında size arkadan destek verir. Yatakta oturduğunuzda odaya girişi görmelisiniz. Çünkü iç güdüsel olarak, size neyin yaklaştığını görebilmeniz daha iyi uyumanızı sağlar.

Komodin ve başucu lambalarınızı yatağın iki yanına,simetrik yerleştirin. Denge sağlayacaktır.

Yatağın altında hiçbirşey olmamalı. Toz bile!  Böylece hava akımı sağlanabilir. Eğer yeriniz az ve kesinlikle yatağın altını kullanmak zorundaysanız, herşeyi düzenli tutmak için, uygun kutular ya da çekmeceler kullanın.

Etrafta çok fazla elektronik eşya bulundurmaktan kaçının. Özellikle yatak başının etrafında. (Kitap okuma vs. için gerekli lambalar hariç).

Gözlerinizi ilk açtığınızda ne gördüğünüz önemli! Yeni uyandığınızda bünyeniz psikolojik açıdan zayıf olduğundan ilk gördüğünüz şey çok önemli. Bunun için negatif ve kasvetli birşeydense, ilham veren, iyimser ve neşelendirici bir sanat eseri ideal olacaktır. Unutmayın ki bu sizi bütün gün boyunca etkileyecektir.

Bedroom

Silk-headboard

Bedroom

Kaynak: Living etc.

Jul 11

Can Onart ın diğer öğrenci arkadaşları Elissa Myres ve  Bethany Casperite ile birlikte tasarlamış olduğu keçe tabure, evinde çok amaçlı eşyalar barındırmaktan hoşlananlara göre. İster tabure olarak kullanın, ister kitaplık, ister sehpa. Ya da kendiniz başka amaçlar bulabilirseniz o da bonus olsun :) Keçe olması dolayısı ile oturduğunuzda malum yerlerinizi sıcak tutacağına da inandığım bu ürün, evinde yer problemi yaşayanlar içinde gayet kullanışlı bir sehpa, ya da tabure!

0canonart03

 

pc136270

Jul 11

Homeshowroom temmuz sayısında ünlü kumaş tasarımcılarımcılarından bahsetmiştim. Biraz geç oldu ama, online bakınmak isteyenler için şuradan 94. sayfa.

Jul 6

 Heckler Design ın üretimi olan OneLessOffice serisine ait OneLessDesk, ihtiyacınız olduğu doğrultuda çok daha rahat yerini değiştirmeniz, iç içe geçirip, ayrı ayrı kullanmanız vs. gibi birçok seçenek sunuyor.Bütün OneLessOffice serileri iç içe geçmek üzere dizayn edilmiş. Böylece kullanmadığınız zamanlarda hepsini iç içe geçirerek mekandan tasarruf ederken, kullanacağınız zamanlarda ihtiyacınıza göre geniş bir çalışma alanına sahip olabiliyorsunuz.

onelessoffice-put-away

onelessdesk1

onelessdesk4

Masanın arka kısmı kablolar, modem, external hard disk gibi ıvır zıvırlarınızı saklamanız için mükemmel bir çözümken OneLessStand printer veya kasanız için  yine arkasına bütün kabloları ya da saklanacak neyiniz varsa onları saklamak için ikinci bir çözüm sunuyor.

onelessstand2

onelessstand

OneLessFile ise ortalıkta tozlanıp uçuşan, kaybolan ve başınıza dert olan önemli dosyalarınız için tasarlanmış ve OneLessStand in altına yerleştirebileceğiniz bir dosya kurtarıcısı.

onelessstand3

onelessfile2

« Previous Entries